Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kosiarka automatyczna do trawy

MP, KJ

Najnowsze technologie na dobre zagościły już w naszych samochodach i domach. Czas wprowadzić je również do ogrodów. Koszenie trawnika dla wielu z nas to zwykle przykry obowiązek. Hałas, tony trawy do utylizacji, maszerowanie za tradycyjną kosiarką w upalny dzień przez kilka godzin mogą być męczące. Kosiarka automatyczna wykona tę pracę za Ciebie, a Ty zyskasz nawet do kilku godzin wolnego czasu.

Kosiarka automatyczna
Kosiarka automatyczna Automower
Fot. Husqvarna

Ze wszystkich prac ogrodowych to właśnie te związane z pielęgnacją trawnika są najbardziej czasochłonne i najmniej przyjemne. Nawet najpiękniejszy ogród blednie, kiedy jego trawnik jest w złej kondycji i prezentuje uschniętą, pożółkłą trawę, wypalone fragmenty czy jest nierówno skoszony. Dzięki inwestycji w robota koszącego zyskasz zawsze równo przystrzyżony, zdrowy trawnik i nawet do kilku dni wolnego od koszenia w miesiącu.

Zamiast kosić trawę, możesz spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi czy oddając się swoim pasjom. W tym czasie Twoja kosiarka automatyczna samodzielnie zadba o idealny stan Twojego trawnika, również tego o nieregularnym kształcie, z licznymi przeszkodami czy wzniesieniami. Cicho, bez emisji zanieczyszczeń, w deszczu czy w słońcu i bez konieczności zbierania trawy.

Jaką kosiarkę wybrać?

Kosiarka automatyczna husqvarna

Poznaj cechy robotów koszących, dzięki którym zyskasz czas dla siebie i najbliższych:

Kosiarka automat z gps i mapowaniem

Czy rzeczywiście nic samo się nie robi? Robi się! Roboty koszące dbają o trawnik samodzielnie, bez Twojego udziału. Same koszą, same się ładują, a Ty nie musisz zbierać skoszonej trawy.  Wbudowany w robotach Automower® system GPS tworzy mapę ogrodu, zapamiętuje, które obszary trawnika są już skoszone i dostosowuje plan koszenia. Kosiarki automatyczne pracują niezależnie od pogody, więc nie musimy się martwić o stan trawnika nawet podczas deszczu. Większość modeli robotów może pracować nawet w przewężeniach o szerokości 60 cm. Funkcja automatycznego wykrywania przejść ułatwia poruszanie się robota i jego efektywną pracę, minimalizując przy tym ryzyko pozostawiania śladów na trawie.

Automatyczna kosiarka na nierówny teren

Niezależnie od kształtu ogrodu i jego ukształtowania robot koszący zapewni trawnikowi zdrowy i zadbany wygląd. A Ty nie będziesz musiał martwić się o grabienie, składowanie i wywożenie skoszonej trawy. Brak konieczności utylizacji skoszonej trawy - koszenie trawnika nawet raz w tygodniu, z wykorzystaniem tradycyjnej kosiarki skutkuje koniecznością zgrabienia i utylizacji trawy, co może zająć co najmniej godzinę. Roboty koszące pracują regularnie, przez co ostrymi jak brzytwa ostrzami przycinają tylko drobne przyrosty trawy. Te kilkumilimetrowe ścinki trawy są tak drobne, że nie ma potrzeby ich zbierania czy zgrabiania. Wbudowane czujniki pozwalają kosiarce automatycznej dostosować tryb pracy do tempa wzrostu trawy, warunków pogodowych czy trudnych do skoszenia obszarów.

Kosiarka automatyczna - jak działa

Nawożenie ogrodu to wbrew pozorom bardzo czasochłonne zadanie. Częste, regularne koszenie trawnika zapewnia mu lepszą jakość i zdrowy wygląd. Skoszone przez robota ścinki trawy nie tylko nie wymagają zbierania, ale spadając na glebę szybko rozkładają się tworząc naturalny nawóz.   Dodatkowo, regularne przycinanie drobnych przyrostów sprawia, że trawa krzewi się i gęstnieje. Taki naturalny kompost sprawia, że trawnik rzadziej dopadają choroby i nie wymaga on, zbyt wiele uwagi. Duże ścinki wymagają zgrabiania i wywożenia, ponieważ ich rozkład może niekorzystnie wpłynąć na stan trawnika. Producenci robotów koszących wyeliminowali to zagrożenie z Waszych ogrodów, co pozwala zaoszczędzić tak cenny czas.

6 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki

Automatyczna kosiarka Automower®cena

Kosiarka automatyczna Automower® - Twój dyskretny pomocnik w ogrodzie - jest zasilana akumulatorowo, zużywa niewielkie ilości energii i nie emituje szkodliwych spalin. Roboty koszące generują również najmniej hałasu ze wszystkich dostępnych na rynku kosiarek, dzięki czemu nawet codzienne koszenie nie będzie zakłócało spokoju domownikom czy sąsiadom. W ofercie Husqvarna znajdziesz kosiarki automatyczne zarówno do małych, średnich i dużych ogrodów przydomowych, jak i maszyny dedykowane do profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni

  • Kosiarka automatyczna do małych ogrodów - AUTOMOWER® 305 - 4 749,00 zł
  • Kosiarka automatyczna do średnich ogrodów - AUTOMOWER® 315X - 10 399,00 zł
    Więcej o:

Skomentuj:

Kosiarka automatyczna do trawy