Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród jak z obrazka, czyli przycinarka do brzegów trawnika

Red/AI

Każdy rodzaj trawnika wymaga szczególnej pielęgnacji. Czy jest to trawnik dekoracyjny, sportowy czy uniwersalny – ważne jest, aby przez cały czas utrzymywać go w doskonałym stanie. O trawnik trzeba dbać zarówno latem, jak i poza sezonem, kiedy trawnik dopiero zaczyna rosnąć lub przestaje rosnąć. Nawet zimą nie należy zapominać, że trawnik może zostać uszkodzony przez silne mrozy, dlatego konieczne jest również podjęcie działań w zakresie pielęgnacji trawnika zimą. Jednym z niezbędnych narzędzi do pielęgnacji, jest przycinarka do brzegów trawnika.

Przycinarka do trawnika
Przycinarka do trawnika
Fot. Shutterstock/Megagwiazda

Dlaczego warto pielęgnować trawnik?

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne wykonywane są od połowy wiosny do jesieni, regularnie co tydzień. Pielęgnacja trawy pozwala na lepszą kontrolę wzrostu trawnika, a także zwiększa jego odporność na uszkodzenia i stabilność wzrostu. Latem zabiegi pielęgnacyjne to:

• Podlewanie.

• Strzyżenie.

• Pielenie.

• Stosowanie nawozów.

Terminowe podlewanie jest kluczem do uzyskania wzrostu trawnika i ratunku przed letnią suszą. Należy raz w tygodniu obficie podlać ziemię na głębokość 15-20 cm. Najlepszym sposobem jest umieszczenie w miejscu opryskiwaczy, które będą symulować strugi deszczu - dzięki czemu trawnik nie będzie narażony na obciążenia mechaniczne.

Regularne koszenie trawy odbywa się nie tylko na trawnikach kwitnących lub mauretańskich. Pozostałe trawniki wymagają strzyżenia przynajmniej raz na 10-15 dni. Trawnik należy jednorazowo przycinać nie więcej niż na jedną trzecią całkowitej długości trawy. Oznacza to, że jeśli trawa na trawniku urosła o 12 cm, minimalna wysokość, którą możesz zostawić, wynosi 8 cm Standardowe parametry dla trawników: uniwersalny - 5-8 cm, dekoracyjny - 3-4 cm. Optymalnym narzędziem do wyrównywania trawnika jest przycinarka.

Każdy trawnik wymaga pielenia. Pielenie nie tylko uatrakcyjnia wizualnie trawnik, ale chroni przed szkodnikami i żółknięciem trawy.

Przycinarka do brzegów trawnika - charakterystyka sprzętu

Jak zapewnić długi czas użytkowania trawnika? Aby trawnik miał reprezentacyjny wygląd, trawa musi być na czas podlewana, nawożona, a także na czas skoszona. W przypadku, zaniedbania przycinania, trawnik wkrótce zamieni się w gęste i nieatrakcyjne zarośla. Na szczęście koszenie trawnika jest dziś proste dzięki nowoczesnym urządzeniom pomagającym przyciąć trawę szybko, takim jak przycinarka do krawędzi trawnika. Przycinarka służy do wyrównywania krawędzi trawnika. Tym poręcznym urządzeniem możemy szybko i skutecznie pozbyć się trawy rosnącej poza wyznaczoną krawędzią brzegów trawnika.

Każdy model jest wyposażony w silnik, który może być elektryczny lub benzynowy. Ten drugi typ silnika daje właścicielowi możliwość swobodnego poruszania się, niezależnie od lokalizacji źródeł zasilania. Ponadto pozwala kosić trawnik nawet w miejscach oddalonych od domu. Największą moc ma przycinarka do brzegów trawnika wyposażona w silnik spalinowy, co pozwala na cięcie nie tylko chwastów, które charakteryzują się dużą sztywnością, ale również krzewów.

Modele zasilane energią elektryczną są stosunkowo niewielkie, lekkie, a co najważniejsze nie wymagają wlewania benzyny. Mają jednak również stosunkowo małą moc, dlatego nie można ich używać do ścinania krzewów czy gałęzi drzew. Moc modeli elektrycznych z reguły waha się od 200 do 1400 watów. Eksperci zalecają koszenie trawy o dużej gęstości, a także grubych łodyg za pomocą przycinarek o mocy ponad 1 kW.

Dlaczego tak bardzo ważne jest przycinanie krawędzi trawnika?

Krawędź trawnika to płynne przejście między trawą a grządką lub chodnikiem. Ta naturalna wersja projektu krawędzi trawnika jest bardzo popularna. Ale jego wadą jest to, że w okresie aktywnego wzrostu trawy, co cztery do sześciu tygodni, krawędzie trawnika muszą być przycinane. Należy usuwać wąski pas trawy, aby zapobiec zakorzenieniu się jej na krawędzi. Ponieważ z biegiem czasu może wystąpić duża różnica wysokości między trawnikiem a sąsiednim rabatem, zaleca się od czasu do czasu wyrównać nierówności warstwą ziemi.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Przed wyborem modelu przycinarki zdecyduj, w jakim celu go użyjesz. Jak wspomnieliśmy, istnieją urządzenia spalinowe i elektryczne. Profesjonalne modele przycinarek to jednostki o dużej mocy z dwu- lub czterosuwowym silnikiem spalinowym, a zarazem mocnej konstrukcji. Takie przycinarki ogrodowe są wyposażone w różne przystawki do szerokiej gamy kształtowania krajobrazu.

Przycinarka do użytku domowego działa z dwusuwowym silnikiem benzynowym lub elektrycznym. Konstrukcja takich modeli implikuje niższe umieszczenie silnika, co ułatwia dostarczanie energii do głowicy żyłkowej. Jest wystarczająco mocna, aby skutecznie kosić trawę, ale nie nadaje się do przycinania gałęzi.

Jeśli intensywność prac domowych jest niewielka i polega tylko na rzadkim podkaszaniu małej ścieżki trawnikowej lub ogrodowej, nie ma sensu kupować wydajnego profesjonalnego urządzenia. Wielofunkcyjna przycinarka jest niezbędna, gdy zakres prac związanych z kształtowaniem krajobrazu obejmuje szereg czynności.

Najczęściej wybierane modele to wykonana z najlepszej stali przycinarka akumulatorowa, która łączy w sobie mobilność i dużą moc. Dla właścicieli małych działek lepsza będzie elektryczna przycinarka. Jest tańsza, praktyczna, a wygodny uchwyt zapewnia lepszą kontrolę.

Długi drążek pomoże zredukować napięcie pleców. Uchwyt zapewnia lepszą kontrolę nad urządzeniem, a antypoślizgowy podnóżek pozwoli wywrzeć większy nacisk, gdy jest to konieczne, ułatwiając zagłębienie się w ziemię.

By zmniejszyć koszty dostawy możemy przycinarkę do brzegów trawnika kupić w sklepie internetowym z dostawą do domu (kurier dpd). By nie nadziać się na dodatkowe ukryte koszty dostawy warto sprawdzić kraj wysyłki sprzedawcy produktu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród jak z obrazka, czyli przycinarka do brzegów trawnika