Prezentacje domów - projekty, realizacje

  • Dom ze słomy, gliny i kamieni UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI ! PRZELOMKA NAD JEZIOREM HANCZA - DOM HALINY I MACIEJA MACKIEWICZOW ZBUDOWANY Z GLINY SLOMY I OKOLICZNYCH KAMIENI FOT. LESZEK JAMPOLSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 2 (76) - 2.2005 SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA EKOLOGIA WIES ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA LADNY DOM NR 2 (76) - CZASOPISMA

    Dom ze słomy, gliny i kamieni

    Wieś Przełomka nad jeziorem Hańcza. Wśród pofałdowanego krajobrazu stoi dom różniący się od pozostałych budynków w okolicy. Nie zbudowano go ani z drewna, ani z cegieł. Powstał z gliny, słomy i okolicznych kamieni.

  • Konstrukcja tarasowa: Marlene Uldschmidt po mistrzowsku zintegrowała formację skalną z architekturą.

    Klejnot nad Atlantykiem: Resydencja Casa Dos Mores na wybrzeżu Algarve

    Casa Dos Mores to nowoczesna rezydencja, usytuowana na klifie wybrzeża Algarve w Portugalii, charakteryzująca się minimalistycznym designem oraz wyjątkowym projektem łazienki.

  • Budowa domu z prywatnym Giewontem: Przewodnik po konstrukcji dachu

    Budowa Domu z prywatnym Giewontem!

    Na Podhalu powstaje unikalna budowla najnowszej realizacji pracowni BXB studio. To Dom z Prywatnym Giewontem, który niezwykle złożoną konstrukcją, nowatorskimi technologiami i autorską mobilną fasadą bardziej przypomina obiekt muzealny niż budynek jednorodzinny.

  • Domy stodoły

    Domy stodoły

    Domy tego typu to obecnie przemyślane, nowoczesne budynki, które spełniają swoje funkcje zarówno pod względem ekonomiczności, jak i estetyczności wykonania. Zapewne dlatego są tak popularne wśród potencjalnych inwestorów.

  • Z okolic Bauhausu

    Z okolic Bauhausu

    Nowoczesny dwukondygnacyjny dom powstał jednocześnie z podszeptów losu, kłód rzucanych pod nogi, determinacji właścicieli i znajomości własnych potrzeb, a także interdyscyplinarnych umiejętności architektki.

  • Dom niestandardowy

    Dom niestandardowy

    Czy Państwo też, szukając nowego auta, zatrudniacie się najpierw na linii montażowej?

  • Domy współpracujące z krajobrazem

    Domy współpracujące z krajobrazem

    Dom zawsze jest częścią większej całości. Wznosząc nowy budynek, na zawsze przekształcamy jego otoczenie. Projektant powinien więc zadbać o relację nowego obiektu z otaczającą go przestrzenią, naturą i architekturą. Domy, które pokazujemy, mogłyby powstać wszędzie na świecie. Mają jednak wyraźny lokalny rys – wpisują się w zastaną topografię, korespondują z krajobrazem i otwierają się na najciekawsze widoki.

  • Szczęście prosto z katalogu

    Szczęście prosto z katalogu

    Parterowy dom ma swoje zalety, związane z późniejszą eksploatacją, a jeśli w dodatku wzięliśmy go prosto z katalogu, to nie da się ukryć, że oszczędzamy sobie dodatkowo sporo stresów związanych z procesem projektowym.

  • Dom  rozcięty

    Dom rozcięty

    Jak mówi architekt tego domu, główny pomysł projektowy widać właściwie dopiero od środka. Bryła bowiem ma dwa oblicza. Jedno publiczne, zamknięte – skrzętnie skrywające jej życie wewnętrzne, czyli działania właścicieli i gości, a drugie prywatne, otwarte na wlewające się od góry światło.

  • Słońce o każdej porze

    Słońce o każdej porze

    W ciągu kilku lat zaniedbana działka z podupadającym starym budynkiem zamieniła się w zielony zakątek z pięknie skadrowanymi widokami roztaczającymi się z dwóch, a nawet trzech, ustawionych na sobie domów.

  • Dwie stodoły

    Dwie stodoły

    Po co ograniczać się do jednej stodolanej bryły, skoro można mieć dwie, połączone? Oczywiście wymaga to świadomości inwestorów, do czego ma służyć im takie rozwiązanie oraz umiejętnego rozpracowania tematu przez architekta, tak by zgadzały się i wygląd dwuczęściowego domu, i jego funkcjonalność.

  • „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

    „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

    Projekt architektoniczny rezydencji nad jeziorem w Borach Tucholskich doskonale harmonizuje indywidualne oczekiwania klientów z wieczną estetyką i pięknem lokalizacji. Przez zastosowanie aluminiowych systemów okiennych firmy Schüco, dostępna jest szeroka panorama na akwen, zapewniając nie tylko wygodę użytkowania, ale również podkreślając ponadczasowy charakter budowli.

  • DOM miejski

    Pracownia architektoniczna - MIDI

    Specjalizujemy się w projektowaniu budynków indywidualnych skrojonych na miarę potrzeb użytkowników. Nasze domy to budynki pasywne - ekonomiczne i ekologiczne - a według naszych zasad również proste, budowane z typowych materiałów. Jednak prostota użytych materiałów nie wpływa na technologiczne zaawansowanie projektów. Nasze domy są też efektywne, oszczędne, efektownie i funkcjonalnie wpisane w otaczający je krajobraz.

  • Na tę siedzibę składają się dwa umieszczone obok siebie i połączone przejściem obiekty: pierwszy, większy, to część mieszkalna, usytuowana na dwóch kondygnacjach, a w drugiej, przypominającej wiejską komórkę czy budynek gospodarczy, zlokalizowano garaż. Bramę garażu stworzono z desek z ciemnego modrzewia syberyjskiego, ułożonych w masywny wzór geometryczny, w którym na pierwszy rzut oka trudno dostrzec uchylne skrzydła

    Pod wielkim dachem nieba

    Związki na odległość nie są często skuteczne, a czasem nawet rzadko. Ale co się stanie, jeśli jedną stroną jesteś ty - właściciel działki na Mazurach, a drugą jest biuro architektoniczne z siedzibą w Katowicach? Oczywiście, wszyscy wiemy, że telefony i maile są dziś na porządku dziennym, ale czy to wystarczy? To brzmi jak przepis na porażkę, prawda? To prawda.

  • DOM Z GONTU

    Domy o ciekawej bryle

    Architekci coraz częściej chcą wyróżnić swoje projekty, stawiają na niepowtarzalność i oryginalność. To przekonuje też inwestorów, którzy poszukują domów ciekawych, niebanalnych i innych od tradycyjnych propozycji.

  • Domowa oda do natury

    Domowa oda do natury

    Zgodnie z definicją oda to gatunek liryczny sławiący jakąś ideę czy wydarzenie. Autorzy tego domu, a zarazem jego właściciele, nazwali swój projekt „Odą do natury”, bo zależało im, by ich siedziba podkreślała piękno miejsca, w którym postanowili się pobudować.

  • Nowczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych w Oleśnicy

    W podwrocławskiej Oleśnicy powstał nowoczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych

    Montaż nowej siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, dzięki zastosowaniu ekologicznej technologii modułowej, trwał zaledwie kilka tygodni. Wykonawcą inwestycji była gdańska firma EKOINBUD, zajmująca się projektowaniem i budową nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

  • Prywatny domek jest częścią ekskluzywnej społeczności narciarskiej i golfowej Martis Camp, położonej wysoko w górach otaczających jezioro Tahoe

    Schronienie z kamienia, szkła i drewna cedrowego: modernistyczny dom w Truckee w Kalifornii

    Schronienie w High Sierra: Młoda rodzina znajduje schronienie przed gorączkowym życiem w Dolinie Krzemowej w swoim domku, który znajduje się wysoko w górach wokół jeziora Tahoe. Ogólna koncepcja autorstwa Cynthii Wang, założycielki Studio Ren Architecture, oraz projektanta wnętrz Jamiego Busha obejmuje również baterie firmy Dornbracht.

  • Dom z panoramą

    Dom z panoramą

    Na wzgórzu, wśród drzew, z widokiem na malowniczą dolinę, powstał trzykondygnacyjny nowoczesny dom jednorodzinny, zapewniający mieszkańcom wygodę życia codziennego i komfort odpoczynku.

  • Domy o wyjątkowej architekturze

    Domy o ciekawej architekturze w Polsce

    Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

  • Dom leśny

    Domy z drewnem w roli głównej

    Aby stworzyć wyjątkowy dom, zachwycający swoim wyglądem i funkcjonalnością, należy wybrać właściwe materiały oraz kolorystykę, która z biegiem lat nie straci na aktualności. Na tego typu projektach doskonale znają się architekci, których domy pokazujemy. Wyczarowali oni wyjątkowe budynki, których podstawę stanowi solidny i piękny materiał, jakim jest naturalne drewno.

  • Wielu inwestorów wybiera jako wykończenie elewacji swojego domu właśnie cegłę

    Domy z ceglaną elewacją

    Elewacja z cegły, cegła w tle, ceglane detale – te elementy zawsze stanowią efektowne wykończenie fasady budynku. Co więcej, dodają mu wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Poza tym umiejętnie i odpowiednio zastosowane ceglane kompozycje podnoszą walory estetyczne domu i zapewniają mu tradycyjny, ponadczasowy charakter – zadbane nie zestarzeją się nawet po wielu latach.

  • Dom miesiąca

    Czy dom w lesie to dobry pomysł?

    Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.

  • Dom  Asi i Tomka

    Dom ludzi szczęśliwych

    Chcąc nawiązać do zróżnicowanego pokrycia dachów sąsiedztwa, stworzono dom o oryginalnym przekryciu, ciekawie skontrastowanym z ceglaną elewacją pochodzącą z rozbiórki.

  • RE ASSOLUTO HOUSE

    RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

    W tym projekcie REFORM Architekt zaskakuje wszystko. Długość domu, masywne wejście, ukrycie funkcji od frontu a także rzeźba Mitoraja. Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE chciał stworzyć dom niczym monumentalną rzeźbę, a dodatkowo zależało mu, żeby z każdego pomieszczenia w domu był widok na jezioro. Dzięki temu już od wejścia mamy widok zapierający dech w piersiach.

  • Dom z kostki

    Dom kostka - smaki i smaczki

    Dom oparty na pomyśle peerelowskiej kostki, nawiązującym do okolicznej zabudowy, ale w nowoczesnym i komfortowym wydaniu? Czemu nie.

  • Katalogowy, ale według potrzeb

    Dlaczego kupując dom warto wybrać projekt domu gotowy?

    Projekt domu gotowy i co dalej? Ten dom nie był planowany i – jak to z owocem miłości bywa – urzeczywistnił się nagle, jakby spadł prosto z nieba, a dokładnie z gór. Patrząc nieco bardziej realistycznie, został wzięty z katalogu, a mimo to spełnił najważniejsze potrzeby swoich właścicieli.

  • Dom naszych bohaterów - Darii i Łukasza

    Minimalistyczny dom wśród drzew

    Na zadrzewionej, całkiem sporej działce powstał prosty, bardzo funkcjonalny i jednocześnie elegancki dom, w którym minimalizm udanie służy komfortowi mieszkańców.

  • Dom miesiąca

    Dom z gotowymi fundamentami projekt - Sardynia VII

    Kiedy okoliczności życia zachęcają do szybkich budowlanych decyzji, a atrakcyjne, puste działki są akurat daleko od miasta, warto zainteresować się parcelą położoną bliżej, z wybranym już dla niej domem. Zwłaszcza gdy ten znajduje się dopiero w fazie fundamentów.

  • dom domy inspiracje dom mały dom tani w budowie realizacje małe domy budowa domu projekt domu

    Małe domy, czyli pomysły na tiny house

    Nawet przy ograniczonym budżecie nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu – dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań można stworzyć rodzinny azyl, który będzie nie tylko piękny, lecz także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu. Przedstawiamy pięć małych domów o powierzchni od zaledwie 23,5 m2 do 135 m2 , niedrogich w budowie i eksploatacji. Może któryś z nich zainspiruje Was do zaplanowania własnego domu?