Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podcieniowy Dom Audio-Widokowy

BXB studio Bogusław Barnaś

Wyjątkowy projekt domu, inspirowany Małopolską Chatą Podcieniową.

Podcieniowy Dom Audio-Widokowy - bryła
Podcieniowy Dom Audio-Widokowy - bryła
Fot. BXB studio Bogusław Barnaś

Harmonia z naturą

Kontynuując koncepcję Małopolskiej Chaty Podcieniowej, ten dom staje się symbolem harmonii z otaczającym światem. Jego horyzontalny parter o lekko wklęsłej fasadzie nie tylko zapewnia mieszkańcom prywatność i schronienie przed otoczeniem, ale także otwiera szeroką perspektywę na malowniczy las naprzeciwko.

Ekrany akustyczne i wizualne

Innowacyjne podejście do architektury pozwala na generowanie ekranów akustycznych, redukujących dźwięki z otoczenia i wzmacniających naturalne dźwięki przyrody. Konstrukcja domu, wraz z zewnętrznymi elementami, nawiązuje do struktury lasu, tworząc spójne środowisko z otaczającą przyrodą.

Taras: strefa relaksu

Podcieniowe schody tarasu, przebijające szklaną taflę, subtelnie dzielą wnętrze domu i taras na dwie odrębne strefy. Dzięki podcieniu wysuniętemu na odległość aż 4 metrów, taras staje się zadaszoną strefą relaksu, lewitującą nad ziemią.

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś
Kategoria: Dom Jednorodzinny
Powierzchnia: ok. 290 m2
Lokalizacja: Polska
Rok: 2020-2024
Klient: Prywatny

Podcieniowy Dom Audio-Widokowy to więcej niż tylko budynek. To harmonijne połączenie architektury z otaczającym środowiskiem, zapewniające nie tylko komfortowe warunki mieszkalne, ale także wspaniałe doznania estetyczne i sensoryczne.

Podcieniowy Dom Audio-Widokowy - makieta
Podcieniowy Dom Audio-Widokowy - makieta
Fot. BXB studio Bogusław Barnaś

Bogusław Barnaś ( BXB studio )

mgr inż. arch. / Dipl. -Ing Arch.

Bogusław Barnaś założyciel BXB studio to jeden z najczęściej nagradzanych polskich architektów młodego pokolenia. W ponad 20 letniej działalności projektowej szuka syntezy człowieka z naturą, łączy zakorzenioną od wieków tradycję z nowoczesnym zrównoważonym rozwojem. Czerpie inspiracje z rodzimych wzorców, odwołuje się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy w nowoczesny współczesny design.

Swój dorobek prezentował gościnnie na kilkudziesięciu wykładach i prezentacjach dla instytucji takich jak Uniwersytet Coventry w Wielkiej Brytanii, Międzynarodowy Kongres Architektury w Belgradzie, World Communication Forum Davos, Łódz Design Festival, 4Design Days, World Architecture Festival czy Europejskie Dni Architektury w Strasburgu.

Jest absolwentem dwóch uczelni, Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Architektury Fachhochschule Muenster w Niemczech. W latach 2012-2017 pracownik naukowy na Wydziale Architektury Akademii Krakowskiej. W grudniu 2009 roku założył interdyscyplinarną pracownię projektową BXB studio, skupiając wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. u Normana Fostera – jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów.

Zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów wg brytyjskiego wydawnictwa Wallpaper* oraz 10 polskich architektów wg Property Design. Laureat prestiżowych nagród międzynarodowych jak The Plan Award za Dom Polski - po raz pierwszy przyznana za dom jednorodzinny z Polski, The Architect of the Year Award 2022 przyznana przez The Architecture Community, potrójna amerykańska nagroda MasterPrize w tym za całokształt, poczwórna włoska nagroda A’Design Award, IDA Award Bronze, podwójna nagroda PLGBC Green Building Awards za najlepsze projekty ekologiczne (Eco Warsaw Tower i Dom Symbiotyczny), niemiecka ICONIC Award oraz German Design Award, brytyjska The European Property Award, pierwsza nagroda ACD AWARD za projekt hotelu pod Wawelem oraz nagroda Global Design Award za najpiękniejszy dom świata. Pierwsza Nagroda Polska Architektura XXL 2022,  Nagroda Salonu Architektury, nominacja do nagrody SARP 2022, nominacja do brytyjskiej nagrody Dezeen Awards oraz podwójna nominacja do World Building of the Year. Dwukrotny Finalista World Architecture Festival. Laureat Nagrody Roku SARP 2023 – jednej z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce.

    Więcej o:

Skomentuj:

Podcieniowy Dom Audio-Widokowy