Podłogi i schody

  • odbiór posadzki

    Lakierowanie parkietu - odbiór robót budowlanych

    Fabrycznie wykończony materiał na posadzkę drewnianą wystarczy właściwie ułożyć. Jednak tradycyjny parkiet i mozaikę trzeba jeszcze polakierować. Nieumiejętnie nakładane preparaty mogą zniszczyć posadzkę.

  • Trawertyn

    Kamień na podłogę

    Płytki kamienne są trwałe, łatwe do sprzątania i odporne na wilgoć. Sprawdzą się nawet w wymagających pomieszczeniach - kuchniach, łazienkach i przedpokojach, ale też dobrze wyglądają we wnętrzach reprezentacyjnych.

  • drewno w łazience

    Drewno na podłodze w łazience

    Chciałabym podłogę w łazience wykończyć drewnem. Znajomi ostrzegają mnie, że taka posadzka szybko się zniszczy pod wpływem wilgoci. Czy drewno da się trwale zabezpieczyć? Monika M.

  • odbiór posadzki

    Parkiet i mozaika drewniana - odbiór prac budowlanych

    Wykonawca powinien sprawdzić deszczułki parkietu i mozaiki, zwracając uwagę na ich wady, uszkodzenia, nierówności, wymiary, kolor i strukturę.

  • odbiór posadzki

    Podkład pod posadzkę - odbiór robót budowlanych

    Zwykle posadzki układa inna ekipa niż ta, która wykonywała wylewki podłogowe (podkłady, jastrychy). Zawsze więc przed rozpoczęciem prac wykonawca posadzki powinien sprawdzić stan podkładu.

  • odbiór posadzki

    Odbiór prac wykończeniowych - posadzki

    Wierzchnią warstwą podłogi, czyli w nomenklaturze technicznej - posadzką, może być parkiet, mozaika, panele drewniane lub laminowane albo płytki ceramiczne. Jakość ich ułożenia zależy od wiedzy i doświadczenia wykonawcy.

  • Wykonywanie podłogi z ogrzewaniem wodnym

    Ogrzewanie podłogowe: Wykładzina na podłogówce

    Na całej podłodze parterowego domu będę miała ogrzewanie wodne. Chciałabym w sypialniach ułożyć wykładzinę dywanową. Czy jest to możliwe? Anna M.

  • naprawa parkietu

    Drobne naprawy: odpadające klepki parkietu

    Klikudziesięcioletnie parkiety mają swój urok. Zwykle więc nie jest łatwo rozstać się z wiekową podłogą, nawet jeśli skrzypi albo ma szpary. Odpadające klepki są już jednak większym problemem, bo o potknięcie lub poważniejszy wypadek nie trudno. Szczęśliwie często da się je naprawić.

  • listwy przypodłogowe, listwy cokołowe

    Listwy przypodłogowe, do czego służą i jak je dobierać

    Listwy i cokoły maskują przerwy dylatacyjne podłóg, a przy tym stanowią ważny detal wnętrz. Decyzja, jakie wybrać, nie jest prosta, zwłaszcza że łączymy wiele materiałów o zróżnicowanej kolorystyce.

  • WNETRZA JADALNIA MEBLESTYLIZACJA NIGELA HOPEFOT. ALEX PAVLOVIC ( KARL JORGENSON )PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (197) - 3 2008

    Łączenie posadzek z różnych materiałów podłogowych

    Pomysł wykorzystywania kilku różnych materiałów do wykończenia podłogi w jednym wnętrzu nie jest nowy, ale wciąż chętnie stosowany. Taka posadzka sprawdza się zwłaszcza w wielofunkcyjnych pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że podczas jej projektowania i wykonywania łatwo popełnić błędy.

  • układanie płytek, płytki ceramiczne

    Układanie płytek podłogowych

    Glazurnictwo, kafelkowanie, fliziarstwo i płytkowanie to ten sam fach, tylko nazwa zmienia się w zależności od regionu Polski. Zasady obowiązujące w dziedzinie układania płytek są na szczęście jednakowe.

  • wykańczanie parkietu

    Deski podłogowe, parkiet - montaż i wykończenie

    Układanie desek i deszczułek podłogowych nie jest tak proste jak paneli i najlepiej prace te powierzyć fachowcowi z wieloletnim stażem, który uwzględni wszystkie ważne parametry.

  • płytki podłogowe

    Płytki podłogowe - parametry

    O ile od płytek ściennych nie wymaga się wiele, to te przeznaczone na podłogi muszą mieć określone cechy. Informację o parametrach znajdziemy na każdym opakowaniu płytek.

  • płytki podłogowe

    Rodzaje płytek podłogowych

    Pod dość ogólnym pojęciem płytek podłogowych kryje się całkiem spora grupa produktów mających różne właściwości, a co za tym idzie - także zastosowanie.

  • deski, parkiety

    Podłogi drewniane - deski podłogowe i parkiet

    Podłogi chętnie układane są z desek podłogowych lub parkietu - elementów, które należą do najszlachetniejszych wyrobów drewnianych. Swą pozycję zawdzięczają nie tylko wysokim walorom estetycznym. Ich wielkim atutem jest też możliwość wielokrotnej renowacji, a tym samym - co najmniej kilkudziesięcioletnia żywotność.

  • modern interior design (privat apartment 3d rendering)

    Ile kosztuje podłoga w pokojach

    Pierwszym wyborem jest najczęściej drewno - ciepłe, trwałe i urodziwe. Ale są takie pomieszczenia, w których ekonomiczniejszym wyborem mogą się okazać inne okładziny - tańsze choć mniej trwałe.

  • Do stopni przykręca się metalowe profile, a do nich mocuje drewnopodobne okładziny stopni i podstopnice. Noski zabezpiecza się listwami.

    Awaria: ruchome stopnie schodów wewnętrznych

    To jedna z tych usterek, których naprawy naprawdę nie warto odkładać na ?pierwszą wolną chwilę?, bo skutki mogą być tragiczne. Usunięcie takiej awarii może okazać się banalnie proste, czasem jednak trzeba się liczyć z koniecznością wezwania fachowca.

  • Podłoga z paneli drewnianych zniszczona przez kółka fotela obrotowego

    Wytarta podłoga

    Kupiłam dom, w którym fragment drewnianej podłogi warstwowej wykończonej lakierem jest zniszczony przez kółka krzesła obrotowego. Czy taką podłogę da się odnowić?

  • bruk drewniany

    Co warto wiedzieć, przed zakupem mozaiki podłogowej lub drewnianego bruku

    Na rynku podłóg drewnianych, jak na każdym innym, stosuje się różne triki. Warto wiedzieć, jak nie wpaść w marketingową pułapkę.

  • Przed ułożeniem rozmieszczenie wielkich płytek warto sprawdzić na sucho

    Układanie płytek wielkoformatowych

    Duże płytki ceramiczne układa się inaczej niż te standardowych rozmiarów. Wielkoformatowe elementy wymagają od glazurnika dużego doświadczenia oraz zastosowania specjalnych klejów i zapraw do spoinowania.

  • podłoga przemysłowa

    Mozaiki drewniane i podłogi przemysłowe

    Przy przerobie drewna powstaje wiele odpadów, z których można pozyskać wprawdzie niewielkie, ale pełnowartościowe elementy. Z chęci wykorzystania takich kawałków drewna, zrodził się pomysł produkcji mozaiki i podłogi przemysłowej.

  • wykładzina elastyczna

    Układanie wykładziny elastycznej

    Jestem w trakcie generalnego remontu domu, w którym mieszkam. Zakres robót powiększa się, a prace przeciągają. W kuchni została zerwana stara posadzka, a nowa będzie dopiero w przyszłym roku. Żeby jakoś funkcjonować na tym "placu budowy", kupiłam wykładzinę elastyczną. Jak ją położyć, by nie marszczyła się, a jej krawędzie nie wywijały? Czy w kuchni da się taką wykładzinę w ogóle utrzymać w czystości? Anna B., Jazgarzew

  • bruk drewniany

    Bruk drewniany

    Niewielkie kostki bruku drewnianego są oryginalną i ciekawą wzorniczo alternatywą wobec desek i parkietu.

  • schody, balustrada, balustrady

    Z czego zrobić balustradę do schodów?

    Elegancko i z wyczuciem dobrana balustrada pozwoli nie tylko na komfort użytkowania, ale podniesie wartość estetyczną domu. Przy jej pomocy można między innymi poprawić proporcje wnętrza i podkreślić stylistyczny charakter jego wystroju.

  • 12904003 https bi

    Rodzaje listew przypodłogowych

    Listwy przypodłogowe są drobnym detalem we wnętrzu, ale materiał, z jakiego je wykonano, a także wielkość, kształt i kolor mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia. Listwy, oprócz funkcji estetycznych, spełniają także zadania praktyczne - zasłaniają szczelinę dylatacyjną oraz chronią ścianę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Dobrze dobrane, zatuszują nierówności styku podłogi i ściany. Zobacz z czego można je wykonać i czym się charakteryzują poszczególne materiały do produkcji listew.

  • gab1267_ 096

    Balustrada - zawsze tam gdzie schody

    Jeśli w domu są schody, nie powinno się zapominać o umieszczeniu przy nich balustrady. Będzie ona stanowić gwarancję bezpieczeństwa wszystkich domowników - i tych najmłodszych, którzy nie pamiętają o zagrożeniach i tych najstarszych, którzy potrzebują solidnego wsparcia.

  • panele drewniane

    Panele podłogowe drewniane i laminowane

    Jeśli chcemy szybko wykończyć podłogi, panele drewniane i laminowane to bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że dobierzemy je odpowiednio do pomieszczeń.

  • Zniszczonej posadzki nie trzeba koniecznie usuwać. Można na niej wykonać nową. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy stara okładzina i mocująca ją zaprawa dobrze przylegają do nośnego podłoża

    Remont podłogi - nowa posadzka na starej

    Remont podłogi wymaga wyłączenia pomieszczeń z użytkowania, często nawet na kilka tygodni. Dlatego warto zastanowić się, czy nie położyć nowej posadzki na starej. Nie tylko skróci to czas prac remontowych, ale także wyeliminuje konieczność prac rozbiórkowych i uwolni od problemu pozbycia się gruzu.

  • układanie płytek

    Sposoby układania płytek ceramicznych

    Różnorodność kolorów, formatów, płytek nie może prowadzić do chaosu. Trzeba zaprowadzić w tym wszystkim jakiś porządek.

  • Warstwy podłoża pod panelami podłogowymi

    Podłoże do paneli podłogowych - ważna rzecz

    Niezależnie od tego czy montujemy podłogę na klej czy bez niego, podłoże pod panele podłogowe musi być czyste, mocne (nie może kruszyć się ani pylić), równe i suche.