Podkład pod posadzkę - odbiór robót budowlanych
Zwykle posadzki układa inna ekipa niż ta, która wykonywała wylewki podłogowe (podkłady, jastrychy). Zawsze więc przed rozpoczęciem prac wykonawca posadzki powinien sprawdzić stan podkładu.
Na pylący i słaby podkład trzeba nałożyć grunt. Taki preparat wzmacnia wylewkę, wyrównuje jej chłonność i zapobiega odciąganiu wody z nakładanej na nią zaprawy klejącej. Najlepiej, aby środek gruntujący i zaprawa do klejenia posadzki pochodziły od jednego producenta.
Bardzo ważna jest kontrola wilgotności podkładu. Dla jastrychu cementowego powinna ona wynosić najwyżej 2%, a dla jastrychów gipsowych - maksymalnie 0,5 %. Taką wilgotność ma wylewka odpowiednio długo sezonowana. Lepiej nie spieszyć się z układaniem wykończenia podłogi, niż ryzykować jej uszkodzenie lub odspojenie od podkładu.
Uwaga! Aby wierzch posadzek o różnej grubości znalazł się na jednym poziomie i w domu nie było progów, to ostatni moment na odpowiednie zróżnicowanie grubości wylewek.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Odbiór prac wykończeniowych - posadzki
Zaprawy - wyrównywanie ścian i podłóg
Problemy z forum: źle wylany jastrych na ogrzewaniu
Listwy Przypodłogowe – Kropka nad „i” przy Wykończeniu Wnętrz
Remont starej podłogi na legarach. Jak to zrobić?
Jak wyglądają różne gatunki drewna?
Dwa sposoby na cichą podłogę z paneli
Cicha podłoga – czym kierować się przy wyborze mat podkładowych