Remont domu

Remont domu: Generalny remont domu - najczęściej jego termomodernizacja - jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem, ponieważ trudno jednoznacznie określić, które prace trzeba wykonać i w jakiej kolejności. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej zakresu remontu domu warto zamówić u specjalisty ekspertyzę, opisującą aktualny stan techniczny budynku i określającą przyczyny zniszczenia lub uszkodzenia ważnych elementów jego konstrukcji. Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych prac i nadmiernych wydatków.
Remont mieszkania: Z reguły jest uciążliwy, bo wymaga wyprowadzenia się, często z całym zgromadzonym dobytkiem. Najlepsza pora na generalny remont to okres wiosenno-letni. Odświeżenie mieszkania związane z wykonaniem drobnych prac można wykonać o każdej porze roku.
Remont dachu: Może być zaplanowany i wykonany w stosownym momencie lub wymuszony przez gwałtowne zniszczenie. Remontujemy dach kiedy pokrycie przecieka, ugina się, jest brzydkie, a jego konstrukcja pęka lub została zaatakowana prze owady (np. korniki).
Remont elewacji: Rozpoczynając naprawę czy odświeżenie elewacji, trzeba wiedzieć, z czego jest zrobiona i skąd się wzięły jej wady. Najpoważniejszym wrogiem wszelkiego rodzaju elewacji, czy to wykończonych tynkiem tradycyjnym, drewnem, blachą czy klinkierem, jest woda. To ona, wnikając w głąb muru powoduje szkody mrozowe, a wysychając - wykwity solne. Remont elewacji najlepiej przeprowadzać wczesną wiosną lub wczesną jesienią.