Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eksperci radzą: Jakie kwiaty na grób

Małgorzata Szymczykiewicz

Na rodzinnym grobie chciałabym posadzić ładnie kwitnące rośliny. Nie mam możliwości podlewania ich częściej niż raz w, więc muszą być wytrzymałe. Co polecacie? Maria Gawrońska

PELARGONIA RABATOWA występuje w wielu odmianach: różowych, czerwonych oraz białych.
PELARGONIA RABATOWA występuje w wielu odmianach: różowych, czerwonych oraz białych.
Fot. shutterstock/LacoKozyna
Z moich doświadczeń wynika, że najbardziej odporne na suszę są pelargonie rabatowe. Wielokrotnie sadziłam je na grobach i zawsze dawały sobie radę, nawet gdy długo nie padał deszcz (zawsze starałam się je oczywiście podlewać podczas wizyt na cmentarzu). Na długotrwałą suszę reagowały słabszym kwitnieniem i na pewien czas przestawały rosnąć, ale nie więdły nawet podczas silnych upałów.

Pelargonie można posadzić wtedy, gdy miną późnowiosenne przymrozki, a więc po 15 maja. Przez pierwsze 2-3 tygodnie trzeba je podlewać regularnie, by dobrze się zakorzeniły. Po tym okresie można je na dłużej pozostawiać bez opieki.

Wytrzymała jest także begonia stale kwitnąca, jednak ona lepiej się czuje na stanowiskach lekko zacienionych (w pełnym słońcu, przy bardzo wysokiej temperaturze część jej kwiatów przysycha).

Pelargonię i begonię warto latem wzmocnić kilkakrotnie odżywką przeznaczoną dla nich lub ogólnie dla roślin kwitnących.

Obie rośliny kwitną bardzo długo, nawet do końca października. Pelargonia dobrze znosi pierwsze przymrozki, a u begonii lekki mróz warzy liście i kwiaty.

    Więcej o:

Skomentuj:

Eksperci radzą: Jakie kwiaty na grób