Kalendarium ogrodnika
Listopad w ogrodzie - w jesiennych szarościach
Liście opadły już zupełnie, odsłaniając gałęzie drzew i krzewów, powietrze jest wilgotne i zimne, ale gdy zdarzy się bezdeszczowy dzień, warto ubrać się ciepło i popracować w ogrodzie. Wyjdzie to na dobre zarówno nam, jak i roślinom
Marzec na balkonie
Marzec to czas intensywnych przygotowań do wiosny. Zobacz jak przygotować rośliny balkonowe do sezonu wiosennego.
Gardenia 2012. Ciekawostki z największych targów ogrodniczych w Polsce
W dniach 24-26 lutego odbyły się jedne z największych targów ogrodniczych w Polsce - Gardenia 2012. Do Poznania przyjechało ponad 500 wystawców, którzy zaprezentowali nowości branży ogrodniczej. Zobaczmy ciekawostki targowe
XIX edycja wystawy Zieleń To Życie już wkrótce
,,Ogród - dobry ruch! - to hasło przewodnie 19. edycji Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to życie? , która odbędzie się w dniach 26 - 27 sierpnia w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.
Święto Ogrodów 2011
Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów.
Czerwiec w ogrodzie.
Terminarz ogrodnika na czerwiec. Kalendarz ogrodnika
Czerwiec w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na czerwiec. Najdłuższe dni i pachnące noce
Coraz dłuższe dni zapowiadają nadejście lata. Zbliżają się wakacje, ale nie dla ogrodnika. cały czas trzeba doglądać roślin.
200 lecie ogrodu botanicznego w Warszawie.
W sobotę 14.04.2011 mija 200. rocznica założenia pierwszego Ogrodu Botanicznego UW
Dzień Ziemi 2011
8. maja będzie 21 edycja tego święta. Imprezy w różnych miastach
Wrzesień w ogrodzie - kalejdoskop jesiennych barw
Kwiaty, krzewy i drzewa codziennie wyglądają inaczej, a po chłodnych nocach coraz intensywniej płoną purpurą. To nieomylny znak zbliżającego się końca ogrodowego sezonu. Trzeba pomyśleć o jesiennych porządkach.
Trochę zimy trochę lata
W kwietniu pełną parą przygotowujemy ogród do nowego sezonu
Letnie zajęcia ogrodnika
Lato, a zwłaszcza jego druga połowa, to okres, gdy wiele roślin przekwita i zaczyna tworzyć nasiona. W tym czasie należy regularnie usuwać przekwitłe kwiaty, co stymuluje zawiązywanie nowych i, uniemożliwiając tworzenie się nasion, zapobiega osłabianiu roślin.
Lipiec w ogrodzie - Kalendarz ogrodnika
Lipiec w ogrodzie to czas bujnej zieleni i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych
Marzec
Marzec to miesiąc wielkiej ogrodowej mobilizacji: przygotowujemy ziemię, wysiewamy nasiona, przycinamy krzewy, dzielimy byliny... Nasze rady na pewno pomogą zaplanować Państwu wszystkie prace.
Rok w moim ogrodzie
Co robimy w listopadzie
Maj - wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę
Po 15 maja, gdy minie obawa przymrozków, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce.
Kwiecień - przesadzamy byliny, sadzimy krzewy
Kwiecień, podobnie jak marzec, to niezwykle pracowity miesiąc dla ogrodników. Najwięcej troski musimy poświęcić teraz różom oraz roślinom cebulowym.
Lipiec - przesadzamy rośliny okrywowe, projektujemy oczko wodne
W lipcu wielu z nas ma wreszcie czas na to, by prawdziwie nacieszyć się swym ogrodem. Co jednak, gdy urlop postanowiliśmy spędzić poza domem, kiedy naszym roślinom może grozić podstępna susza?
Sierpień w ogrodzie. Czas wakacji i zbiorów
Sierpień kojarzy mi się ze smakiem owoców zjadanych prosto z drzewa. Podczas prac w ogrodzie można się posilić słodką jak miód śliwką lub soczystym jabłkiem...
Czerwiec w ogrodzie - Kalendarz ogrodnika
Czerwiec to początek lata. Wspaniały czas na ogrodowy relaks i pierwsze efekty zabiegów ogrodniczych
Czerwiec - duuużo pracy
Rośliny rosną jak oszalałe, ale niestety chwasty też. Jeszcze nie koniec siania i sadzenia, a już zaczynają się zbiory. Czerwiec to właściwie apogeum prac ogrodowych.
Sierpień w ogrodzie - Kalendarz ogrodnika.
Sierpień w ogrodzie kojarzy mi się z bujnością kwiatów i smakiem owoców zjadanych prosto z drzewa.
Ogród w grudniu - Ogród w zimowym śnie
Grudzień - kalendarz ogrodnika. Coraz częściej szron pokrywa srebrem cały ogród, a lada dzień pojawi się pierwszy śnieg. Rośliny śpią, ale ogrodnik powinien czuwać, aby sen przebiegał bez zakłóceń
Kalendarz ogrodnika - marzec. Kapryśne przedwiośnie
Marzec w ogrodzie - ?w marcu jak w garncu? - mówi stare przysłowie i rzeczywiście w tym miesiącu pogoda potrafi się zmieniać co pół godziny. Ogrodnicy zniecierpliwieni długą zimą ruszają do boju, jeśli tylko pozwala na to aura
Co robimy w czerwcu?
Wysiewanie do gruntu * dzielenie bylin * wykopywanie cebul * rozmnażanie krzewów