Kalendarium_ogrodnika
Wrzesień w ogrodzie - kalejdoskop jesiennych barw
Kwiaty, krzewy i drzewa codziennie wyglądają inaczej, a po chłodnych nocach coraz intensywniej płoną purpurą. To nieomylny znak zbliżającego się końca ogrodowego sezonu. Trzeba pomyśleć o jesiennych porządkach.
Trochę zimy trochę lata
W kwietniu pełną parą przygotowujemy ogród do nowego sezonu
Co robić w listopadzie
Późną jesienią porządkujemy ogród i przygotowujemy go do zimy. Prace te będą miały duży wpływ na jego wygląd w przyszłym sezonie.
O co jeszcze warto zadbać w październiku?
Ustawiamy rośliny z dala od grzejników, ale nie w głębi pokoju, gdzie dociera mało światła...
Co robić w sierpniu
Swoimi doświadczeniami dzieli się z Państwem Danuta Młoźniak, ogrodniczka z wieloletnią praktyką, która zakłada i pielęgnuje ogrody.
Rok w moim ogrodzie
Co robimy w listopadzie
Co robić w styczniu
W zimie rzadziej zaglądamy do ogrodu. Przeglądamy za to prasę ogrodniczą i książki. Warto robić notatki i projekty, które wiosną wykorzystamy w praktyce.
Listopad w ogrodzie - liście, liście, liście...
Wskutek nocnych przymrozków i silnych wiatrów większość drzew straciła już liście. Pojawia się szron, czasami nawet pierwsze płatki śniegu - wszystko to oznaki zbliżającej się zimy. Tymczasem w ogrodzie ciągle jest jeszcze coś do zrobienia
Kalendarz prac sierpniowych - Kolorowe rabaty i pierwsze plony
Oko wciąż cieszą letnie kwiaty, a smakosze coraz częściej znajdują na grządkach coś na ząb. Prac pielęgnacyjnych w ogrodzie nadal jest wiele, choć nie pochłaniają one już tyle czasu co wcześniej
O co jeszcze warto zadbać w lipcu?
Jak pielęgnować rośliny - podpowiada Danuta Młoźniak
Co robić w grudniu
W tym miesiącu ogród nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Jednak gdy nie ma śniegu i ziemia nie jest zamarznięta, możemy kontynuować prace przygotowujące ogród do zimy, których nie skończyliśmy w listopadzie.
Co robić w lipcu
Począwszy od tego miesiąca, zmieniamy formę kalendarza prac ogrodniczych. Swoimi doświadczeniami będzie się dzieliła z Państwem Danuta Młoźniak - ogrodniczka z wieloletnią praktyką prowadząca firmę, która zakłada i pielęgnuje ogrody. Pani Danuta od kilku lat w specjalnym zeszycie skrupulatnie zapisuje wszystkie wykonywane prace.
Czerwiec - wysiewamy nasiona bylin i kwiatów dwuletnich
O tej porze roku możemy wysiać nasiona bylin i wszystkich kwiatów dwuletnich
Luty - rozpoczynamy przygotowania do sezonu
Choć to środek zimy, zaczynamy już przygotowania do kolejnego sezonu w ogrodzie.
Kalendarz prac lipcowych
Ogród tonie w kwiatach, ale prawie codziennie trzeba go podlewać, aby rośliny bez uszczerbku przetrwały kanikułę. Nam też przyda się odpoczynek w chłodnym cieniu.
Sierpień w ogrodzie - Kalendarz ogrodnika.
Sierpień w ogrodzie kojarzy mi się z bujnością kwiatów i smakiem owoców zjadanych prosto z drzewa.
Październik - robimy porządki, zabezpieczamy ogród przed mrozem
Wokół nas coraz więcej chłodu i wilgoci, ogród przygotowuje się do zimowego spoczynku. Robimy porządki i zabezpieczamy niektóre rośliny przed mrozem.
Co robić w lutym
Jak pielęgnować rośliny zimą - podpowiada Danuta Młoźniak
Jesienne nawożenie
Jeśli chcemy, aby nasze rośliny dobrze przetrwały zimę i na wiosnę z nową energią bujnie się rozwijały, już teraz musimy im dostarczyć odpowiedniego pokarmu.