Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Przytulny loft

Redakcja
Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock

Wnętrza nawiązujące do przestrzeni pofabrycznych nie muszą być zimne i surowe, czego przykładem jest prezentowany apartament. Ta przytulna i komfortowa aranżacja czyni domowe zacisze jeszcze przyjemniejszym, a układ funkcjonalny tworzy potencjał do organizowania spotkań z przyjaciółmi.

Na początek warto przypomnieć, czym różnią się style loftowy i industrialny. Ten pierwszy bardziej przypomina pomieszczenia pofabryczne, znajdziemy w nim ceglane ściany, widoczne elementy instalacji (szczególnie elektrycznej), dużo metalowych elementów wyposażenia i drewno noszące ślady intensywnego użytkowania. Loft to w pewnym sensie łagodniejsza wersja tego stylu - mamy tu jasne wnętrza, pełne światła, biel, szarości i beże, designerskie meble i dodatki. Industrialne wnętrze może się wydawać nieco ponure, a loftowe - przestronne i eleganckie. 

Zobacz także: Styl industrialny a loftowy - podobieństwa i różnice >>

Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock

Loft nie musi oznaczać kilkusetmetrowej przestrzeni mieszkalnej - to określenie jest stosowane również w odniesieniu do niedużego metrażu, pod warunkiem posiadania antresoli, sufitu na wysokości co najmniej 3,5 metra oraz wysokich okien. W mniejszym lofcie ważne jest, aby pozostawić wnętrze w formie otwartej całości, bez stawiania ścianek działowych. Jedynie łazienkę można wydzielić i zamknąć, aby zapewnić użytkownikom tak potrzebną intymność - i najlepiej przeznaczyć na ten cel miejsce pod antresolą. Na niej z kolei warto zaaranżować sypialnię, ewentualnie gabinet do pracy, w zależności od tego, ile miejsca potrzebujemy na każdy cel.

Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock

Łazienka w małym lofcie też będzie miała skromny metraż, dlatego najlepiej wybrać kompaktowe wyposażenie do urządzenia tego wnętrza: sedes z funkcją myjącą, umywalkę zintegrowaną z szafką (w niej pojemne szuflady do przechowywania) i prysznic w postaci składanej ścianki, która na czas mycia wyznaczy mokry obszar na podłodze z odpływem liniowym. Kupując drzwi łazienkowe, zdecydujmy się na przesuwne - w ten sposób zaoszczędzimy miejsce na zewnątrz, czyli najczęściej przy drzwiach wyjściowych. Pralkę najlepiej przenieść do zabudowy meblowej w przedpokoju lub kuchni.

Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock

Otwarta antresola daje jeszcze większe poczucie przestrzeni - dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnia lub gabinet na wyższym poziomie zostają też lepiej doświetlone nie tylko naturalnym światłem, ale również sztucznym po zmroku, kiedy zapalimy je w salonie. W odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu możemy nawet leżąc w łóżku podziwiać widok za oknem.

Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock

Lubisz loftowe i industrialne aranżacje? Zobacz także:

Przytulny loft - Fot. Dariusz Jarząbek/Shutterstock
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments

Skomentuj:

Przytulny loft

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej