Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Izolacja rur instalacji solarnej

Alfred Adamczewski, Beata Zielińska

Rury instalacji solarnej bardzo często są źle izolowane. Albo otuliny wykonuje się z materiału nieprzystosowanego do tego celu, albo mają one za małą grubość.

izolacja rur instalacji solarnej, instalacja solarna
Instalacja solarna preizolowana z wewnętrzną rurą ze stali nierdzewnej. W komplecie jest przewód zasilający i powrotny
Fot. Armacell
Rury instalacji solarnej ułożone na zewnątrz powinny zostać dobrze ocieplone, najlepiej izolacją z kauczuku syntetycznego o grubości 25-30 mm (wewnątrz domu powinno to być 20 mm, choć niektórzy instalatorzy, żeby ograniczyć koszty, zakładają izolację jedynie 6-8 mm). Dodatkowo otulina pokryta jest warstwą specjalnej folii, która chroni ją przed wpływem warunków atmosferycznych, promieniami UV oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami, które mogą spowodować gryzonie i ptaki.

Aby przyspieszyć montaż i wyeliminować błędy podczas wykonywania instalacji, wiele firm wprowadziło do swojej oferty specjalne preizolowane rury solarne. Składają się one z trzech warstw: stalowego lub miedzianego przewodu, którym płynie glikol (przenosi ciepło z kolektorów do solarnego zbiornika), fabrycznie nałożonej izolacji termicznej odpornej na działanie wysokiej temperatury (130-150°C) oraz folii ochronnej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Izolacja rur instalacji solarnej