Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Na budowie - co robić w sierpniu

red.
Na trwałość pokrycia wpływa m.in. prawidłowa wentylacja, ochrona przed wilgocią i klamrowanie - Fot. Röben

Wciąż ładna (zazwyczaj) pogoda pozwala na wykonywanie wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Budowa domu

To dobry czas na wykonanie konstrukcji dachowej i pokrycia. Drewno na więźbę dachową powinniśmy zamówić dużo wcześniej, aby zdążyło wyschnąć po impregnacji. Pokrycie dachowe najlepiej ułożyć jako docelowe. Jeśli musimy czekać na dekarzy, a obawiamy się opadów, to na czas 3-4 tygodni więźbę można przykryć folią paroprzepuszczalną - i tak będzie ona potrzebna przy kryciu dachu.

Jeśli nie jest zbyt upalnie, to można ocieplać i tynkować dom od zewnątrz, a także malować elewację, montować orynnowanie i podbitkę dachową. W sierpniu możemy też zająć się otoczeniem domu, a więc wykończeniem tarasów, schodów zewnętrznych, montażem barierek. Warto też pomyśleć o nadchodzącym sezonie zimowym i zdecydować w jaki sposób będziemy ogrzewali dom i skąd możemy wziąć paliwo. Jeśli nie chcemy jeszcze kupować kotła, ciepło może zapewniać kominek lub nagrzewnica elektryczna bądź olejowa. Jeśli na budowie było tymczasowe przyłącze elektryczne, a dom jest "pod dachem", zadbajmy o podłączenie prądu do wewnętrznej rozdzielnicy.

Trzeba uważać na deszcze - bywają obfite o tej porze roku: by nie osłabić betonu, świeżo wykonane stropy i podkłady trzeba chronić folią przed ulewami.

Dobry czas na wykonywanie wewnętrznych tynków gipsowych i cementowo-wapiennych. Ciepłe, wilgotne powietrze bardzo dobrze wpływa na ich wiązanie (uwaga tylko na przeciągi, które mogą przesuszać tynki).

Remont domu

Sierpień to dobry czas na wszelkie prace budowlane i instalacyjne; zwłaszcza na duże roboty konstrukcyjne, na przykład przestawianie ścian nośnych, wykonywanie w nich otworów oraz wymianę stropów.

Zobacz co robić na budowie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu.

Czytaj także:

Wstępne krycie dachu - co jest lepsze: folia czy papa?



Pokrycia dachów w fale



Płaskie pokrycia dachowe



Jak dobrze dobrać rynny



Schody tarasowe z kostki brukowej



Taras wyłożony drewnem



Bruk klinkierowy zamiast płytek na tarasie



Przestawiamy ściany działowe



Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym - plusy i minusy
Tynk cienkowarstwowy na elewacji
Odbiór prac budowlanych - tynki zewnętrzne

Skomentuj:

Na budowie - co robić w sierpniu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej