Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inteligentny dom - drzwi i bramy garażowe

red.

Jednymi z ważniejszych elementów inteligentnego domu są drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz bramy garażowe i wjazdowe, połączone nowoczesnym systemem sterowania. Nie tylko poprawia on bezpieczeństwo domu, ale też czyni życie w nim znacznie wygodniejszym i bezpieczniejszym.

Jak zdalnie sterować bramami i drzwiami? Jest to możliwe przy użyciu nadajnika. Jeśli chcemy sterować nimi nie tylko z domu, ale i z dowolnego miejsca poza nim, potrzebna będzie specjalna bramka internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne
Jak zdalnie sterować bramami i drzwiami? Jest to możliwe przy użyciu nadajnika. Jeśli chcemy sterować nimi nie tylko z domu, ale i z dowolnego miejsca poza nim, potrzebna będzie specjalna bramka internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne
fot. HORMANN

W jaki sposób systemy inteligentnego domu mogą usprawnić korzystanie z drzwi i bram? Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny napęd, działający w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego i wykorzystujący bardzo bezpieczny system kodowania, działający w technologii 128-bitowej, zyskamy możliwość sterowania bramą wjazdową i garażową oraz drzwiami. Tym samym napędem możemy także sterować oświetleniem, np. lampami rozmieszczonymi wzdłuż podjazdu, od bramy wjazdowej do garażowej, i dalej - do drzwi wejściowych.

Sterowanie drzwiami, bramą i światłem możliwe jest nie tylko w zasięgu sieci domowej, ale też z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy bramka internetowa połączona z domowym routerem i smartfon lub tablet z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. System poinformuje nas, czy drzwi i bramy są zamknięte i zaryglowane oraz pozwoli nimi sterować. Obojętnie więc, jak daleko będziemy od domu - zawsze będziemy mieć go w zasięgu ręki.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim wygodę. Dorośli mogą dzięki temu "na odległość" wpuszczać do domu dzieci wracające ze szkoły pod ich nieobecność (zamiast powierzać im klucze), albo otworzyć bramę, by wpuścić na teren posesji opiekunkę do dzieci, gości, którzy zjawili się za wcześnie lub sąsiada, który podlewa nam trawnik, gdy jesteśmy na dłuższym urlopie. Można też udostępniać aplikację innym użytkownikom, nadając im - zależnie od potrzeb i stopnia zaufania - różne uprawnienia.

Aplikacja pozwala nam też tworzyć własne scenariusze, uwzględniające nasze upodobania i przyzwyczajenia. Jeśli codziennie, wracając po pracy do domu, wykonujemy te same czynności (otwieramy bramę wjazdową, włączamy oświetlenie wzdłuż podjazdu, otwieramy bramę garażową itd), możemy - zamiast wydawać kolejne polecenia - użyć jednego przycisku, by wykonać określone operacje w ustalonej kolejności.

Warto też wspomnieć, że możemy pomyśleć o włączeniu w system inteligentnego domu także drzwi wewnętrznych; to przydatna funkcja, jeśli w domu mieszka osoba niepełnosprawna lub starsza. Zalety samootwierających się drzwi wewnętrznych poczujemy także wtedy, gdy przenosimy z pomieszczenia do pomieszczenia duże i ciężkie przedmioty, zajmujące obie ręce.

Nowoczesny system sterowania oznacza też bezpieczeństwo. Właściciele domów, którzy obawiają się, że sygnały przekazywane z pilota do napędu i z napędu do pilota mogą zostać skopiowane i wykorzystane przez złodzieja, mogą być spokojni. Technologia 128 bitów, wykorzystywana w nowoczesnych systemach sterowania (stosowana też w bankowości elektronicznej), gwarantuje stuprocentowe zabezpieczenie sygnału. Możemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie przechwyci kodu i nie dostanie się do naszego domu czy garażu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Inteligentny dom - drzwi i bramy garażowe