Mieszkanie w kamienicy na skraju parku
Mieszkanie w kamienicy charakteryzuje się wyjątkowym klimatem, którego nie znajdziemy w innych budynkach mieszkalnych. Cytując Paulo Coelho: "Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe". Tak jest w przypadku tego projektu aranżacji. Piękno klasycznej architektury budynku oraz perełki wzornicze z XX wieku tworzą w prezentowanych wnętrzach niepowtarzalny mix doznań. Zobacz, jak prezentuje się 120-metrowe mieszkanie w kamienicy w Szczecinie.
Mieszkanie w kamienicy: ukłon w stronę historii
Mieszkanie w kamienicy z 1907 roku w Szczecinie usytuowane jest w malowniczej okolicy – na skraju parku. Urzeka nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale historią i aranżacją, za którą odpowiedzialne było studio Loft Kolasińki. 120-metrowe lokum zostało starannie odnowione: oryginalne podłogi drewniane poddano renowacji, a sztukaterie odrestaurowano. Do takiego mieszkania z duszą pasują oryginalne meble vintage i takie tu też się znajdują. Wprawne oko miłośnika designu wyłapie pochodzące z Polski, Włoch, Francji i terenów dawnej Czechosłowacji lampy z lat 30. i 50. XX wieku, komplet drewnianych mebli słynnej duńskiej projektantki Grete Jalk, czy komody z końca lat 50. autorstwa Rajmunda Teofila Hałasa. Praktycznie każdy ze sprzętów ma tu swoją historię.
Mieszkanie w kamienicy: światło i kolor
Narrację w aranżacji prowadzi kolor rdzawej czerwieni. Jak plama w salonie rozlewa się dywan zaprojektowany w latach 60. przez Antonina Kybala – twórcy czeskiej szkoły gobelinu. A w sypialni rumieńców minimalistycznej kompozycji nadaje francuski afisz uliczny filmu „Matador” Pablo Almodóvara z 1986 roku. Mieszkanie w kamienicy jest czyste, momentami przybiera wręcz minimalistyczną formę, ubraną w zimną szarość i biel, stonowany mosiądz, naturalne drewno. Retro i nowoczesność. Ciepło i chłód.
Mieszkanie w kamienicy: prezentacja wnętrz
Bez tych klasycznych form w nowym wydaniu i starannie dobranych kolorów byłoby to kolejne białe mieszkanie w stylu retro lub skandi. A tak jest elegancko, ekscentrycznie, z klimatem.
W mieszkaniu różnorodność i mnogość punktów świetlnych spełnia zarówno rolę funkcjonalną, jak i dekoracyjną. Unaocznia się subtelne połączenie między tym, co było, a tym, co jest.
Aranżacja mieszkania w starej kamienicy. Oryginalne, niekonwencjonalne i oszczędne rozwiązania >>
Fotel w sypialni zaprojektował Pierre Guariche (ponad 50 lat temu!). Kultowy design. Aż chciałoby się zasiąść w nim z dobrą książką.
Eleganckie, małe mieszkanie w kamienicy na warszawskiej starówce >>
Łóżko wykonane zostało z drewna dębowego wykończonego olejem - projekt: Loft Kolasiński.
Łóżko posiada wysuwaną praktyczną szufladkę-półkę.
Małe mieszkanie w kamienicy. Postawili na biel i prostotę >>
Kuchnia została zaprojektowana w wersji minimal, zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i meble oraz sprzęty.
Uważnie dobrane i rozplanowane detale powodują, że nie jest tu ani nudno, ani za bardzo 'aptekarsko'.
Widok z kuchni na korytarz: sprzęty z minionej epoki, jak rekwizyty na scenie, grają pierwszą rolę w towarzystwie współczesnych elementów.
Łazienka: czysta, uporządkowana, przestronna, w uniwersalnej bieli i szarości. Wysoka lamperia z farby ceramicznej modyfikuje optyczne postrzeganie pomieszczenia - obniża sufit i nadaje wnętrzu przytulności i kameralności.
Jedno z bardziej uniwersalnych i ponadczasowych zestawień: umywalka oryginał z lat 70. i prosta, nowoczesna armatura.
W łazience uwagę zwraca minimalistyczna w formie szafka z lustrem - front jest przesuwny, skrywa najpotrzebniejsze sprzęty do porannej czy wieczornej toalety. Projekt: Loft Kolasiński.
Skomentuj:
Mieszkanie w kamienicy na skraju parku