Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie w kamienicy. Postawili na biel i prostotę

red.

To niespełna 30-metrowe mieszkanie w warszawskiej kamienicy pierwotnie nie posiadało kuchni ani łazienki, a ściany i podłogi były w opłakanym stanie. Zamieniono je na funkcjonalne, jasne i proste w wystroju wnętrza.

Mieszkanie projektu Luumo znajduje się w sercu Warszawy w przedwojennej kamienicy. Właścicieli skusił urok starego budownictwa: amfiladowy układ pomieszczeń, wysokie przestrzenie (ponad 3 metry) oraz duże okna dobrze doświetlające wnętrza. Niestety, dwa pokoje posiadały również długą listę wad: odpadające tynki, falujące pod stopami deski, starą instalację wodną i elektryczną, brak sanitariatu i kuchni.

W mieszkaniu praktycznie wszystko zostało zrobione od zera, od układu funkcjonalnego, przez instalacje po wykończenie. Na 30 m kw. udało się wygospodarować sporą sypialnię, wygodną, choć szeroką na zaledwie metr łazienkę, osobne pomieszczenie techniczne z pralnią, miejsce na pojemny ciąg szaf oraz przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym.

Maksymalnie wykorzystano potencjał dwóch smukłych okien. Każde doświetla osobne pomieszczenie i, aby wzmocnić ten efekt, pomiędzy pokojami zamontowano szklane przesuwne drzwi sięgające niemal pod sam sufit. Światło swobodnie przenika między sypialnią a salonem.

Całość okraszono bielą z domieszką neutralnych kolorów, drewna i czarnych akcentów. Skandynawski styl odciążył mały metraż, wizualnie powiększając przestrzenie.

Skomentuj:

Małe mieszkanie w kamienicy. Postawili na biel i prostotę