Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Koszt drzwi zewnętrznych

Monika Karda

Ile zapłacimy za drzwi wejściowe? Co polecają producenci tych wyrobów? Sprawdzamy to na przykładzie domu, który miałby być zbudowany wg projektu FULTON III DC P342B.

Drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne
FAKRO

Na rynku jest duży wybór drzwi wejściowych. Ich ceny zależą od materiału, z którego są wykonane, właściwości, technologii produkcji i parametrów. Najważniejszym z nich obecnie jest współczynnik przenikania ciepła U. Od 2017 r. jego wartość U dla drzwi zewnętrznych nie może być wyższa niż 1,5 W/(m²K), a od 2021 r. – 1,3 W/(m²K). Dopuszczalne wartości U dla drzwi energooszczędnych i pasywnych wynoszą odpowiednio 1 W/(m²K) i 0,8 W/(m²K). Na rynku są też takie, których U jest na poziomie 0,5 W/(m²K).

Projekt domu FULTON III DC P342B M&L Lipińscy Biuro Projektowe
Projekt domu FULTON III DC P342B M&L Lipińscy Biuro Projektowe
dr inż. arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, dr inż. arch. Miłosz Lipiński

Ile kosztują drzwi zewnętrzne?

Cena standardowych drzwi drewnianych kształtuje się w przedziale 3-12 tys. zł, przy czym sosnowe są nieco tańsze niż dębowe. Koszty drzwi zewnętrznych z PVC wahają się w granicach 1-3 tys. zł. Zakup drzwi aluminiowych to wydatek rzędu 1,5-5 tys. zł, a stalowych – 1-4 tys. zł. Dopłaty wymagają szyby, naświetla boczne i górne, automatyka, elektroniczny wizjer czy specjalny zamek.

Drzwi zewnętrzne (symbol – DZ1) w tym domu zaprojektowano w wersji z doświetleniem bocznym. Ich wymiary to 100 + 70 (160) x 238 (233) cm. Aby nie obniżać izolacyjności termicznej drzwi, stosuje się najczęściej pakiet trzech lub czterech szyb, pomiędzy którymi znajduje się argon lub krypton. Współczynnik przenikania ciepła zaplanowano na poziomie przynajmniej U = 1,3 W/(m²K).

 

Koszt drzwi - jakie drzwi polecają do tego domu producenci?

Propozycja firmy Awilux

Drzwi zewnętrzne z PVC. Z powodu stosunkowo niskiej ceny inwestorzy bardzo często decydują się na drzwi z PVC. Bogata oferta wypełnień drzwiowych i szyb z ornamentem, dostępnych w firmie AWILUX, ułatwia dobór odpowiedniej stolarki. Poza estetyką bardzo ważne jest również bezpieczeństwo. Do wyboru jest wiele rozwiązań antywłamaniowych, takich jak zasuwnice hakowe czy bolce utrudniające wyważenie drzwi.

Do domu zbudowanego według prezentowanego projektu proponujemy drzwi wejściowe o wymiarach 1700 x 2380 mm, z szybą bezpieczną klejoną 33.1 od zewnątrz oraz matową w środku.

Z zewnątrz drzwi mają pochwyt ze stali nierdzewnej 500 mm, od środka – klamkę z dzielonym szyldem. Współczynnik przenikania ciepła drzwi Ud = 0,84 W/(m²K).

Cena (netto): 4552,78 zł (drzwi + naświetle)

 

Propozycja firmy Fakro

Drzwi drewniano-aluminiowe Innoview Line. Drzwi zewnętrzne, oprócz czysto użytkowych funkcji, stanowią ważny element dekoracyjny, wzbogacający wygląd budynku. Do tego domu polecamy drzwi wejściowe INNOVIEW LINE, łączące drewno z okładziną aluminiową. Drewno zapewnia im wysoką termoizolacyjność, odpowiednią trwałość oraz naturalny wygląd od wewnątrz, aluminiowa okładzina zewnętrzna izoluje drewno od niekorzystnych warunków atmosferycznych, zwiększając trwałość i nadając niezmiennie wysoką estetykę drzwi wejściowych na wiele lat. Wiele nowoczesnych wzorów i kolorów okładzin aluminiowych sprawia, że bez problemu można dopasować drzwi do koloru pozostałej stolarki w budynku.

Współczynnik przenikania ciepła drzwi wejściowych INNOVIEW LINE ze skrzydłem o grubości 100 mm wynosi jedynie 0,68 W/(m²K), co sprawia, że są one wysoce energooszczędne.

W standardzie oferowane są drzwi z 3-punktowym zamkiem listwowym. Komfort obsługi (lekkość, płynność oraz łatwość otwarcia skrzydła) zapewniają zawiasy kieszeniowe. Istnieje też możliwość sterowania drzwiami za pomocą smartfona.

Cena (netto): od 13 000 zł

 

Propozycja firmy Gerda

Drzwi stalowe Gerda NTT Revo 75. Do tego domu polecamy drzwi GERDA NTT REVO 75, które wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i wysoką izolacyjnością termiczną – U drzwi z ościeżnicą aluminiową ALUTHERM i ciepłym progiem ALU/PVC może wynieść już od 0,77 W/(m²K); skrzydła stalowe o grubości 75 mm, z przylgą czterostronną, wypełnione są ekspandowanym polistyrenem modyfikowanym grafitem.

Drzwi GERDA NTT REVO 75 standardowo wyposażone są w dwa zamki z wielopunktowym systemem ryglowania. Istotnym elementem są także bolce antywyważeniowe, których zadaniem jest niedopuszczenie do wyważenia skrzydła drzwi lub zdjęcia ich z zawiasów.

Cena (netto): od ok. 4200 zł (drzwi + naświetle boczne)

 

Propozycja firmy Hörmann

Drzwi aluminiowe ThermoSafe. Z naszej oferty do tego domu proponujemy drzwi o wzorze 860. Kolor ich powierzchni zewnętrznej oznaczony jest symbolem CH 703 ( antracytowy metallic), z delikatną strukturą matową. Powierzchnia wewnętrzna drzwi ma kolor z palety RAL – 9016 biały matowy.

Wymiary zestawu drzwi i naświetla: zewnętrzne ramy (szerokość x wysokość) – 1680 x 2350 mm; przejścia w świetle (szerokość x wysokość) – 893,5 x 2260 mm.

Przeszklenie naświetla bocznego to 3-szybowe szkło termoizolacyjne. Wspomniany pakiet szybowy na zewnątrz ma przezroczyste zespolone szkło bezpieczne VSG/P5A 10 mm, w środku przezroczyste szkło Float 4 mm, od wewnątrz zaś przezroczyste zespolone szkło bezpieczne VSG 8 mm.

Zestaw drzwiowy, czyli drzwi i naświetle oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Współczynnik przenikania ciepła zestawu drzwiowego (drzwi i naświetla): U = 1 W/(m²K).

Cena (netto): 17 257 zł (drzwi + naświetle boczne)

 

Propozycja firmy Krispol

Drzwi aluminiowe Solano. Do projektu domu FULTON polecamy drzwi aluminiowe SOLANO marki KRISPOL z naświetlem bocznym. Takie drzwi projektowane i produkowane są indywidualnie do konkretnej inwestycji. Zastosowane nowoczesne i energooszczędne rozwiązania pozwalają na osiągniecie doskonałych parametrów termoizolacyjnych. Sprawia to, iż świetnie wpasują się również do domów pasywnych.

Do każdego modelu oferowana jest bogata oferta udogodnień, które pozwolą dopasować drzwi do potrzeb inwestora. Współczynnik U całości wynosi 1,2 W/(m²K).

Cena (netto): 11 783 zł (drzwi i naświetle)

 

Propozycja firmy Porta KMI Poland

Drzwi stalowe Steel Safe. Z oferty marki PORTA DRZWI polecam drzwi wejściowe Steel SAFE. Cechują się one odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką klasą antywłamaniowości RC3, gwarantując domownikom solidne zabezpieczenie przed włamaniem. Dodatkowo dzięki systemowi uszczelnienia po całym obwodzie drzwi czy wyposażeniu w ciepły próg zwiększający ich walory termiczne, współczynnik przenikalności cieplnej drzwi wynosi tylko 1,2 W/(m²K).

Drzwi są dostępne w wielu wzorach, również z przeszkleniami. Ich powierzchnia jest obłożona blachą ze stali ocynkowanej, pokrytą laminatem odwzorowującym rysunek drewna lub lakierowaną farbą poliestrową.

Cena (netto): od 1420 zł (drzwi pełne)

 

Propozycja firmy Wiśniowski

Drzwi aluminiowe CREO w wersji smartConnected. Drzwi zewnętrzne są jedną z najważniejszych barier oddzielających wnętrze domu od jego otoczenia. Domownicy wymagają, by gwarantowały im bezpieczeństwo, a równocześnie nie ograniczały w wypełnianiu codziennych obowiązków. Jak odnaleźć balans pomiędzy komfortem a ochroną? Świetnym rozwiązaniem dla tego domu są drzwi zewnętrzne CREO marki WIŚNIOWSKI w wersji smartCONNECTED. Dzięki możliwości zdalnego otwierania możemy zadbać, by dzieci wracające ze szkoły mogły wejść do domu. Wizjer z ekranem LCD i możliwość rejestrowania osób pojawiających się przed wejściem dają poczucie bezpieczeństwa, które już samo w sobie gwarantuje komfort. Do niemal wszystkich informacji i funkcji mamy dostęp za pomocą smartfona. Szeroka gama możliwości czyni drzwi CREO produktem niezwykle uniwersalnym. Funkcje to jednak nie wszystko. Firma WIŚNIOWSKI zadbała również o wizualną stronę swojego produktu. Decydując się na zakup drzwi CREO, można wybierać z szerokiej kolekcji wzorów lub skorzystać z możliwości zaprojektowania całkowicie spersonalizowanej ich wersji.

Konstrukcja drzwi CREO bazuje na systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych, będących jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów drzwiowych na rynku. Wypełnienie skrzydła panelem izolowanym o grubości 77 mm oraz uszczelnienia pozwalają osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U o wartości od 0,8 W/(m²K) – dla drzwi o wymiarach 1400 x 2500 mm.

Poza unikalnym wyglądem i wysoką izolacyjnością cieplną, drzwi CREO oferują także wysoki poziom ochrony. W laboratorium badawczym IFT Rosenheim drzwi te zostały poddane badaniom antywłamaniowym w klasie RC2 i RC3. Wielopunktowy zamek, bolce przeciwwyważeniowe i liczne dodatkowe wzmocnienia stanowią solidną zaporę dla włamywaczy.

Drzwi CREO mogą zostać wyposażone w nowoczesne czytniki dostępu oraz są dostępne w wersji smartCONNECTED.

Cena: dostępna u dystrybutorów

    Więcej o:

Skomentuj:

Koszt drzwi zewnętrznych