Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs o Złotą Różę w Kutnie 2020 – zwycięskie róże

Święto Róży

Jury Konkursu, które oceniało róże według skali standardów Polskiego Towarzystwa Różanego oraz zgodnie z regulaminem Profesjonalnego Konkursu o Złotą Różę Ogólnopolskiej Wystawy Róż Kutno 2020 stwierdziło, że warunki pogodowe w tym roku były dla róż bardzo trudne, wręcz ekstremalne.

Róża ‘Hommage a Barbara’
Róża ‘Hommage a Barbara’
Fot. Święto róży

Konkurs odbył się w ramach 46. Święta Róży i zaprezentowano 161 róż od 11 producentów z całej Polski.

Złota Róża

Róża ‘Hommage a Barbara’ ze Szkółki Róż i Drzew Ozdobnych Bożena Zięba koło Końskowoli, która niemal od 20 lat zajmuje się produkcją róż i wprowadza na rynek odmiany sprawdzone pod względem przystosowania do warunków klimatycznych oraz tolerancji na choroby grzybowe. Róża wielkokwiatowa, niezwykłej urody i chociaż koloru ciemnobordowego o aksamitnych płatkach – nie pachnie. Kwitnie obficie i powtarza kwitnienie.

Bożena Zięba
Bożena Zięba
Fot. Święto Róży

Srebrna Róża

Róża ‘Lady Kutno’, ze Szkółki Roślin Ozdobnych Tadeusz Pałka, to rabatowa odmiana firmy W. Kordes’ Söhne, powtarzająca kwitnienie, którą hodowca zadedykował Miastu Róż z okazji 40. Jubileuszu Święta Róży. Na rynku niemieckim znana pod nazwą ‘Schöne vom See’. Bardzo zdrowa, kwitnie obficie do późnej jesieni.

Róża ‘Lady Kutno’
Róża ‘Lady Kutno’
Fot. Adam Pietrusiak

Brązowa Róża

Róża ‘Pomponella’ z Gospodarstwa Ogrodniczego Mariusz Sobieszek koło Łasku.

Przepiękna, bajkowa róża rabatowa o kwiatach przypominających pompony. Kwitną całymi pękami, które bardzo dobrze utrzymują się na sztywnych pędach. Kwiaty są pełne o kulistym kształcie i słodkim, różowym kolorze. Uroku tej odmianie dodają również ciemno-zielone, błyszczące, grube liście. Dodatkowym atutem jest duża odporność na choroby. To odmiana Kordesa, która kwitnie od czerwca do przymrozków.

Róża ‘Pomponella’
Róża ‘Pomponella’
Fot. Święto róży
    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs o Złotą Różę w Kutnie 2020 – zwycięskie róże