Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zielone ogrody na dachu Północnej są już otwarte. Czekają: tężnia, place zabaw i … koncerty

Materiały prasowe

Po zimowej przerwie ogrody na dachu Galerii Północnej znów są otwarte dla odwiedzających. Można w nich znaleźć m.in.  bioróżnorodną roślinność, aleje spacerowe, wystawę „sielsko.”, place zabaw, lokale gastronomiczne, a także jedyną na świecie tężnię solankową, która działa w centrum handlowym – miejsce idealne dla alergików.

Ogrody na dachu
Ogrody na dachu
Fot, Galeria Północna

Zielona oaza w sercu miasta

W Warszawie rozpoczął się sezon aktywności plenerowych. Cieplejsze dni sprzyjają relaksowi, zabawie i uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że w stolicy nie brakuje miejsc, w których można w ten sposób spędzić czas. Taką przestrzenią są też ogrody na dachu Północnej, które właśnie rozpoczęły 5. sezon działalności. Miejsce to łączy kilka stref relaksu wypełnionych bujną roślinnością, w których każdy może na różne sposoby i niespiesznie spędzić czas.

Odwiedzający znajdą tam aleje spacerowe pośród drzew i kwiatów oraz polany nadające się na piknik lub jogę. Nie brakuje też strefy gastronomicznej z krzesłami i stolikami ulokowanymi pod ciekawymi rzeźbami, w której znajduje się lodziarnia Beza-Krówka oraz lokal Grill%Beer. – Nasze ogrody to prawdziwa zielona oaza pośród bloków Białołęki, w której można zapomnieć o tym, że znajdujemy się w Warszawie. Sprzyja temu chilloutowa muzyka, a także kilkaset wyjątkowych gatunków roślin, które tworzą klimat miejsca i unikalny ekosystem – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Północnej.

Miejsce zabaw dla dzieci
Miejsce zabaw dla dzieci
Fot. Galeria Północna

Miejsce zabaw dla dzieci

Ale nie tylko spokój jest cechą ogrodów. To także przestrzeń nadająca się do zabawy z dziećmi. Tę gwarantują dwa place zabaw, w których najmłodsi znajdą m.in. zjeżdżalnie, tunele i tory przeszkód. Przyciągającą uwagę atrakcją jest też ogromny poziomy mural 3D, przedstawiający wodospad ze skałami, będący idealnym „insta-pointem”, w którym można zaaranżować sesje zdjęciowe. Od tego roku można tu także oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „sielsko.”, która poświęcona jest polskiej wsi, wiejskim krajobrazom i przyrodzie.

– Ogrody na dachu Północnej to przestrzeń relaksu, ale także rodzinnych aktywności i zabaw. Jeśli więc poszukujemy miejsca w stolicy, w którym opiekunowie mogą odpocząć z kawą i książką w ręku, a dzieci dobrze się bawić w gronie swoich rówieśników, wypad do galerii, np. w weekend, będzie idealnym pomysłem – zachęca Roman Bugajczyk.

Tężnia solankowa
Tężnia solankowa
Fot. Galeria Północna

Mikroklimat dla… alergików

Dobrym pomysłem będzie także wizyta w innej unikalnej strefie ogrodów. Od 4 lat działa tu prawdziwa tężnia solankowa – jedyne tego typu miejsce na świecie, które powstało na dachu galerii handlowej. Olbrzymią konstrukcję z drewna i tarniny, która zapewnia mikroklimat przypominający morską bryzę, sprowadzono z uzdrowiskowej miejscowości Zabłocie, gdzie występuje największe stężenie jodu.

–  To miejsce, w którym można wygodnie ułożyć się na przestronnych siedziskach i wziąć głęboki oddech. Dobroczynne minerały, które unoszą się w powietrzu, korzystnie wpływają na zdrowie organizmu, a zwłaszcza na układ oddechowy. Ta przestrzeń jest szczególnie polecane osobom np. z astmą, chorobami zatok, sezonową alergią, w tym także dzieciom – mówi Roman Bugajczyk.

Wytchnienia w duchu ZEN można z kolei poszukać przy dwumetrowym kole wodnym z dębiny. Szum wody, jaki generuje, koi nerwy i pozwala się wyciszyć – zapewniają przedstawiciele Północnej. Relaks w tym roku zapewnią także koncerty i występy artystyczne. Z myślą o nich w ogrodach powstała specjalna platforma widowiskowa, która posłuży twórcom za scenę.

Atrakcje na start sezonu

Tradycyjnie nie zabraknie także w ogrodach atrakcji sezonowych. Już 13 i 14 maja odbędzie się tu piknik połączony z warsztatami tworzenia m.in. lasów w słojach, bomb kwiatowych, makramy czy opasek i wianków. Pojawią się też animacje dla dzieci. Na 13 maja zaplanowano natomiast koncert muzyki filmowej, a także koncert jazz/soul w wykonaniu „Gentle Jazz Trio”.

Ponadto od 13 do 28 maja całość zamieni się wielką strefę boho-chic, którą wypełnią dekoracje zainspirowane tym stylem. W ogrodach pojawią się m.in. namioty typu tipi, wiklinowe huśtawki, girlandy, lampiony i siedziska z palet. – Ten sezon zapowiada się niezwykle aktywnie. Zaczynamy od pikniku i boho aranżacji. W planach mamy już kolejne wydarzenia, w tym m.in. koncerty i występy – zapowiada Roman Bugajczyk.

Ogrody na dachu Północnej są dostępne w godzinach otwarcia galerii.
Wstęp jest bezpłatny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zielone ogrody na dachu Północnej są już otwarte. Czekają: tężnia, place zabaw i … koncerty