Zielone Miasto

 • Szachy

  Szachy z minidoniczek

  Tego jeszcze nie było. Prosto z drukarki 3 D - zestaw szachów. Każdy pionek to miniaturowa doniczka w której możemy posadzić dowolną roślinę.

 • Lipy na Podlasiu - wierzcie na słowo.

  Potwory w drodze do pracy

  Gdy brak rozumu budzą się potwory. Wystarczy przejechać się po Polsce, by potwory zobaczyć niemal w każdym kadrze. Czyhają wzdłuż szos, pojawiają się w miastach i miasteczkach, a nawet w prywatnych ogrodach, gdzie wydawałoby się demonom wstęp wzbroniony.

 • Wiktoria amazońska

  7 najbardziej fascynujących roślin świata

  Czy wiesz, gdzie rośnie najwyższe drzewo na Ziemi, albo jak się nazywa największy kwiat? Czy wiesz, że niektóre rośliny polują na owady? Jedne gatunki biją rekordy wielkości, inne prowadzą tajemniczy tryb życia, albo maja niesamowite kształty. Oto (subiektywny) ranking siedmiu najciekawszych roślin. A może masz inne swoje inne typy?

 • CR3NYR The Plankbridge Shepherd's Hut Garden Sponsor: Plankbridge Hutmakers Ltd Artisan Garden at RHS CHelsea Flower Show 2012 SLOWA KLUCZOWE: Plankbridge Shepheds Hut Garden [Artisan Garden] [Plankbridge Shepheds Hut Garden] RHS Chelsea Flower Show 2012 [RHS Chelsea Flower Show 2012] Artisan Garden hut shed writer's hut outdoor office Plankbridge Hutmakers

  7 pomysłów na biuro na balkonie, tarasie czy ogrodzie

  Biuro w ogrodzie, na balkonie lub tarasie? Tak! Kontakt z naturą sprzyja kreatywności, rośliny dostarczają tlenu, a kolor zielony uspokaja.

 • Żywopłoty zamiast słupków

  Żywopłoty zamiast słupków? Zielony eksperyment z Warszawy

  Zarówno w Warszawie, jak i zapewne w większości polskich miast kierowcy parkujący na trawnikach, chodnikach i w każdym dostępnym miejscu to prawdziwa zmora. Aby uniemożliwić wjazd miasta stawiają tysiące słupków wygradzających przestrzeń. Czy w warszawie uda się znaleźć inne rozwiązanie?

 • Porzywy

  Zdrowe zioła prosto z ogrodu. Które chwasty są jadalne?

  Listki młodych ziół to wspaniały dar natury. Wiosną wzbogacają naszą dietę i przywracają siły nadwątlone podczas zimy.

 • Jeśli chcemy spalić choinkę, nie róbmy tego w ogrodzie - w wielu miastach jest to zabronione, poza tym dym może przeszkadzać sąsiadom.

  Co zrobić z choinką po świętach?

  Święta, święta i... po świętach. Przypominają o nich choinki, które jeszcze tu i tam dekorują mieszkania. Można by długo przekonywać się wzajemnie o wyższości jodełki (nie gubi igieł) nad świerkiem (pachnie, ale się sypie), ale nie ma to większego sensu. Warto jednak pomyśleć czasem, że decyzja o zakupie, a potem eleganckim pozbyciu się choinki, to... ekologia w praktyce.

 • Choinka w Warszawie

  Dekada choinki na Placu Zamkowym w Warszawie

  Święta przed nami, świąteczną iluminacje podziwiać możemy już teraz. Zobacz jak zmieniło się bożonarodzeniowe drzewko na Placu Zamkowym przez 10 lat.

 • miód

  Miód. Jak powstaje i jakie ma właściwości. Najbardziej miododajne rośliny do ogrodu.

  Miód jest najzdrowszą słodyczą. Aby jednak pszczoły mogły produkować miód, muszą mieć dostatek roślin nieskażonych chemią.

 • 18047438 https bi

  Zjedz Miasto

  Wiele z roślin występujących na zielonych obszarach Warszawy jest jadalna. Możecie się o tym przekonać 27.06 od godziny w 12 w Ogrodzie Botanicznym UW, Al. Ujazdowskie 4 w Warszawie , gdzie odbędzie się mnóstwo ciekawych warsztatów na ten temat. Wstęp wolny!

 • Chelsea Flower Show 2015 / RHS Gardening

  Chelsea Flower Show. Ogrodowe trendy na 2015 r.

  Jesteśmy już po londyńskiej wystawie Chelsea Flower Show. Trudno ochłonąć z emocji. Projekty ogrodów pokazane na wystawie to ekstraklasa w architekturze krajobrazu. To oni wyznaczają trendy dla tej branży. Jak co roku wystawę odwiedza rodzina królewska. Zobaczcie jakie ogrody pojawiły się w tym roku.

 • Natka marchewki? Marchewka, awokado, daktyl, pietruszka, sałata rzymska, cebula, fenkuł, ananas ? to tylko kilka roślin, które możesz uprawiać na kuchennym parapecie. Po co to robić, można zapytać. Czasami po to, żeby mieć pod ręką świeży szczypiorek czy natkę. A czasami po to, żeby cieszyć się wzrastaniem, widokiem zielonych listków czy maleńkich korzonków. Żeby poczuć związek z Naturą. Żeby na własne oczy zobaczyć, jak odradza się życie. To szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci. Dzięki uprawie własnej pietruszki czy wyhodowaniu zielonej palemki z burej pestki będą mogły się przekonać, że rośliny nie pojawiają się znikąd, że potrzeba czasu i troski, by wzrastały i dawały owoce. Inaczej będą przekonane, że produkuje się je w supermarkecie.

  Rośliny z resztek kuchennych

  Co robisz z kuchennymi resztkami? Jeśli masz ogród i myślisz ekologicznie, zapewne lądują w kompoście. I bardzo dobrze. A jeśli nie masz ogrodu, a bliska Ci ekologia? Podpowiadamy, jak nadać odpadkom drugie życie.

 • Konkurs z okazji Dnia Dziecka

  Konkurs z okazji Dnia Dziecka

  Zapraszamy w imieniu Magazynu Magnolia do udziału w konkursie na zielony kącik dla dziecka. Przygotujcie grządkę, rabatę czy choćby doniczkę na balkonie - przeznaczoną dla dzieci lub obsadzoną wspólnie z nimi. Na 10 autorów zdjęć najlepszych prac, wybranych przez redakcyjne jury, czekają nagrody!

 • Wikłacz złotogłowy (Ploceus philippinus) buduje ciekawe gniazdo składające się z trawy. Jest zawieszone na liściach paproci lub palmy. Do gniazda prowadzi tunel do komory z zagłębieniem, gdzie leżą jaja. Często znajdują się powyżej zbiorników wodnych - tak by nie mogły się do nich dostać drapieżniki.

  Najdziwniejsze domki dla zwierząt

  Nie potrzebują cegieł ani betonu by zbudować dla siebie dom. Pokazujemy 10 niezwykłych zwierząt które są jednymi z najlepszych architektów jakie królestwo zwierząt ma do zaoferowania. Zobaczcie ich niezwykłe budowle ...

 • Bratki możemy posadzic w skrzynkach już pod koniec marca, jesli w tym czasie nie ma mrozu

  Ogród na balkonie. 10 kroków do miejskiego ogródka

  W styczniu nie znajdziemy wielu chętnych do urządzania balkonu, ale to całkiem dobra pora na związane z nim planowanie. Gdy w domowym zaciszu zastanowimy się nad tym co i kiedy trzeba na nim zrobić, wiosną pójdzie nam jak z płatka.

 • słonecznik

  Polskie kapary, oliwki i rodzynki

  Kawa, oliwki i rodzynki już nam spowszedniały. Większą atrakcją są zbierane w ogrodzie rośliny o podobnym smaku.

 • Budka dla owadów pożytecznych

  Jak zbudować domek dla owadów?[Wideo]

  W trosce o zapylacze nigdy nie wypalajmy traw oraz suchych łodyg. A nawet pójdźmy krok dalej by wesprzeć pszczoły i inne zapylacze -wybudujmy dla nich sztuczne gniazda, domki czy hotele w naszych ogrodach, balkonach czy tarasach. Warto ! Ich rola w naszym życiu jest olbrzymia.

 • OGROD , DREWNIANA ALTANA Z DACHEM POROSNIETYM ROSLINAMI FOT. MALGORZATA DYRSKA PUBLIKACJA MAGNOLIA NR 8 (4) - 8 2012 SLOWA KLUCZOWE: OGROD ARCHITEKTURA ROSLINA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA MAGNOLIA NR 8 (4) - CZASOPISMA

  Zielone dachy

  Ogród na dachu kojarzy się z czymś ekskluzywnym. Ale zieleń można mieć także na altanie, wiacie śmietnikowej, garażu czy nawet... karmniku dla ptaków

 • Phytophiler

  Phytophiler - niezwykła doniczka

  To cudeńko powstało w pracowni Dossofiorito czyli w warsztacie samochodowym Livi Rossi i Gianluca Giabardo. Ten eksperyment ma na celu zbliżenie się do świata roślin o jeszcze jeden krok.

 • Flower Power

  Czujnik Flower Power załatwi wszystko

  Już nigdy nie zapomnisz o podlaniu roślin. Wiadomo - wszyscy kochamy rośliny - ale nie wszyscy mają do nich ?rękę?. Z myślą o nich francuska firma Parrot wypuściła na rynek sprytne urządzenie o nazwie Flower Power.

 • Porcelanowe pole maków

  Morze maków wokół londyńskiego Pałacu i Twierdzy Królewskiej

  By upamiętnić pamięć Brytyjczyków poległych na polach bitew I wojny światowej wokół pałacu ?posadzono? 888 246 ceramicznych maków autorstwa Paula Cumminsa i Toma Pipera

 • Pawilon chiński w Łazienkach Królewskich

  Otwarcie nowego Ogrodu w Łazienkach Królewskich

  W sobotę 2 sierpnia 2014 r. o godz. 21:00 w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczyste otwarcie nowego Ogrodu Chińskiego, inaugurujące III Festiwal Lampionów, odbywający się pod patronatem Ambasady Chińskiej w Warszawie. Udekorowaną kolorowymi lampionami Aleją Chińską w Łazienkach Królewskich rozświetloną wieczorami do godziny 23:00 można będzie spacerować do końca września.

 • Muzeum Łazienki Królewskie

  Przewodnik po warszawskich Łazienkach

  Nie wszyscy wiedzą, że Łazienki Królewskie to zespół kilku historycznych ogrodów, które powstawały kolejno od końca wieku XVIII, po wiek XX. Chcemy zachować i podkreślić unikatową stylistykę tych założeń - mówi pani Barbara Werner, historyk sztuki, szefowa zespołu ogrodników i doradca dyrektora Muzeum d.s. rewaloryzacji Parku - Ogród historyczny, to miejsce gdzie wektory kultura - natura muszą pozostawać w równowadze. By taki układ mógł trwać, trzeba zieleń pielęgnować, dokonywać korekt, wymieniać rośliny. Tak pracujemy w Łazienkach. Nasz zespół, to 35 ogrodników, w tym trzech architektów krajobrazu. Otwieramy osie widokowe, pielęgnujemy drzewa, sadzimy kwiaty, by dodawały wnętrzom koloru. Walczymy z inwazją bluszczu, który przez całe lata zarastał wszystko czarnym kożuchem. Usunęliśmy z parku asfalt - zastąpiły go eleganckie, żwirowe nawierzchnie. XVIII wiecznej części ogrodu dodają szyku stylowe białe ławki (jak z dawnych rycin Vogla)... Chcemy w jak najlepszym stanie przekazać Park przyszłym pokoleniom.

 • Ogród Muzeum Powstania Warszawskiego

  Róże dla Powstańców

  Róże, odwieczny symbol miłości, posadzone w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, przywołują myśli o niezłomnej potrzebie wolności, i o miłości do miasta, większej niż śmierć.

 • Warszawa w kwiatach

  Warszawa w kwiatach i zieleni

  XXXI edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni" zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy dobiegła końca. Jury odwiedziło wybrane obiekty. Jutro uroczyste ogłoszenie wyników w warszawskim Zielonym Jazdowie.

 • steet art, najciekawsze prace steet art, murale, sztuka uliczna, banksy, ciekawe graffitii
 • Pracownia projektowa Klinika betonu i fantastyczny rząd ładnie wypielęgnowanych starych cisów

  Zielone Soho

  Wystarczyło podkreślić urodę drzew, dodać trochę modnych roślin i w nowoczesny sposób urządzić miejsca wypoczynkowe. Dokładnie tak, jak przy urządzaniu loftów (stare mury, plus designerski detal - równa się świetne wnętrze) z tym, że szanując wysoką zieleń zyskano na czasie kilkadziesiąt lat.

 • Zestaw Kilby: - krzesło: metalowe, dostępne w 2 kolorach (szarym i pomarańczowym). Stolik: metalowy o wysokości 71cm. Castorama, krzesło 196 zł, stolik 172 zł.

  Meble na balkon

  Jeśli jesteś właścicielem balkonu, nawet najmniejszego, to nie załamuj rąk. Można na nim wyczarować przytulne miejsce do relaksu. Przejrzyj ofertę mebli, które dla Ciebie znaleźliśmy.

 • Przewodnik po Łazienkach Królewskich [Ogród Modernistyczny]

  Przewodnik po Łazienkach Królewskich [Ogród Modernistyczny]

  Otoczenie Nowej Oranżerii (dziś restauracja Belvedere)

 • Klaudyna Hebda

  Kosmetyki z ziołowego zakątka[Wywiad]

  Z Klaudyną Hebdą - fotografką, publicystką i blogerką - rozmawiamy o jej najnowszej książce ?Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu?, która pojawiła się na rynku kilka dni temu.