Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Verticale - solidne ogrodzenie palisadowe

Opracowanie: Konsport

W ofercie ogrodzeń firmy Konsport wciąż pojawiają się nowe propozycje. Jedną z nich jest odświeżona wersja klasycznego ogrodzenia PP001. To model dla miłośników prostoty oraz nieskomplikowanych form.

Ogrodzenie palisadowe Verticale
Ogrodzenie palisadowe Verticale
Konsport

Verticale – nowy model w ofercie

Model Verticale jest nowością w serii ogrodzeń palisadowych.  Zgodnie z kanonem „lekkich palisad” jest prosty i klasyczny, tak jak pozostałe ogrodzenia z tej rodziny. W odróżnieniu od innych palisad pionowych, model Verticale ma jednak całkiem inne wypełnienie. Zrobione ono zostało z profili o szerokości 80 mm. Dla porównania, w modelach podstawowych jak PP001, grubość profilu to jedynie 25 mm, więc różnica jest zauważalna.

Co ciekawe, patrząc na wprost, można w ogóle nie rozpoznać nowej konstrukcji. Szerokie profile zwrócono cieńszą krawędzią w kierunku ulicy. Szerokie profile zauważymy dopiero, gdy spojrzymy na nie pod odpowiednim kątem. Dzięki temu ogrodzenie Verticale łączy w sobie dwie zalety -  z jednej strony nie przytłacza, z drugiej – jest bardzo solidne i masywne.

Ogrodzenie palisadowe Verticale
Ogrodzenie Verticale zrobione zostało z profili o szerokości 80 mm
Konsport
Ogrodzenie palisadowe Verticale
Szerokie profile zauważymy dopiero, gdy spojrzymy na nie pod odpowiednim kątem
Konsport

Kolory do wyboru

Nowy model najlepiej prezentuje się w klasycznych szarościach oraz czerniach. Stonowany kolor podkreśla prostą formę ogrodzenia i tworzy bardzo elegancką całość. Możliwe jest jednak zastosowanie dowolnego koloru z całej palety dostępnych barw Konsport, w tym palet struktur drobnych i metalizowanych. Niektóre rozwiązania, jak np. kolory metalizowane, dodatkowo uatrakcyjniające wygląd ogrodzenia, mogą nadać Verticale niepowtarzalnego charakteru. Wszystko jest kwestią projektu i wizji inwestora.

Ogrodzenie palisadowe Verticale
Ogrodzenie Verticale najlepiej prezentuje się w klasycznych szarościach oraz czerniach
Konsport

Dla kogo?

Każdy inwestor, który szuka rozwiązania nieskomplikowanego, a przy tym solidnego, powinien zainteresować się ogrodzeniami palisadowymi i najnowszym modelem w tej rodzinie – ogrodzeniem Verticale. Jest ono nieskomplikowane, pozbawione zbędnych ozdobników i fikuśnych form, będzie więc doskonale wyglądało z zabudową niemal każdego rodzaju. Podkreśli linie nowoczesnej architektury, zrównoważy klasyczne bryły.

Pamiętajmy, że główną rolą modelu Verticale jest zakreślenie granic działki. Ogrodzenie nie zapewnia dużej prywatności, profile wypełnienia oddalone są od siebie o 80 mm – możliwość wglądu na posesję od strony ulicy jest więc znaczna. Jeśli poszukujemy ogrodzenia zapewniającego dużo prywatności, powinniśmy sięgnąć bardziej po ogrodzenie żaluzyjne PS004 lub ogrodzenie modułowe XPS – P305. W tych modelach konstrukcja ogranicza wgląd na posesję za sprawą zwartej i szczelnej konstrukcji.

Model Verticale nie zapewnia prywatności, ale za to daje poczucie bezpieczeństwa i solidnej konstrukcji. W odbiorze wizualnym model ten sprawia wrażenie ciężkiej konstrukcji. W bramie i furtce również zastosowano szeroki profil 80 mm, dzięki czemu forma pozostaje spójna wizualnie z linią przęseł.

Verticale to dobre rozwiązanie dla tych, którzy poszukują klasycznej i eleganckiej formy. Jeśli nie zależy nam na ograniczeniu wglądu na posesję, a jednocześnie poszukujemy stylowego ogrodzenie – Verticale sprawdzi się wręcz idealnie. Klasyczny układ profili sprawia, że Vertiacle pasowało będzie do każdej formy architektonicznej - od prostych, surowych brył nowoczesnych domów, po tradycyjną zabudowę jednorodzinną.

Ogrodzenie palisadowe Verticale
Model Verticale nie zapewnia prywatności, ale za to daje poczucie bezpieczeństwa i solidnej konstrukcji
Konsport

Nie zapomnij o akcesoriach 

Konstrukcja modelu Verticale pozwala na wyposażenie go w szereg akcesoriów dodatkowych. Możliwe jest również zautomatyzowanie bramy samonośnej i uchylnej czy nawet zastosowanie mechanizm bram łamanych. Warto pamiętać też o funkcjonalnych słupkach EQ, które mają aż 11 opcji wyposażenia.

Pochwyty ze stali nierdzewnej

Eleganckie ogrodzenie, może wyglądać jeszcze lepiej z równie eleganckimi dodatkami. W ofercie dostępne są pochwyty dla furtek i bram uchylnych wykonane z szykownej stali nierdzewnej. W połączeniu z ciemnymi, tonowanymi kolorami ogrodzenie nabierze jeszcze ciekawszej formy. Pochwyty ze stali nierdzewnej występują w dwóch wariantach. Krótki pochwyt montowany jest na środku furtki lub bramy, natomiast pochwyt długi licuje z dolną krawędzią ramy i biegnie przez niemal całą wysokość konstrukcji.

Automatyka bramowa

Jeśli decydujemy się na bramę uchylną i zamierzamy ją zautomatyzować, w komplecie wraz bramą otrzymujemy również specjalnie zaprojektowane uchwyty do montażu ramion automatu. Uchwyty zamontować można w najbardziej dogodnym położeniu zgodnie z długością ramion automatu oraz zaleceniami producenta automatyki bramowej. Uchwyt dostarczany jest w tym samym kolorze co brama.

W przypadku bramy samonośnej Konsport oferuje szereg dodatkowych możliwości automatyzacji. Polecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnego słupka do automatu. Słupek o wymiarach 330×170 mm zmieści w swoim wnętrzu większość dostępnych na rynku automatów bramowych. Dzięki temu napęd zostaje zamknięty w obudowie dostarczającej dodatkową ochronę od warunków atmosferycznych. Słupek posiada fabrycznie zamontowane rolki prowadzące. Możliwe jest również wzbogacenie go o różne dodatki:

  • dodatkowe gniazdko 230V np. na potrzeby podłączenia kosiarki, myjki wysokociśnieniowej lub wielu innych ogrodowych sprzętów,
  • boczną lampkę doświetlającą linię wjazdu.

Słupki furtkowe EQ

Słupek EQ to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Najczęściej umiejscawiane są obok furtki. Z uwagi na wiele opcji wyposażenia mogą stanowi zarówno prostą ale gustowną skrzynkę na listy jak i bardzo zaawansowane rozwiązanie technologicznie zapewniające wygodę i bezpieczeństwo codziennego użytkowania.  Słupki EQ dostępne są w 11 opcjach wyposażenia, od najprostszych wariantów wyposażonych w skrzynkę na listy z domofonem, po skomplikowane opcje dla wymagających odbiorców posiadające w zestawie np. czytnik linii papilarnych, wideodomofon czy szyfrator.

ogrodzenie palisadowe Verticale
Słupek EQ to bardzo uniwersalne rozwiązanie
Konsport

Skomentuj:

Verticale - solidne ogrodzenie palisadowe