Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Antidotum na drastyczny wzrost cen energii

MP

Kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen energii znacząco zwiększy koszty użytkowania budynków, w tym ich ogrzewania a w lecie chłodzenia, które stanowi jedną z najbardziej znaczących pozycji eksploatacyjnych.  Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowić mogą nawet 70 procent wszystkich kosztów jego użytkowania. Na szczęście jest sposób na to, by rosnące ceny energii nie były aż tak dotkliwe! Eksperci przekonują do najrozsądniejszej inwestycji, jaką jest ocieplenie ścian domu zapewniające oszczędności na ogrzewaniu oraz optymalną temperaturę i zdrowy mikroklimat  jego wnętrz.

Ocieplenie domu
Ocieplenie domu
Fot. Termo Organika

Termoizolacja ścian budynku najlepszą inwestycją w 2022 roku

Straty energii cieplnej budynków w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany,  zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Na  polskim rynku notujemy rekordowy wzrost cen nośników energii, m.in.

  • prądu,
  • gazu,
  • oleju opałowego
  • czy węgla.

Eksperci alarmują, bez względu na to, w jaki sposób ogrzewasz swój dom i tak zapłacisz o wiele za dużo, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie termoizolacji domu. To  super inwestycja, bezpieczna, od lat opłacalna, a przy obecnych wzrostach cen energii i gazu wręcz nieunikniona.

Ocieplenie ścian domu wysokiej jakości izolatorem o odpowiedniej grubości i parametrach np. styropianem Termonium Plus  fasada to świetna inwestycja, która pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu jednorodzinnego domu nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Warto pamiętać,  że mniejsze zużycie energii na ogrzanie domu redukuje również niską emisję, tym samym ogranicza smog i pozytywnie wpływa na środowisko naturalne 

Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Super inwestycja to super oszczędności

Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 60 procent pełnych kosztów jego eksploatacji. Jeśli budynek jest nieodpowiednio ocieplony wówczas notuje około 40-procentowe straty ciepła. Eksperci są zgodni, aby zaoszczędzić należy zainwestować w dobrej jakości ocieplenie ścian zewnętrznych. Na naszym rynku dostępne są różne materiały do izolacji termicznej. Większość Polaków sięga jednak po ekonomiczny styropian, który jest idealnym izolatorem jednak tylko pod warunkiem, że pochodzi od renomowanego producenta.  Musimy o tym pamiętać, bo tylko termoizolacja ścian wykonana dobrej jakości styropianem zwraca się szybko, gwarantując planowane oszczędności.

 

Koszty ogrzewania budynków to jedna z najbardziej znaczących pozycji wydatkowych,
i to nie tylko w przypadku rodzin posiadających domy, ale także firm, właścicieli oraz administratorów budynków. Ocieplenie ścian to super inwestycja i najskuteczniejsze rozwiązanie na rosnące ceny energii.  Najlepiej wykonać ocieplenie przy użyciu sprawdzonych materiałów od jednego producenta, np. Kompletnym Systemem Termonium na bazie najcieplejszego grafitowego styropianu Termonium. 

Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Super jakość Super Inwestycji

Pamiętajmy, że mimo rosnących cen wydatki na styropian wynoszą tylko około 15-20%  kosztów kompletnego ocieplenia, a około 2% całkowitych kosztów budowy. Dlatego eksperci uważają, że dużym błędem jest sugerowanie się ceną przy jego wyborze. Pamiętajmy, że różnica w cenie pomiędzy sprawdzonym produktem od lidera branży, a produktem wątpliwej jakości jest iluzoryczna, bo wynosi zaledwie kilkaset złotych. Złej jakości izolator nie spełnia swojej podstawowej  roli, czyli ochrony termicznej domu. Ciepło w dalszym ciągu ucieka przez ściany. Inwestor nie otrzymuje  więc spodziewanych efektów w postaci oszczędności.

Aby mieć komfort cieplny wciąż musi grzać pełną parą, a to nie wpływa na zdrowy mikroklimat domu. Jak wybrać dobry izolator? Zaleca się wybieranie markowych styropianów, od tych producentów, którzy latami pracują na uznanie klientów. Eksperci zalecają wybieranie produktów posiadających certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej placówki naukowo-kontrolne lub badawcze, np. renomowany Instytut Techniki Budowlanej. Istotnym źródłem informacji weryfikującej jakość producentów styropianów jest lista wyników kontroli produktów  budowlanych przeprowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Na stronie GUNB: https://www.gunb.gov.pl/probki znajdziemy listę produktów, które przeszły pozytywnie kontrole oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry. Ceny styropianu uzależnione są od jego rodzaju, parametrów i zastosowania oraz kosztów surowców na światowych rynkach. Eksperci budowlani są zgodni, że szczególnie uważać na wyjątkowo atrakcyjne cenowo produkty budowlane, które mogą być wątpliwej jakości.

Podejmij decyzję o termoizolacji jak najszybciej. Pamiętaj, zawsze zwracaj uwagę na dwa kluczowe elementy – profesjonalne wykonanie robót oraz  jakość materiałów izolacyjnych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Antidotum na drastyczny wzrost cen energii