Aktualności
Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit
PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa, czternasta już edycja konferencji odbędzie się 3-4 października br. w warszawskim Sound Garden Hotel. Podczas niej nie zabraknie również firmy Geberit, która zrównoważony rozwój traktuje jako ważny element swojej strategii biznesowej. Jednym z prelegentów będzie Adrian Burzyk, dyrektor działu Projekty i Technologie Geberit Polska, zaś sama marka Geberit dołączyła do grona Partnerów Wspierających wydarzenie.
Laur Konsumenta - wyróżnienie XX-lecia!
Ten prestiżowy plebiscyt już od dwóch dekad wyłania firmy wyróżniające się jakością, innowacyjnością oraz mogące pochwalić się wysoką satysfakcją Klientów.
Technologie ułatwiające życie
Podczas jubileuszowej 100. edycji targów IFA, marka Siemens skupia się na inteligentnych technologiach oraz przemyślanym wzornictwie, aby ułatwiać codzienne życie.
Aluprof zaprasza do udziału w konferencji „Future Builders 2024”
Już 16 października wybitni architekci i eksperci będą debatować na temat przyszłości budownictwa
Targi IFA - 2024 - nowości Bosch
Podczas Targów IFA w Berlinie Bosch zaprezentował nowości pod hasłem There is no place #LikeABosch: Welcome home.
Jak Polacy podchodzą do remontów swoich domów? Raport
Wyniki badań przeprowadzonych dla marki Quick-Step pokazują, że sezon remontowy w Polsce kwitnie, a chęć inwestowania w jakość i komfort wnętrz jest coraz większa. Ponad 60% respondentów planuje w ciągu najbliższych trzech lat remont, z czego 27% jest zdecydowanych na podjęcie takich działań. Zmiany najczęściej dotyczą odświeżenia przestrzeni i wymiany kluczowych elementów, takich jak ściany, podłogi i meble.
Jak wykonać wentylowany taras? Szczegółowe szkolenie podczas międzynarodowych targów
Targi „Zieleń to życie” to jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w Polsce, skierowane do architektów krajobrazu, producentów roślin i mebli ogrodowych, a także dostawców materiałów nawierzchniowych. Tegoroczna edycja, podobnie jak w poprzednich latach, zgromadzi markę Stargres, która oferuje zewnętrzne płyty gresowe i jako jedyny producent w kraju, wytwarza gres o grubości 3 cm.
Zidentyfikowano ryzyko zatrucia tlenkiem węgla
Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa użytkowania gazowych przepływowych podgrzewaczy wody Junkers Hydro wyprodukowanych w okresie od listopada 2019 do maja 2023
Realne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – nowy raport Grupy VELUX w Polsce
Najnowszy raport Grupy VELUX w Polsce za lata 2022-2023 pokazuje konsekwentną realizację strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Inwestycje na rzecz redukcji zużycia energii, 100% udokumentowanej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, czy jednomateriałowe opakowania nadające się do recyklingu to tylko część działań podjętych na rzecz ograniczenia emisji. Warte podkreślenia jest również priorytetowe traktowanie rozwoju polityki DEI, która ma zapewnić jak najlepsze warunki i rozwój dla każdego pracownika poprzez pielęgnowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy.
Elektronarzędzia – nowości w ofercie Würth Polska
Elektronarzędzia to niezastąpiony element każdego warsztatu. Ułatwiają pracę i zwiększają jej efektywność, co pozwala na szybsze ukończenie remontów i napraw. Warto śledzić, co dzieje się na rynku, ponieważ regularnie pojawiają się nowe rozwiązania, które mogą jeszcze bardziej usprawnić nasze działania. Na uwagę zasługują zwłaszcza najnowsze produkty od Würth Polska, które właśnie pojawiły się w sprzedaży.
Czy polskie budownictwo boi się innowacji?
Wyniki badań wskazują, że prawie 80% firm budowlanych w Polsce uważa wdrażanie nowych technologii za trudne lub bardzo trudne. Mimo to, firmy te muszą korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ponieważ rynek wymusza innowacje, zarówno ze względów społecznych, środowiskowych, jak i finansowych. Analitycy ThinkCo w raporcie „Budownictwo 5.0. Innowacyjne materiały i technologie”, wspieranym przez Wienerberger i Autodesk, podkreślają, że to właśnie przyszłość branży.
Raport Arup: Zrównoważone budownictwo musi mieć wartość społeczną. W jaki sposób projektować dla ludzi?
Mimo rosnącej popularności zrównoważonych rozwiązań, branża budowlana wciąż w zbyt małym stopniu bierze pod uwagę wartość społeczną, apeluje Arup, międzynarodowy lider w zakresie zrównoważonej inżynierii. Firma opracowała raport, w którym prezentuje kluczowe elementy projektowania z myślą o ludziach oraz zbiera inspiracje z całego świata. Wśród nich jest m.in. przedszkole skonstruowane z przyjaznych dla środowiska i dostępnych lokalnie materiałów oraz projekt inkluzyjnych ścieżek rowerowych.
Brass oraz Icopal z nagrodami Budowlanej Marki Roku 2024!
Braas i Icopal otrzymały tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, zdobywając pierwsze miejsca w rankingu Budowlana Marka Roku 2024 w kategoriach „Pokrycia dachowe ciężkie” oraz ,,Pokrycia dachowe bitumiczne”. Ranking ten organizowany jest przez agencję badawczą ASM Research Solutions Strategy.
Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu. Wymień grzejniki na aluminiowe i zacznij oszczędzać
Sezon letni jest uważany za najlepszy czas remontowy. Wysoka temperatura i suche powietrze sprzyjają wysychaniu farb, a dłuższe dni pozwalają szybciej ukończyć wiele prac. Również wymiana grzejników powinna być wykonana poza sezonem grzewczym, unikając dzięki temu problemów ze spuszczaniem wody czy zamarzaniem rur. Warto więc już teraz wymienić stare grzejniki na modułowe grzejniki aluminiowe. Dlaczego? Ponieważ są one efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. To idealny wybór, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach wody i energii przy zachowaniu, a nawet zwiększeniu komfortu cieplnego w naszych domach.
Braas oraz Icopal z nagrodami Złota Budowlana Marka Roku 2024
Marki Braas oraz Icopal otrzymały tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, zdobywając pierwsze miejsca w rankingu Budowlana Marka Roku 2024 w kategoriach „Pokrycia dachowe ciężkie” oraz ,,Pokrycia dachowe bitumiczne”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznawane są producentom materiałów budowlanych, cieszących się największym uznaniem wśród wykonawców. 5 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta gala XX już edycji rankingu.
VELUX Budowlaną Marką Roku 2024
Firma VELUX Polska otrzymała tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2024 w kategorii okna dachowe. To prestiżowe wyróżnienie przyznano w oparciu o wskazania przez wykonawców, najlepszych materiałów budowlanych. Nagrodę w imieniu VELUX Polska odebrała Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager.
Budowa domu w 2024 roku. Pozwolenie czy zgłoszenie?
Budowa własnego domu to marzenie wielu z nas. Proces ten wymaga jednak dokładnego przygotowania. Zanim zaczniemy prace, powinniśmy zaplanować każdy krok – i ten budowlany, i ten formalny, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez nieprzewidzianych komplikacji.
Dach solarny SunRoof 2w1 w lepszej cenie niż dach z fotowoltaika
Dach solarny SunRoof 2w1, oferujący estetyczny wygląd i efektywną produkcję energii słonecznej, jest teraz dostępny w atrakcyjnej cenie, konkurującej z tradycyjnymi dachami z fotowoltaiką.
SuperDekarz - nagrody branży dekarskiej 2023 przyznane
5 kwietnia odbyła się uroczysta gala, która była zwieńczeniem 15. edycji programu SuperDekarz. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży dekarskiej oraz budowlanej, partnerzy biznesowi, pracownicy oraz przedstawiciele mediów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia zwycięzców rankingu, jak również do podsumowań i wyznaczenia planów na kolejny rok.
Otwarcie Leśnej Oazy w Gnieźnie
Wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX
BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza
BMI Academy w Zduńskiej Woli działa od października 2022 roku, oferując kompleksowe szkolenia dla dekarzy dotyczące technologii układania dachów płaskich i skośnych. To miejsce, gdzie połączono wszechstronną wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony zespół ekspertów oraz światowe standardy w branży dekarskiej, co przyczynia się do rozwoju kariery wielu dekarzy. Co sprawia, że BMI Academy jest ceniona przez branżowych rzemieślników?
Rakotwórczy radon
W pierwszych miesiącach 2024 roku media rozpowszechniły informację o wykryciu nadmiernego stężenia radonu w jednej ze szkół podstawowych w Święcicy, na terenie Lubelszczyzny.
Sztuczna inteligencja w budownictwie
Sztuczna inteligencja (AI) coraz prężniej wkracza do różnych sektorów gospodarki, a branża budowlana nie pozostaje w tyle. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji może znacząco zmienić sposób projektowania, planowania i realizacji projektów budowlanych. Od analizy danych po automatyzację procesów na placu budowy, sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości dla specjalistów z branży, takich jak inżynierowie, architekci, wykonawcy i firmy budowlane. Przyjrzymy się, jak sztuczna inteligencja wpływa na branżę budowlaną oraz co każdy profesjonalista w tej dziedzinie powinien wiedzieć o korzyściach i wyzwaniach związanych z jej wdrażaniem.
Zmierzmy się ze smogiem!
Przed nami jeszcze kilka miesięcy okresu grzewczego, a więc palenia w domowych piecach. I niestety konieczność życia ze wszechobecnym smogiem…
Jak wykończyć mieszkanie i się nie wykończyć? Dom Development wprowadza rewolucję w standardzie „pod klucz”
Wykańczanie mieszkania na własną rękę jest czasochłonne, stresujące i wcale nie tak tanie, jak się wydaje – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Dom Development. Aż 51% osób wydało na samodzielne wykończenie mieszkania więcej niż zakładało. Podobna grupa respondentów doświadczyła opóźnień w realizacji prac. Dla 64% ankietowanych znalezienie fachowców było trudne, a co trzecia osoba doświadczyła problemów przy dostawie materiałów. Badanie Dom Development przeprowadzone w lutym 2024 r. jednoznacznie pokazuje, że wykańczanie mieszkania na własną rękę jest… wykańczające – aż 80% respondentów określa je jako stresujące przeżycie.
Gdzie znaleźć wskazówki budowlane?
Społecznościowe grupy to prawdziwa kopalnia wiedzy. Ponad 66% dorosłych Polaków korzysta z mediów społecznościowych, a blisko 90% osób w wieku 16-64 lat jest aktywnymi użytkownikami Facebooka, co czyni tę platformę liderem w kraju. To właśnie tutaj coraz więcej osób szuka wiedzy i inspiracji, w tym także z dziedziny budownictwa i remontów. Gdzie zatem szukać porad i do których grup warto dołączyć?
Dlaczego warto filtrować wodę? To zdrowie, komfort i ekologia w czystej postaci!
W ostatnich czasach trend picia wody prosto z kranu stał się niezwykle popularny. Coraz bardziej rośnie świadomość wartości zdrowotnych regularnego picia wody, które powinno stanowić rytuał dla każdego z nas, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Filtrowanie wody w domu to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także ekonomiczne i ekologiczne. Pozwala zaoszczędzić na kupowaniu butelkowanej wody, zmniejszyć ilość generowanego plastiku, a także dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnić sobie komfort świeżej wody, dostępnej na wyciągnięcie ręki.
Efektywność energetyczna – główny temat oficjalnej wizyty Jego Królewskiej Mości Króla Danii Fryderyka X do Polski
Jego Królewska Mość Fryderyk X, król Danii złożył w dniach 31 stycznia - 2 lutego swoją pierwszą oficjalną wizytę handlową w Polsce, podczas której przewodniczył duńskiej delegacji biznesowej składającej się z 38 firm. Jego Królewską Mość podjął Prezydent RP Andrzej Duda, a w wydarzeniach organizowanych wokół wizyty udział wzięli przedstawiciele polskiego i duńskiego rządu.
Energooszczędne rozwiązania dla domu i przemysłu na targach Enex!
Zaplanowano premierowe prezentacje, konkursy z nagrodami i liczne atrakcje.