Aktualności

 • Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura z kierownicami powietrza

  Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu. Wymień grzejniki na aluminiowe i zacznij oszczędzać

  Sezon letni jest uważany za najlepszy czas remontowy. Wysoka temperatura i suche powietrze sprzyjają wysychaniu farb, a dłuższe dni pozwalają szybciej ukończyć wiele prac. Również wymiana grzejników powinna być wykonana poza sezonem grzewczym, unikając dzięki temu problemów ze spuszczaniem wody czy zamarzaniem rur. Warto więc już teraz wymienić stare grzejniki na modułowe grzejniki aluminiowe. Dlaczego? Ponieważ są one efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. To idealny wybór, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach wody i energii przy zachowaniu, a nawet zwiększeniu komfortu cieplnego w naszych domach.

 • Budowlana Marka Roku

  Braas oraz Icopal z nagrodami Złota Budowlana Marka Roku 2024

  Marki Braas oraz Icopal otrzymały tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, zdobywając pierwsze miejsca w rankingu Budowlana Marka Roku 2024 w kategoriach „Pokrycia dachowe ciężkie” oraz ,,Pokrycia dachowe bitumiczne”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznawane są producentom materiałów budowlanych, cieszących się największym uznaniem wśród wykonawców. 5 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta gala XX już edycji rankingu.

 • VELUX Budowlaną Marką Roku 2024

  VELUX Budowlaną Marką Roku 2024

  Firma VELUX Polska otrzymała tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2024 w kategorii okna dachowe. To prestiżowe wyróżnienie przyznano w oparciu o wskazania przez wykonawców, najlepszych materiałów budowlanych. Nagrodę w imieniu VELUX Polska odebrała Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager.

 • Jak odświeżyć mieszkanie w kwadrans?

  5 tipów, 15 minut, efekt 10/10 – jak odświeżyć mieszkanie w kwadrans?

  Chciałabyś, żeby Twoje mieszkanie lśniło czystością? W takim razie postaw na Clin, który od lat jest niekwestionowanym ekspertem od czystych okien, zapewniając połysk bez smug na dłużej. A czy wiedziałaś, że równie doskonale radzi sobie z różnymi problematycznymi powierzchniami w całym domu? Sprawdź sama i przekonaj się, że w kwadrans to możliwe. Nastaw stoper i do dzieła!

 • Dzień Przedsiębiorcy

  Dzień Przedsiębiorcy już 21 czerwca 2024 r

  Szkoła Główna Handlowa, Fundacja Pomyśl o Przyszłości i Związek Pracodawców Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych mają przyjemność zaprosić na uroczyste obchody Dnia Przedsiębiorcy.

 • Budowa domu w 2024 roku. Pozwolenie czy zgłoszenie?

  Budowa domu w 2024 roku. Pozwolenie czy zgłoszenie?

  Budowa własnego domu to marzenie wielu z nas. Proces ten wymaga jednak dokładnego przygotowania. Zanim zaczniemy prace, powinniśmy zaplanować każdy krok – i ten budowlany, i ten formalny, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez nieprzewidzianych komplikacji.

 • Centrum szkoleniowe Thermia w Gdyni

  Nowe centrum szkoleniowe Thermia w Gdyni

  Thermia podkreśla swoją obecność na polskim rynku poprzez uruchomienie w Gdyni centrum szkoleniowego dla projektantów i instalatorów, które oferuje także wsparcie dla indywidualnych klientów w projektowaniu systemów ogrzewania opartych na pompach ciepła.

 • Dach solarny w nowej lepszej cenie

  Dach solarny SunRoof 2w1 w lepszej cenie niż dach z fotowoltaika

  Dach solarny SunRoof 2w1, oferujący estetyczny wygląd i efektywną produkcję energii słonecznej, jest teraz dostępny w atrakcyjnej cenie, konkurującej z tradycyjnymi dachami z fotowoltaiką.

 • 1 miejsce SuperDekarz 2023, oraz Mistrz Akcesoriów 2023 oraz Nagroda region północ -- Andrzej Bylski

  SuperDekarz - nagrody branży dekarskiej 2023 przyznane

  5 kwietnia odbyła się uroczysta gala, która była zwieńczeniem 15. edycji programu SuperDekarz. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży dekarskiej oraz budowlanej, partnerzy biznesowi, pracownicy oraz przedstawiciele mediów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia zwycięzców rankingu, jak również do podsumowań i wyznaczenia planów na kolejny rok.

 • Leśna Oaza w Gnieźnie Leśna Oaza to projekt, który powstał przy współpracy Nadleśnictwa Gniezno, Fundacji Pracowniczej grupy VKR oraz pracowników gnieźnieńskiej fabryki VELUX.

  Otwarcie Leśnej Oazy w Gnieźnie

  Wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

 • BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

  BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

  BMI Academy w Zduńskiej Woli działa od października 2022 roku, oferując kompleksowe szkolenia dla dekarzy dotyczące technologii układania dachów płaskich i skośnych. To miejsce, gdzie połączono wszechstronną wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony zespół ekspertów oraz światowe standardy w branży dekarskiej, co przyczynia się do rozwoju kariery wielu dekarzy. Co sprawia, że BMI Academy jest ceniona przez branżowych rzemieślników?

 • Rakotwórczy radon

  Rakotwórczy radon

  W pierwszych miesiącach 2024 roku media rozpowszechniły informację o wykryciu nadmiernego stężenia radonu w jednej ze szkół podstawowych w Święcicy, na terenie Lubelszczyzny.

 • Sztuczna inteligencja w budownictwie

  Sztuczna inteligencja w budownictwie

  Sztuczna inteligencja (AI) coraz prężniej wkracza do różnych sektorów gospodarki, a branża budowlana nie pozostaje w tyle. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji może znacząco zmienić sposób projektowania, planowania i realizacji projektów budowlanych. Od analizy danych po automatyzację procesów na placu budowy, sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości dla specjalistów z branży, takich jak inżynierowie, architekci, wykonawcy i firmy budowlane. Przyjrzymy się, jak sztuczna inteligencja wpływa na branżę budowlaną oraz co każdy profesjonalista w tej dziedzinie powinien wiedzieć o korzyściach i wyzwaniach związanych z jej wdrażaniem.

 • KPO może zwiększyć dynamikę standardowego budownictwa – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena

  KPO może zwiększyć dynamikę standardowego budownictwa – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena

  Środki z KPO, wyczekiwane przez przedsiębiorców, mają pobudzić rozwój inwestycji, m.in. mieszkaniowych. Mimo że co roku na polski rynek trafia ponad 200 tysięcy lokali, szacuje się, że luka wciąż jest spora – ma brakować aż 2 mln mieszkań – podkreśla Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena.

 • Zmierzmy się ze smogiem!

  Zmierzmy się ze smogiem!

  Przed nami jeszcze kilka miesięcy okresu grzewczego, a więc palenia w domowych piecach. I niestety konieczność życia ze wszechobecnym smogiem…

 • Salon z kuchnią - Program KONCEPT

  Jak wykończyć mieszkanie i się nie wykończyć? Dom Development wprowadza rewolucję w standardzie „pod klucz”

  Wykańczanie mieszkania na własną rękę jest czasochłonne, stresujące i wcale nie tak tanie, jak się wydaje – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Dom Development. Aż 51% osób wydało na samodzielne wykończenie mieszkania więcej niż zakładało. Podobna grupa respondentów doświadczyła opóźnień w realizacji prac. Dla 64% ankietowanych znalezienie fachowców było trudne, a co trzecia osoba doświadczyła problemów przy dostawie materiałów. Badanie Dom Development przeprowadzone w lutym 2024 r. jednoznacznie pokazuje, że wykańczanie mieszkania na własną rękę jest… wykańczające – aż 80% respondentów określa je jako stresujące przeżycie.

 • ATLAS – zŁAPmy się!

  Gdzie znaleźć wskazówki budowlane?

  Społecznościowe grupy to prawdziwa kopalnia wiedzy. Ponad 66% dorosłych Polaków korzysta z mediów społecznościowych, a blisko 90% osób w wieku 16-64 lat jest aktywnymi użytkownikami Facebooka, co czyni tę platformę liderem w kraju. To właśnie tutaj coraz więcej osób szuka wiedzy i inspiracji, w tym także z dziedziny budownictwa i remontów. Gdzie zatem szukać porad i do których grup warto dołączyć?

 • Dlaczego warto filtrować wodę? To zdrowie, komfort i ekologia w czystej postaci!

  Dlaczego warto filtrować wodę? To zdrowie, komfort i ekologia w czystej postaci!

  W ostatnich czasach trend picia wody prosto z kranu stał się niezwykle popularny. Coraz bardziej rośnie świadomość wartości zdrowotnych regularnego picia wody, które powinno stanowić rytuał dla każdego z nas, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Filtrowanie wody w domu to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także ekonomiczne i ekologiczne. Pozwala zaoszczędzić na kupowaniu butelkowanej wody, zmniejszyć ilość generowanego plastiku, a także dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnić sobie komfort świeżej wody, dostępnej na wyciągnięcie ręki.

 • Podpisanie Ramowego Listu Intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Champions Park”.

  Efektywność energetyczna – główny temat oficjalnej wizyty Jego Królewskiej Mości Króla Danii Fryderyka X do Polski

  Jego Królewska Mość Fryderyk X, król Danii złożył w dniach 31 stycznia - 2 lutego swoją pierwszą oficjalną wizytę handlową w Polsce, podczas której przewodniczył duńskiej delegacji biznesowej składającej się z 38 firm.   Jego Królewską Mość podjął Prezydent RP Andrzej Duda, a w wydarzeniach organizowanych wokół wizyty udział wzięli przedstawiciele polskiego i duńskiego rządu.

 • Targach Enex

  Energooszczędne rozwiązania dla domu i przemysłu na targach Enex!

  Zaplanowano premierowe prezentacje, konkursy z nagrodami i liczne atrakcje.

 • Budma 2023

  BUDMA 2024 – nie może Cię tu zabraknąć!

  Pierwszy dzień Budmy to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich entuzjastów budownictwa i architektury. To miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym domu nabierają realnych kształtów, a inspiracje stają się rzeczywistością. Wydarzenie to przyciąga zarówno profesjonalistów z branży budowlanej, jak i osoby planujące budowę własnego domu, jego remont czy modernizację. W trakcie pierwszego dnia targów można odnaleźć wiele ciekawych propozycji, a jedną z nich jest dostęp do archiwalnych numerów magazynu "Ładny Dom".

 • Warsow Home Build

  Ptak Warsaw Expo stolicą innowacji dla branży materiałów wykończeniowych i budowlanych. Zapraszamy na Warsaw Build

  W dniach 14-16 lutego 2024 roku w Ptak Warsaw Expo odbędą się międzynarodowe targi materiałów wykończeniowych i budowlanych. Ósma edycja wydarzenia przyciągnie europejskich ekspertów i innowacje, które zmieniają rynek.

 • Top trendy na rynku budowlanym w 2024 roku – Polska z szansą na nowe inwestycje

  Top trendy na rynku budowlanym w 2024 roku – Polska z szansą na nowe inwestycje

  Ponad 30 mld euro dostępnych do wykorzystania do 2030 r. ze środków unijnych, ogłoszone plany inwestycyjne oraz stabilizacja cen materiałów budowlanych stanowią obiecujący scenariusz dla rozwoju polskiego sektora budowlanego w nadchodzącym roku. Wykorzystanie środków z KPO do końca 2026 r. to wyzwanie, ale na rynku nie brakuje podmiotów gotowych temu sprostać. Przyjrzyjmy się, jakie trendy będą dominować w budownictwie i gdzie Polska może znaleźć nowe możliwości inwestycyjne.

 • Dach forum w Kielcach

  Już 12-13 stycznia w Targach Kielce prawdziwe święto rzemiosła. Dach Forum 2024 odsłoni wiele nowości w branży pokryć dachowych!

  Wiodący producenci dachów, okien dachowych, materiałów i narzędzi wykorzystywanych przez dekarzy, blacharzy i cieśli zaprezentują się już po raz trzeci na najważniejszym w tej części Europy spotkaniu branży. Wśród blisko 150 wystawców z ośmiu krajów świata obecni będą liderzy rynku pokryć dachowych, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne i szeroką ofertę produktów i usług.

 • Czy warto zaplanować budowę domu w 2024 roku?

  Czy warto zaplanować budowę domu w 2024 roku?

  Budowa domu to bardzo atrakcyjna alternatywa dla zakupu mieszkania. I choć jest to przedsięwzięcie kosztowne i czasochłonne, to jednak wiele osób nie rezygnuje z marzeń i decyduje się na jego realizację.

 • Drzwi przesuwne MasterFold

  Drzwi przesuwne tarasowe MasterFold

  AWILUX, renomowany producent stolarki premium, prezentuje rewolucyjne drzwi przesuwne MasterFold, które rewolucjonizują spojrzenie na przestrzeń i design. Dzięki starannej konstrukcji i imponującym parametrom technicznym, te harmonijkowe drzwi nie tylko gwarantują doskonały dostęp do naturalnego światła, ale również oferują liczne możliwości personalizacji.

 • Umywalkowa bateria podtynkowa Otava wyposażona w ekologiczny napowietrzacz

  Ekologia w łazience – trend czy coś więcej?

  Projektując łazienkę zawracamy uwagę na to, jak będzie wyglądała. Przeglądamy trendy wnętrzarskie w Internecie, szukamy inspiracji na portalach społecznościowych, oglądamy katalogi producentów wyposażenia. I dobrze! Design jest ważny, ponieważ wnętrza w których przebywamy powinny cieszyć nas za każdym razem, gdy z nich korzystamy. Warto podążać za trendami, ale z rozsądkiem. Jaki jest zatem równie ważny trend w projektowaniu łazienki? Odpowiedź może być tylko jedna: ekologia.

 • Polskie szkoły na pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej

  Polskie szkoły na czele w dziedzinie efektywności energetycznej

  Polska zbliża się do decydującej fazy negocjacji dotyczących Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Celem tej dyrektywy jest rozpoczęcie rozległych prac renowacyjnych w budynkach publicznych i prywatnych, zmierzając do zminimalizowania zużycia energii do ogrzewania i chłodzenia oraz zapewnienia komfortowych warunków wewnętrznych.

 • Botanica-Jelitkowo

  Potrzeby i marzenia Polaków o domu idealnym - raport

  Badanie rynku "Potrzeby i pragnienia Polaków związane z domem", przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia, stanowi kolejny etap kampanii "Opowieść o domu", rozpoczętej na początku 2023 roku. Raport dostarcza nowych informacji na temat oczekiwań i upodobań, a także emocji wpływających na wybór konkretnej nieruchomości. Dla Invest Komfort jest to również źródło inspiracji, pozwalające identyfikować obszary do poprawy, aby oferowane przestrzenie spełniały marzenia każdego klienta. Z badania wynika, że proces planowania zakupu nowego domu to nie tylko seria istotnych decyzji, lecz przede wszystkim realizacja własnych wizji i tęsknota za domem rodzinnym.

 • Samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS

  Samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS

  Nowością w ofercie marki Icopal jest samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS, rozszerzająca portfolio pap podkładowych renomowanego producenta materiałów hydroizolacyjnych. Ten innowacyjny produkt cechuje wiele zalet, które cieszą się dużym uznaniem wśród wykonawców i inwestorów. Plaster V SBS zapewnia łatwiejszą aplikację, szybszą i bardziej efektywną pracę niż tradycyjne rozwiązania, przynosząc jednocześnie niższe koszty inwestycji. Produkt dedykowany jest do warstwy podkładowej w wielowarstwowych, wodochronnych pokryciach dachowych.