Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bateria i umywalka – jak stworzyć duet idealny?

mat. partnera

Bateria i umywalka tworzą w łazience strefę intensywnie użytkowaną przez domowników, dlatego ogromną rolę odgrywa tu ergonomia. Nie powinniśmy jednak zapominać też o designie – chodzi bowiem o ważne elementy wystroju, które wpływają na całość aranżacji. Jakie są najważniejsze zasady doboru baterii i umywalki?

KLUDI AMEO
KLUDI AMEO
mat. prasowe

Zarówno baterii łazienkowej, jak i umywalki nie powinno się wybierać niezależnie, ponieważ tworzą one ściśle współpracujący ze sobą duet. Typ umywalki często zawęża też opcje w zakresie zakupu baterii. Wolno stojące misy dają możliwość umiejscowienia na blacie baterii o wysokim korpusie lub wymagają montażu baterii ściennych. Z kolei umywalki z przygotowanymi otworami współgrają z dopasowanymi do nich armaturami stojącymi.

Wygoda i ważne wymiary

Najprostsza zasada brzmi następująco: mała umywalka wymaga zakupu niedużej baterii, a obszerna – większego modelu. Jest to z pozoru oczywiste spostrzeżenie, ale niestety zdarza się nam o tej regule zapominać. Armatura o kompaktowej budowie i krótkiej wylewce będzie świetnie współpracować z małą umywalką – nie dojdzie do uciążliwego rozchlapywania wody, a strumień wody ułatwi mycie rąk czy twarzy. Z kolei długa wylewka i wyższy korpus baterii doskonale sprawdzają się w przypadku dużych umywalek, zapewniając większą wygodę użytkowania. W serii armatury KLUDI PURE&STYLE znajdują się zarówno mniejsze, jak i większe oraz wyższe baterie umywalkowe. W ich designie duże, poziome płaszczyzny harmonijnie łączą się z organicznymi zaokrągleniami, a szczególną uwagę zwraca precyzyjnie wykonana, monolityczna forma. Duża popularność serii PURE&STYLE skłoniła producenta do poszerzenia gamy produktów o baterie w kolorze czarny mat. Nowy rok niesie więc nowe, ciekawe rozwiązania kolorystyczne, wpisujące się w najmodniejsze trendy.

Kolejny ważny aspekt to odpowiednie wymiary i odległości. Dotyczy to zwłaszcza baterii nablatowej (inaczej sztorcowej) oraz ściennej. Wysokość tej pierwszej powinna być dopasowana do umywalki – zaleca się, aby wylewka baterii sięgała ok. 10 cm powyżej krawędzi misy. Istotne jest też jej odpowiednie wyprofilowanie, tak by woda trafiała w sam środek umywalki. Tu świetnym rozwiązaniem jest perlator s-pointer w bateriach KLUDI. Umożliwia on regulację kąta strumienia wody w zależności od potrzeb i głębokości umywalki. Perlator umieszczony jest na końcu wylewki, dzięki czemu wystarczy dotknąć go palcem, by ukierunkować strumień. W przypadku baterii umywalkowej ściennej - najlepiej, jeśli mocowana jest ona na wysokości ok. 20 cm nad górną krawędzią ceramiki.

Bateria stojąca czy ścienna?

Baterie stojące mogą być montowane na krawędzi umywalki albo bezpośrednio na blacie. W przypadku umywalek wolno stojących stosuje się baterie z wysokim korpusem. Do umywalek wiszących i meblowych pasują szczególnie baterie montowane na krawędzi, a do nablatowych lub wpuszczanych w blat – ścienne lub mocowane na blacie, czyli za umywalką. Baterie nablatowe przejmują też rolę praktycznych dekoracji łazienkowych. Na przykład modele z serii KLUDI AMEO stanowią kwintesencję nowoczesnego wzornictwa. Ich purystyczna forma w połączeniu z zaokrąglonymi liniami idealnie wpisuje się w najnowsze trendy.

Baterie ścienne to godna polecenia propozycja zwłaszcza do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Potrafią się wyróżniać prostymi formami, mogą być też w dużej części ukryte w ścianie (na wierzchu pozostają tylko wylewka i uchwyt). Kolejny atut? Nie zajmują miejsca na krawędzi umywalki, gdzie można ustawić komplet kosmetyków. Doskonałym przykładem takiej armatury jest bateria ścienna KLUDI BOZZ. W jej designie umiejętnie połączono minimalizm z delikatnymi liniami oraz klasyczną elegancją. Łagodne, cylindryczne kształty świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej łazience. W serii KLUDI BOZZ mamy do wyboru baterie chromowane lub w kolorze czarnym. Ciemna, matowa powierzchnia dodaje armaturze dodatkowej elegancji; świetnie odnajduje się w towarzystwie białej umywalki, tworząc razem ciekawe, kontrastowe połączenie.

Jakość przede wszystkim

Wymiary, sposób montażu, design – to wszystko bardzo ważne aspekty wyboru, jednak kluczowa pozostaje jakość wykonania zarówno umywalki, jak i baterii. W przypadku tej drugiej należy zwracać uwagę na wszystkie elementy konstrukcyjne, czyli korpus, wylewkę, uchwyty, perlator, głowice czy uszczelki. W ofercie KLUDI znajdują się różnorodne baterie umywalkowe, które doskonale łączą w sobie przemyślany design z pełną funkcjonalnością, wysokiej klasy materiałami oraz troską o najdrobniejsze detale.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bateria i umywalka – jak stworzyć duet idealny?