Archiwum numerów

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 01/2013

  ŁADNY DOM, NUMER 01/2013

  W tym numerze: *Mały dom na trudne czasy - poradnik; *Rewolucyjne dopłaty do domów energooszczędnych; *Wszystko o fundamentach; Skąd w domu woda, wilgoć i szron; *Dachy płaskie - jak uniknąć błędów projektowych i wykonawczych; *Co poprawić w domu, żeby było cieplej; * Przewodnik po instalacjach - ogrzewanie podłogowe.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 12/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 12/2012

  W tym numerze: *Jak oświetlić ogród i wejście do domu; Wybieramy sprzęty AGD; Kominki z płaszczem wodnym; * 24 kozy, czyli wolno stojące piece kominkowe; *Pierwsze kroki do domu - wybieramy projekt; *Kupujemy drzwi zewnętrzne; *Ważna rzecz: garderoby, schowki, szafy; *Okładziny kamienne na elewacje.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 11/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 11/2012

  W tym numerze: *Pierwsze kroki do domu - kupujemy działkę; *Okna w rozmiarze XXL; *Zabudowa poddasza; *Poradnik inwestora - elektryczne ogrzewanie podłogowe; *Przygotowanie oczka wodnego do zimy; *Który tynk jest tańszy: gipsowy czy cementowo-wapienny?

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 10/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 10/2012

  W tym numerze: *Jak zaprojektować dom na całe życie; *Elewacje z blachy; *Kuchnia dobrze zorganizowana; *Jak sprawdzić, czy ekipa poprawnie montuje okna; *Odkurzacz centralny; *Kupujemy dachówki cementowe; *Praktyczny kurs palenia w kominku; *Naprawa ścieżek i podjazdów z kostki; *Zaprawy gotowe; *Na co nie warto tracić pieniędzy przy zabudowie poddasza. A w prezencie bezpłatny dodatek o ogrzewaniu domu.

 • W prezencie bezpłatny dodatek do październikowego wydania Ładnego Domu - numer specjalny o ogrzewaniu 10/2012

  Numer specjalny Ogrzewanie, Ładny Dom 10/2012

  A w nim wybraliśmy przeciętną rodzinę Zielińskich - składającą się z rodziców i dwójki dzieci - oraz dom, w którym chcieliby zamieszkać. Na kolejnych stronach poradnika poznają oni różne możliwości ogrzewania ich domu i wody węglem, drewnem, gazem i prądem elektrycznym, by na koniec podjąć ostateczną decyzję co do wyboru najlepszego źródła ciepła.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 09/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 09/2012

  W tym numerze: *Bramy garażowe - zalety i wady różnych modeli; *Dom bezpieczny dla dziecka; *Podłogi do salonu i sypialni; *Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - zdrowa, ekologiczna, ekonomiczna; *Blaty kuchenne - tanie czy na lata ; *Poradnik inwestora - montaż kotła kondensacyjnego; *Kupujemy blachodachówki; *Naprawiamy rysy i dziury w ścianach; *Ściany zewnętrzne z różnych materiałów; *Elewacje z płyt włókno-cementowych.

 • Miesięcznik Ładny Dom dostępny już na tablecie!

  Miesięcznik Ładny Dom dostępny już na tablecie!

  Tabletowe wydanie magazynu Ładnego Domu zapewnia nie tylko łatwy dostęp do materiałów znajdujących się w papierowej wersji miesięcznika, lecz także do dodatkowych interesujących treści - m.in. większej ilości zdjęć produktów, przeglądu urządzeń i materiałów dostępnych na rynku.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 08/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 08/2012

  W tym numerze: *Praktyczne pomysły na wnęki do domu; *Co można zmienić w projekcie gotowym; *Jak kupować okna pionowe i dachowe; *Drzwi wewnętrzne do całego domu; *Z jakiego drewna zrobić elewację domu; *Poradnik inwestora - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 07/2012

  ŁADNY DOM, NUMER 07/2012

  W tym numerze: *Czy można wybudować dom na znaczku pocztowym?; *Poradnik inwestora - kolektory słoneczne; *Ile kosztuje malowanie i tapetowanie domu; *Grzejniki w kanałach; *Kupujemy gonty bitumiczne; *Elewacje z płytek klinkierowych; *Różne obudowy kominka; *Baterie na twardą wodę; *Pieniądze leżą na budowie - dach stromy; *Przydomowe oczyszczalnie ścieków - ekonomiczne i ekologiczne.

 • miesięcznik ładny dom

  ŁADNY DOM, NUMER 06/2012

  W tym numerze: *Więźba dachowa pod kontrolą; *Wygodne połączenie domu z garażem; *Kupujemy wełnę mineralną; *Lekcja u mistrza - układanie płytek na ścianach i podłodze;* Naprawa uszkodzonych narożników ścian; *Wanny - od akrylowych do drewnianych;* Wszystko o tynkach cienkowarstwowych; *Impregnaty do drewnianych tarasów i ogrodowych altan; *Poradnik inwestora - centralne ogrzewanie; *Klimatyzatory - rodzaje i ceny

 • W prezencie bezpłatny dodatek do czerwcowego wydania Ładnego Domu - numer specjalny o dachach

  Numer specjalny Dachy, Ładny Dom 6/2012

  A w nim między innymi: *Więźba dachowa; *Sztywne poszycie lub folia dachowa *Dachówki ceramiczne i cementowe; *Blachodachówki; *Blacha płaska; *Pokrycia bitumiczne i włókno-cementowe; *Rynny; *Kolektory i baterie słoneczne; *Obudowa z płyty; *Oparcie krokwi na murłacie; * Styk ściany szczytowej z dachem; *Okap dachowy; *Kosz dachowy; *Dach w kalenicy; *Obróbka komina; *Montaż okna w dachu; *Dachy Płaskie; *Dachy odwrócone; *Doświetlenie dachów płaskich; *Strefy brzegowe dachu odwróconego; *Odwodnienie dachu płaskiego.

 • okładka ładny dom,miesięcznik ładny dom

  ŁADNY DOM, NUMER 05/2012

  W tym numerze: *Dom superenergooszczędny - część druga: konstrukcja i technologia; *Wszystko o zabudowie poddasza; *Projektujemy małe łazienki; *Kupujemy dachówki ceramiczne; *Wodne ogrzewanie podłogowe - ekologicznie i ekonomicznie; *Kominki z płaszczem wodnym; *Poradnik inwestora - kanalizacja wewnątrz domu; *Elewacje z cegły klinkierowej; *Jak dobrze oświetlić różne pomieszczenia; *Zakładamy trawnik.

 • okładka ładny dom,miesięcznik ładny dom

  Numer specjalny Okna i drzwi, Ładny Dom 5/2012

  A w nim między innymi: *Jak prawidłowo dobierać i zamawiać okna; *Co trzeba widzieć o montażu?; *Wszystko o akcesoriach zewnętrznych i wewnętrznych do okien; *Okna dachowe standardowe i nietypowe; *Drzwi wejściowe i wewnętrzne: rodzaje, materiały, bezpieczeństwo; *Bramy garażowe: pojedyncze i podwójne, montaż, sposoby otwierania, napędy i automatyka.

 • okładka ładny dom,miesięcznik ładny dom

  ŁADNY DOM, NUMER 04/2012

  W tym numerze: *Dom superenergooszczędny - idea, projekt, koszty; *Dobrze zaplanowane wejście do domu; *Jak najlepiej wykorzystać kolektory słoneczne; *Bądź inspektorem nadzoru na swojej budowie; *Wybieramy dobre farby do wnętrz; *Pokrycia odporne na wichury;* Najcieplejsze okna elewacyjne i dachowe; Poradnik inwestora - instalacje wodne; *Jeden odkurzacz na dwa domy - czy rzeczywiście warto;* Trwałe elewacje z cegły silikatowej i betonowej; *Z czego podjazd i ścieżki ogrodowe. .

 • okładka ładny dom,miesięcznik ładny dom

  ŁADNY DOM, NUMER 03/2012 - w nowej cenie 3,90 zł!

  W tym numerze: *Wygodne poddasze - 5 rad przed wyborem projektu; *Bramy garażowe bez awarii zimą; *Bądź inspektorem nadzoru na swojej budowie; *Nowoczesna instalacja alarmowa;* Kupujemy styropian; *Wykończenie domu krok po kroku - różne okładziny schodów żelbetowych;* Elektryczne ogrzewanie podłogowe; *Nie pożyczaj od sąsiada - szlifierka kątowa; *Pompy ciepła z ogniwami fotowoltaicznymi.

 • miesięcznik budowlany,poradnik budowlany,miesięcznik ładny dom

  ŁADNY DOM, NUMER 02/2012

  W tym numerze: *Jak zaprojektować dom skromny, ale wygodny; *24 małe sauny; *Bądź inspektorem nadzoru na swojej budowie; *Kiedy kominek chłodzi, zamiast ogrzewać dom ;* Grzejniki typu standard; *Szczelne piwnice bez izolacji;* Poradnik inwestora - instalacje elektryczne; *Co zrobić z gruzem i śmieciami po budowie; *Kupujemy zaprawy klejące; *Wykończenie domu krok po kroku - sufity podwieszane; * Nie pożyczaj od sąsiada - wkrętarka akumulatorowa; *Wykładziny dywanowe.

 • encyklopedia budowlana

  Encyklopedia budowlana miesięcznika Ładny Dom

  Encyklopedia Budowlana ŁADNEGO DOMU część pierwsza 2011, to ciekawy, aktualny i starannie przygotowany poradnik budowlany, który koniecznie musi znaleźć miejsce na półce Waszej biblioteki.

 • miesięcznik budowlany,poradnik budowlany,miesięcznik ładnydom

  ŁADNY DOM, NUMER 1/2012

  W tym numerze: Pieniądze leżą na budowie, czyli jak mądrze wybrać projekt i ekipę budowlaną; *Bądź inspektorem na swojej budowie - sprawdź fundamenty; *Instalacje stanu zero; *Kupujemy beton komórkowy; *Jak dobrze rozmieścić na działce dom, altanę, garaż i... śmietnik; *Kiedy warto robić cyrkulację ciepłej wody; *Nie pożyczaj od sąsiada - wiertarka elektryczna; *Termowentylatory, piecyki, słoneczka na mroźne dni; *Termowizja, sprawdź którędy z domu ucieka ciepło.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 12/2011

  ŁADNY DOM, NUMER 12/2011

  W tym numerze: *Budowa przed zimą - jakie prace zakończyć, jakich nie zaczynać; Remont za dwa tysiące - wymiana drzwi zwykłych na przesuwne; *24 kozy, czyli piece kominkowe; *Wady i zalety domu parterowego; *Ocieplenie stropu nad zimną piwnicą; *Trwałe podłogi z drewna egzotycznego; *Jak dobrze wykonać dach płaski; *Podgrzewacze wody pojemnościowe i przepływowe; *Bezpieczne schody, balustrady i drzwi ze szkła; *Odśnieżanie ze wspomaganiem; *Elewacje jako wizytówka domu.

 • okładka miesięcznika Ładny Dom

  ŁADNY DOM, NUMER 11/2011

  W tym numerze: Co wybrać najpierw: projekt domu czy działkę; *Różne pomysły na tynkowane elewacje; *Ciepłe domy z drewnianych bali; *Naprawa tarasu przed zimą; *Solidna posadzka z bambusa; *Czym ogrzać dom państwa Zielińskich - ostateczne decyzje; *Słupy we wnętrzach - ciekawe pomysły na wykończenie; *Hydromasaż - luksus czy kłopot?; *Remont za dwa tysiące: zabudowa poddasza; *Poprawiamy działanie wentylacji naturalnej;.

 • miesięcznik ładny dom,poradnik budowlany

  ŁADNY DOM, NUMER 10/2011

  W tym numerze: *Bezpieczne i ciepłe drzwi wejściowe; *Chcesz zamienić mieszkanie na dom - radzimy, jak to zrobić mądrze; *25 grzejników do przedpokoju; *Wybieramy kocioł kondensacyjny; *Hiszpańskie klimaty na dolnym Śląsku;* Naprawiamy podłogę z paneli laminowanych; *Jak to robią eksperci - dach w kalenicy;* Wełna mineralna - dlaczego, gdzie i jak; *Praktyczny kurs dobrego budowania - dach płaski; *Czyszczenie podjazdu; * Oprawy oświetleniowe z efektami; *Jesienna pielęgnacja trawnika.

 • miesięcznik ładny dom,poradnik budowlany

  ŁADNY DOM, NUMER 9/2011

  W tym numerze: *32 dobre tynki i farby dekoracyjne; *10 najważniejszych zasad projektowania i budowy domu; *Kolektory słoneczne zamiast wymiany starej termy; *Prefabrykowane domy drewniane; *O styropianie prawie wszystko;* Oryginalne pomysły na ogrodowe ścieżki; *Remont schodów wejściowych za 2 tysiące;* Nie bój się wentylacji mechanicznej; *Praktyczny kurs dobrego budowania - dachy strome.

 • Okładka miesięcznika Ładny Dom 08/2011

  ŁADNY DOM, NUMER 8/2011

  W tym numerze: *Bezpieczne okna, czyli jak utrudnić życie złodziejowi; *Koszenie precyzyjne: podkaszarki, kosy, nożyce; *Jak wygrać z mrówkami; *Z rodziną Zielińskich wybieramy kominek z dystrybucją gorącego powietrza; *Wszystko o foliach w dachu i na ścianach;* Wybieramy parapety wewnętrzne;* Różne grzejniki w jednej instalacji; *Oparcie krowi na murłacie; *Dom z trzema elewacjami; *Ściany poddasza - praktyczny kurs dobrego budowania; *Odkurzanie centralne domu, tarasu i... klawiatury.

 • czasopismo,miesięcznik ładny dom, poradnik budowlany

  ŁADNY DOM, NUMER 7/2011

  W tym numerze: Zabudowa trudnych miejsc poddasza; *Odnawianie tynkowanej elewacji; *7 miejsc na kocioł gazowy; *Całoroczny dom nad jeziorem; *Praktyczny kurs dobrego budowania - schody na piętro; *Jak to robią eksperci - obróbka komina; *Czy osłonić okna przed słońcem; *Wentylacja z odzyskiem ciepła - ile można zaoszczędzić; *Zalety automatycznego podlewania ogrodu; *Remont za dwa tysiące - nowa obudowa kominka.

 • Ładny Dom - numer czerwcowy

  ŁADNY DOM, NUMER 6/2011

  W tym numerze: Z rodziną Zielińskich wybieramy ogrzewanie domu - powietrzna pompa ciepła; *Podłogi z litego drewna; *Pokoje, dla tych co jeszcze rosną; *Wymieniamy stary piecyk w łazience - 12 bezpiecznych podgrzewaczy do wody *Wygodny dom na niewygodnej działce; *Jak to robią eksperci - montaż okna pionowego; *Praktyczny kurs dobrego budowania - stropy żelbetowe; *Wentylacja naturalna - fakty i mity; *Ocieplenie ścian metodą lekką suchą; *Duże przeszklenia z widokiem na ogród; *Kosiarki pchane i samojezdne - na co zwrócić uwagę przed zakupem. Z numerem czerwcowym prezent! Numer specjalny DACH, czyli wszystko, co warto wiedzieć o jego konstrukcji, ociepleniu, kryciu i odwodnieniu.

 • Ładny Dom - numer majowy

  ŁADNY DOM, NUMER 5/2011

  W tym numerze: Kominek z płaszczem wodnym - rodzina Zielińskich wybiera ogrzewanie domu; *Łazienka: brodziki z różnych materiałów; *Jak zawierać umowę z architektem; *24 kolektory słoneczne do nowych i remontowanych domów; *Przebudowa domu wymuszona przez urzędników; *Jak to robią eksperci - styk dachu ze ścianą szczytową; *Remont za dwa tysiące - podłogi z płytek ceramicznych; *8 sposobów na zadaszenie tarasu; *Murki i schody ogrodowe z kostki betonowej i klinkieru; *Jak wybudować przyłącze elektryczne; *Baterie termostatyczne; *Praktyczny kurs dobrego budowania - ściany zewnętrzne. Z numerem majowym prezent! Numer specjalny OKNA I DRZWI, czyli wszystko o oknach, drzwiach i bramach garażowych.

 • Ładny Dom - numer kwietniowy

  ŁADNY DOM, NUMER 4/2011

  W tym numerze: Praktyczny kurs dobrego budowania - tym razem ciepłe i suche piwnice; *Łazienka: czym obudować wannę; *Elewacje: z drewnem w roli głównej; *24 oszczędne baterie, czyli jak płacić mniej za wodę; *Nowoczesny dom otwarty na otoczenie; *Jak wybrać dobrego parkieciarza; *Z rodziną Zielińskich wybieramy ogrzewanie domu; *Jak to robią eksperci - okap dachowy; *Remont za 2 tysiące - okna drewniane; *Najlepsze miejsce na kominek; *Pompy ciepła do podgrzewania wody. Do majowego wydania dołączyliśmy numer specjalny ?Cztery pory roku w Twoim ogrodzie? - wszystko o pracach w ogrodzie od wiosny do zimy.

 • Ładny Dom - numer marcowy

  ŁADNY DOM, NUMER 3/2011

  W tym numerze: 32 nowoczesne zasobniki na wodę; *Jak czytać projekty architektoniczne; *Kiedy i jak czyścić wentylację mechaniczną; *Dom na Mazowszu w norweskich klimatach; *Cokół klinkierowy - jak to robią eksperci; *Kupujemy okna - na czym oszczędzić, za co dopłacić; *Test farb na zacieki na ścianach i sufitach; *Jak zagospodarować miejsce pod ścianami kolankowymi; *Z rodziną Zielińskich wybieramy ogrzewanie - kotły na drewno; *Praktyczny kurs dobrego budowania - podłoga na gruncie; *Dodatkowo książeczka - 54 najlepsze produkty do budowy domu: ściany, dachy, stolarka, ogrzewanie, instalacje, łazienki, wokół domu.

 • okładka miesięcznika Ładny Dom nr 02/2011

  ŁADNY DOM, NUMER 2/2011

  W tym numerze: *Gruntowa pompa ciepła - Z rodziną Zielińskich wybieramy ogrzewanie domu o pow. 160 m2; *Kominki: fachowiec o montażu i eksploatacji; *Dach: blaszane obróbki do poprawki; *36 grzejników łazienkowych; *Dom na trudnej do zabudowy działce; *Wieniec stropowy - Jak to robią eksperci; *Test preparatów do czyszczenia kabin prysznicowych; *Naprawiamy i wymieniamy panele drewniane; *Ile kosztuje zabudowa garderoby; *Wymiana sedesu stojącego na wiszący; *Praktyczny kurs dobrego budowania - wykopy i fundamenty.

 • miesięcznik Ładny Dom - numer styczniowy

  ŁADNY DOM, NUMER 1/2011

  W tym numerze: Jak to robią eksperci - szczelna i trwała izolacja pozioma ścian fundamentowych; *Zimowe problemy z bramą wjazdową; *Czy wiatrołap jest potrzebny; *Państwo Zielińscy wybierają ogrzewanie - kocioł na węgiel; *Praktyczny kurs dobrego budowania - sprawdzamy czy grunt na działce nadaje się pod dom; *Test preparatów - czyścimy szyby w kominku; *Okna dachowe - montaż bez reklamacji; *Kiedy warto dopłacić do lepszych szyb; *Kanalizacja bez zapachów; *Drzewko na święta i nie tylko