Kredyt hipoteczny

 • Kredyt refinansowy - sposób na niższe raty?

  Kredyt refinansowy - sposób na niższe raty?

  Kredyty to powszechnie dostępne usługi finansowe, które wpływają na jakość życia ich biorców. Otrzymywane są na długie lata, dlatego też po pewnym czasie może okazać się, iż warunki, które na początku były atrakcyjne, aktualnie już takie nie są. W tej sytuacji z pomocą przychodzi refinansowanie kredytu, umożliwiające nie tylko przeniesienie zobowiązań do innego banku, ale również zmianę warunków umowy i rozłożenia rat lub pozbycie się dodatkowych produktów.

 • Kredyt hipoteczny na wykończenie domu

  Kredyt hipoteczny na wykończenie domu

  Budowa domu to ogromna inwestycja, która wiąże się z dużymi kosztami. Samo postawienie nieruchomości to jednak nie wszystko, ponieważ konieczne jest także jej wykończenie.

 • Największe banki, które "ustalają" LIBOR to: Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster

  Stawka LIBOR

  Pożyczałeś z banku niewielkie pieniądze, a może brałeś kredyt na dom? Jeśli tak, to pojęcie nie powinno być Ci obce. Dla niewtajemniczonych krótkie przypomnienie.

 • Pożyczka zamiast kredytu

  Sytuacja na rynku finansowym bardzo się ostatnio zmieniła. W bankach o kredyt coraz trudniej, za to u bliższej i dalszej rodziny znalazło się sporo wolnych pieniędzy wycofanych z lokat.

 • Kredyt na drugą nieruchomość

  Coraz więcej Polaków, spłacających kredyt mieszkaniowy, myśli o zakupie drugiej nieruchomości na kredyt. Niektóre banki gotowe są udzielić kredytu, nie wliczając do zdolności kredytowej rat dotychczas spłacanego kredytu hipotecznego. Warunkiem jest jednak sprzedaż starej nieruchomości i szybkie uregulowanie zobowiązań wobec poprzedniego kredytodawcy.

 • Jak zbudować dom za kredyt? - poradnik

  Pamiętaj o dwóch rzeczach - nie zaczynaj, jeśli nie masz żadnych oszczędności. Weź jak największy kredyt, bo lepiej nie wykorzystać go w całości, niż prosić bank o dodatkowe pieniądze, gdy koszty budowy okażą się wyższe, niż zakładałeś