Kredyt hipoteczny

 • Kredyt na wkład własny – jak kredytować wkład własny?

  Kredyt na wkład własny – jak kredytować wkład własny?

  Wniesienie wkładu własnego jest obowiązkiem każdego kredytobiorcy ubiegającego się o kredyt hipoteczny. Nie wszyscy jednak dysponują całą gotówką pozwalającą na pokrycie tego zobowiązania. Dowiedz się, czy można zaciągnąć kredyt na wkład własny oraz poznaj alternatywne metody jego finansowania.

 • Kredyt hipoteczny na wykończenie domu

  Kredyt hipoteczny na wykończenie domu

  Budowa domu to ogromna inwestycja, która wiąże się z dużymi kosztami. Samo postawienie nieruchomości to jednak nie wszystko, ponieważ konieczne jest także jej wykończenie.

 • Największe banki, które "ustalają" LIBOR to: Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster

  Stawka LIBOR

  Pożyczałeś z banku niewielkie pieniądze, a może brałeś kredyt na dom? Jeśli tak, to pojęcie nie powinno być Ci obce. Dla niewtajemniczonych krótkie przypomnienie.

 • Pożyczka zamiast kredytu

  Sytuacja na rynku finansowym bardzo się ostatnio zmieniła. W bankach o kredyt coraz trudniej, za to u bliższej i dalszej rodziny znalazło się sporo wolnych pieniędzy wycofanych z lokat.

 • Kredyt na drugą nieruchomość

  Coraz więcej Polaków, spłacających kredyt mieszkaniowy, myśli o zakupie drugiej nieruchomości na kredyt. Niektóre banki gotowe są udzielić kredytu, nie wliczając do zdolności kredytowej rat dotychczas spłacanego kredytu hipotecznego. Warunkiem jest jednak sprzedaż starej nieruchomości i szybkie uregulowanie zobowiązań wobec poprzedniego kredytodawcy.

 • Jak zbudować dom za kredyt? - poradnik

  Pamiętaj o dwóch rzeczach - nie zaczynaj, jeśli nie masz żadnych oszczędności. Weź jak największy kredyt, bo lepiej nie wykorzystać go w całości, niż prosić bank o dodatkowe pieniądze, gdy koszty budowy okażą się wyższe, niż zakładałeś