knauf

 • Ocieplenie poddasza wełną mineralną

  Kiedy można układać wełnę mineralną między krokwiami?

  Mam dach pokryty dechami i papą. Obecnie nie przewiduję pokrycia dachowego - docelowego, a chciałbym powoli ocieplać sobie poddasze wełną (dach skośny), dodam że nie mam elewacji w styropianie (ściana jednowarstwowa), a jestem po tynkach i wylewkach, czy nie będę miał kłopotu z wilgocią ?

 • Ocieplenie domu wełną mineralną

  Jaka jest różnica między wełną tradycyjną, a eko?

  Niebawem zaczynam ocieplać poddasze w domku letniskowym. Jestem na etapie poszukiwania wełny i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakiej formy wybrać. Na czym polega różnica między zwykłą wełną, a eko? Czy eko działa tak samo dobrze jak klasyczne? No i pytanie podstawowe, czy wełna eko nie jest dużo droższa?

 • Ocieplenie poddasza wełną mineralną

  Ocieplenie poddasza - wełna z rolki czy w płatach?

  Mam do ocieplenia dach, więźba ma głębokość 15 cm. Co najlepiej włożyć w te przestrzenie - wełnę rozwijaną z rolki czy wełnę zakupioną w płatach prostopadłościennych? Czy 15 cm izolacja z wełny jest wystarczającym zabezpieczeń, aby docelowo zaadoptować poddasze na pokój mieszkalny?

 • Wełna mineralna

  Jak zabezpieczyć wełnę mineralną przed wilgocią?

  W najbliższym czasie planuję ocieplenie poddasza, w planie są również wylewki. W związku z tym pytanie czy wełna nie naciągnie wilgoci przy późniejszym wylewaniu posadzek (mixokretem) na poddaszu?

 • Ocieplenie poddasza wełną mineralną

  Izolacja stropu drewnianego

  Mam pytanie odnośnie izolacji stropu drewnianego w domu letniskowym. Planuję od strony parteru, czyli na suficie położyć folię paroizolacyjną, a między legary wełnę 15 cm. Pytanie jest, jak izolować podłogę od strony poddasza użytkowego, uściślając co powinienem położyć pod płytę OSB stanowiącą poszycie podłogi?

 • Ocieplenie poddasza wełną mineralną

  Ocieplenie poddasza wełną mineralną

  Witam, między belki stropowe (18 cm) planuję dać wełnę 20 cm. Czy tak zrobione ocieplenie spełni swoją funkcję? A może lepiej dać 15 cm między belki i dodatkowo 5 cm na mostki termiczne pod belki? Poddasze nad stropem będzie nieużytkowe.