Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaka jest różnica między wełną tradycyjną, a eko?

Rafał Janiszewki, Knauf

Niebawem zaczynam ocieplać poddasze w domku letniskowym. Jestem na etapie poszukiwania wełny i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakiej formy wybrać. Na czym polega różnica między zwykłą wełną, a eko? Czy eko działa tak samo dobrze jak klasyczne? No i pytanie podstawowe, czy wełna eko nie jest dużo droższa?

Ocieplenie domu wełną mineralną
Naturalna wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology to wielkie osiągnięcie w zakresie zrównoważonego rozwoju w budownictwie
Fot. Knauf
Odpowiedź eksperta:

Wełna Knauf insulation w Ecose Technology różni się od tradycyjnej rodzajem spoiwa uzytego do łączenia włókien. W przypadku tradycyjnej wełny sa to żywice fenolowo formaldehydowe, a w przypadku wełny Knauf Insulation naturalne żywice na bazie skrobi roślinnej .

Co dzięki temu uzyskujemy?

Po pierwsze wygodny montaż (wełna mniej pyli , nie gryzie, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu , jest łatwa w obróbce) po drugie posiada wszelkie zalety tradycyjnej wełny mineralnej (parametry fizyko -chemiczne), a udało się wyeliminować jej wady. Po trzecie spełnia wymogi rozwoju zrównoważonego - jest przyjazna dla środowiska. Jako pierwsza uzyskała prestiżowy certyfikat EUROFINS Gold jeżeli chodzi o jakość powietrza w pomieszczeniach gdzie została użyta - nie reaguje z powietrzem wewnętrznym.

Cena jest rynkowa i porównywalna z wełnami tradycyjnymi, co również jest wymogiem rozwoju zrównoważonego - powszechna dostępność

Skomentuj:

Jaka jest różnica między wełną tradycyjną, a eko?