O oknach

 • Szyby w oknach

  Szyby w oknach

  Pakiet szybowy jest niezwykle ważnym elementem każdego współczesnego okna. Czołowi producenci szkła prowadzają innowacyjne rozwiązania – począwszy od szkła zmieniającego przezierność, przez szkło grzewcze i próżniowe, aż po szkło produkujące prąd.

 • Okna do domu

  Wiem, z czego buduję: okna elewacyjne i dachowe

  Jakie okna kupić? To jedno z podstawowych pytań, które zadajemy przed budową czy remontem domu. Od tego, co wybierzemy, zależeć będzie wygląd budynku, a także charakter wnętrz. Jakie więc okna wybrać do domu, aby nie żałować decyzji? Zaproszeni przez nas eksperci starają się w tym pomóc, odpowiadając na pytania dotyczące stolarki okiennej.

 • Kupując roletę do okna dachowego wybierzmy produkt oryginalny, od tego samego producenta u którego kupiliśmy okno dachowe. Montując dodatek tej samej marki nie stracimy gwarancji na okno dachowe.

  Okna i rolety stworzone dla siebie

  Rolety montowane po wewnętrznej stronie okien dachowych pozwalają wygodnie regulować dopływ światła, a dzięki bogatej kolorystyce ładnie uzupełniają i ożywiają wystrój poddasza.

 • Elewacja od strony ogrodu

  Dom na niewygodnej działce - biały i bez kantów

  Niewygodna działka wymusiła nietypowe rozwiązania. Jak wiadomo, z takimi rozwiązaniami bywają kłopoty. A jednak warto było. Tak twierdzą zarówno właściciele, jak i odwiedzający dom goście.

 • W moim przekonaniu zaproponowany przeze mnie projekt pozwoli stworzyć dom dla ludzi ceniących wygodę mieszkania, takich którzy kojarzą ciepło domowe z ciepłem rozpalonego kominka, wokół którego gromadzi się rodzina.

  Dom z kominkiem [pojedynek architektów - część 2]

  Tym razem wśród gotowych projektów czytelnicy szukali niewielkiego jednorodzinnego domu z ładnie zaplanowanym kominkiem. Uważam, że ten dom dobrze spełnia ich oczekiwania. Kominek jest bowiem centralnym punktem w tym - co warte podkreślenia - wygodnym budynku.

 • Dom w leśnych klimatach

  Dom na zadrzewionej działce

  Miał być dopasowany do  całej rodziny i... do lasu porastającego działkę. A na dodatek nie razić nowością, lecz sprawiać wrażenie jakby stał tu od zawsze. Musiał więc powstać na indywidualne zamówienie.

 • dom jednorodzinny

  Dom wśród stuletnich sosen

  Biała, modernistyczna willa, jaśniejąca wśród starego sosnowego lasu, to dzieło architektów Konrada Kucza-Kuczyńskiego i Andrzeja Miklaszewskiego. Jest ona doskonałą ilustracją zasady, że dom to nie tylko mury, ale przede wszystkim przestrzeń, w której mieszkają ludzie. Ma ona być przyjazna i bezpieczna.

 • Właściciele nie zdecydowali się na rozbudowanie domu wzwyż, choć to rozważali. Uznali, że na wąskiej działce wysoki budynek wyglądałby nieproporcjonalnie

  Przebudowa PRL-owskiej "kostki"

  Za czasów PRL-u osiedla domów jednorodzinnych stanowiły oazę luksusu wśród bloków z wielkiej płyty. Dzisiaj siermiężność tamtej architektury już nie zachwyca. Ale zmiany następują z dnia na dzień. Właściciele prezentowanego domu wprowadzili tu nową jakość.

 • Projekt domu Marisa V G1 ENERGO

  Gotowy projekt domu: czy można w nim coś zmienić?

  Możliwość wykonania zmian w projekcie to najczęstsze pytanie z jakim spotykają się architekci tworzący projekty domów gotowych. Jakich modyfikacji najczęściej dokonują inwestorzy i które z nich wymagają pisemnej zgody autora? Jak przebiega proces wprowadzania zmian?

 • szyby zespolone, duże okna, salon

  Szyby zespolone: zwykłe czy lepsze? [CENY]

  Wszystkie szyby zespolone wyglądają dość podobnie i raczej nie mają szczególnie dużego wpływu na to, jak prezentuje się okno. Mają za to - i to naprawdę duże - znaczenie, jeśli chodzi o jego parametry.

 • (New stylish modern home exterior at duskC%#

  Okna w domach energooszczędnych

  W domach energooszczędnych projektowane są zwykle bardzo duże przeszklenia. Dlatego wybierając okna i drzwi tarasowe, musimy zwrócić uwagę, by miały odpowiednie parametry.

 • okucia okienne, okna

  Wygodne i nowoczesne okucia okienne

  Okucia nie są szczególnie mocno eksponowanym elementem, ale to właśnie od nich zależy wygoda obsługi i bezpieczeństwo okien.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Ciepłe parapety

  Wkrótce będą montować w moim domu okna z PVC. Wykonawca poleca mi ułożenie pod nimi specjalnej płyty styropianowej. Czy stosuje się takie rozwiązanie? Marian R., Dęblin