Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okiennice

Opracowanie: Grażyna Rudolf, Wiesław Rudolf, Iwona Szczepaniak

Drewniana okiennica zewnętrzna
Drewniana okiennica zewnętrzna
Fot. Marek Rudnicki
Montowane na zewnątrz domu do muru lub ramy montażowej są dekoracyjnym zabezpieczeniem okna. Chronią przed hałasem, nadmiarem światła słonecznego, a także ucieczką ciepła, podmuchami wiatru oraz nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Zabezpieczają przed zniszczeniem drewniane elementy okna oraz szyby przed wybiciem. Mogą się też przydać jako ochrona prywatności.

Kształt okiennic dopasowuje się do kształtu okien: mogą więc być zarówno prostokątne, jak i łukowe czy trapezowe. Szerokość jednego skrzydła okiennicy nie powinna przekraczać 80-90 cm, ale dzięki nowoczesnym okuciom można także wykonać okiennice wieloskrzydłowe. Okucia - zawiasy, blokady przeciwwiatrowe i przeciwwłamaniowe - warto starannie dopasować do stylu okiennic.

Materiałem na okiennice może być nie tylko drewno (sosnowe, olchowe, dębowe albo egzotyczne), ale też aluminium lub PVC. Skrzydła mogą być pełne, ażurowe (lamelowe) lub w części dolnej pełne, a w górnej - ażurowe. Są także okiennice z ruchomymi lamelami, które ustawia się w różnej pozycji.

Skrzydła można otwierać ręcznie, za pomocą korby umieszczonej wewnątrz pomieszczenia lub też mechanicznie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Okiennice