Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ceramika poryzowana z wkładem z wełny mineralnej

Dorota Lisik

Ceramika poryzowana to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Jej parametry termiczne może dodatkowo poprawić wkład z wełny mineralnej.

pustaki z ceramiki poryzowanej
Pustaki z ceramiki poryzowanej z wkładem z wełny mineralnej
Fot. Wienerberger
Korzystną (także w kontekście dopłat NFOŚiGW) wartość współczynnika przenikania ciepła U całej ściany, pozwolą uzyskać wciąż jeszcze mało znane na polskim rynku pustaki z ceramiki poryzowanej, w których umieszczono wkład z wełny mineralnej. Taki budulec spełnia dwie funkcje: konstrukcyjną i izolacyjną. Można z nich wykonać ciepłe ściany jednowarstwowe lub sprawnie wymurować wielowarstwowe. Co więcej, łączy się je w taki sam sposób jak klasyczne bloczki, wykorzystując zaprawę cienkowarstwową lub klejową. Elementy dają się łatwo przycinać i dopasowywać do zaprojektowanych kształtów, ponieważ wypełnienie z wełny mineralnej nie zniekształca się, ani nie wypada. Współczynnik przewodzenia ciepła x takich pustaków wynosi 0,07-0,09 W/mK. Pozwala to uzyskać współczynnik przenikania ciepła całej przegrody na poziomie 0,18 W/(m2K). Taki wynik plasuje ją wśród ścian energooszczędnych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>    Więcej o:

Skomentuj:

Ceramika poryzowana z wkładem z wełny mineralnej