Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zanim kupisz wykładzinę podłogową

red.

Wykładziny winylowe łatwo utrzymać w czystości. Dlatego dobrze sprawdzają się w kuchnaich.
Wykładziny winylowe łatwo utrzymać w czystości. Dlatego dobrze sprawdzają się w kuchniach.
Fot. LENTEX
Sprawdź jej właściwości. Zwróć uwagę na to, w jakim pomieszczeniu wykładzina będzie użytkowana. Na przykład do wilgotnych pomieszczeń nie wybieraj wykładzin dywanowych (lepiej kupić elastyczną, naśladującą wyglądem popularne płytki ceramiczne), a do korytarza i holu - wykładziny, której wierzchnia warstwa jest nieodporna na ścieranie i zabrudzenie.

Zaplanuj układ wzorów. Zwróć uwagę na to, jaki jest kierunek wzoru i jego powtarzalność. Od tego bowiem zależy zużycie materiału (aby połączenia nie były widoczne, należy kupić odpowiednio więcej wykładziny).

Oblicz potrzebną ilość. W tym celu dokładnie zmierz powierzchnię pomieszczenia, w którym będzie układana wykładzina, i do najszerszego oraz najdłuższego wymiaru dodaj po 10-15 cm zapasu. Lepiej kupić więcej wykładziny niż później ją sztukować.

Unikaj łączenia rolek. W obrębie jednego pomieszczenia najlepiej użyć wykładziny z jednej rolki - będzie wówczas miała jednolity odcień.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Zanim kupisz wykładzinę podłogową