Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ściana z korka

Anna Grużewska

Marzysz o cieple i komforcie? Kochasz przyrodę? Na pewno spodoba ci się ściana pokryta korkiem. Nigdy nie poczujesz od niej chłodu, a nieregularny deseń kory będzie koił wzrok.

Ściana z korka
Ściana z korka
serwis prasowy Dom Korkowy

Ciepły dotyk natury - tak najprościej można opisać wrażenie, jakie sprawia ściana pokryta korkiem. Jego organiczna struktura przypomina, skąd pochodzi ten niezwykły materiał. To kora dębu korkowego, którego gaje są nieodłącznym elementem krajobrazu Portugalii. Majestatyczne drzewa zieleniące się na tle błękitnego nieba - ten widok robi wrażenie i zapada w pamięć. Kora wykorzystywana na okładziny ścian i podłogi pochodzi z drzew liczących co najmniej dwadzieścia pięć lat. Samych dębów nie trzeba przy tym wycinać. Mogą one swobodnie rosnąć. Zdarzają się nawet imponujące 250-letnie okazy.

Korek to materiał bardzo trwały. Ma właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga i nie pochłania kurzu, dlatego poleca się go alergikom i astmatykom. Łatwo go też wyczyścić. Jest zawsze miły w dotyku. Nie przepuszcza ani nie pochłania ciepła, dlatego można go z powodzeniem wykorzystywać do ocieplania pomieszczeń. Natura znowu pokazuje swoje nieograniczone możliwości.

więcej na wicanders.pl

Skomentuj:

Ściana z korka