Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza: minimalizm udomowiony

red.

Dom pod Częstochową to niezwykle udany miks minimalizmu i designerskich akcentów, które nadają wnętrzom lekkości i domowego charakteru.

apartament, mieszkanie, dom, rezydencja
Dom pod Częstochową, proj. Marta Pala-Szczerbak
Fot. Łukasz Kozyra

Budowa i aranżacja wnętrz ponad 300 metrowego domu pod Częstochową trwała blisko 2 lata. Było to nie lada wyzwanie zarówno dla właścicieli, jak i projektantów pracujących przy jego realizacji. Finalny efekt w pełni uszczęśliwił przyszłych domowników - małżeństwo lekarzy i ich nastoletniego syna, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tworzeniu wymarzonego domu. Przygotowanie projektu wnętrz właściciele powierzyli architekt Marcie Pali-Szczerbak, absolwentce Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i właścicielce biura projektowego Minimoo. Projektantka umiejętnie połączyła swoje zamiłowanie do minimalizmu z oczekiwaniami i sugestiami właścicieli. W rezultacie powstała nowoczesna, świetlista przestrzeń mieszkalna, która zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami i designerskimi dekoracjami.

Dom podzielony jest na trzy moduły. Lewe skrzydło to sypialnia, łazienka, toaleta i sauna /parter/ oraz pokój kinowy, pokój zabaw z bilardem, łazienka, garderoba, hall, z którego jest widok na salon /poddasze/. Na prawą część składają się garaż i pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy lewą, a prawą częścią domu znajduje się przestronny salon otwarty na dwie kondygnacje. Salon stanowi centralne, a zarazem najbardziej efektowne pomieszczenie w rezydencji. Szczególną uwagę zwraca bardzo duża przestrzeń oraz ciekawe elementy wystroju, jak lampa Cosmo firmy Next czy huśtawka w formie kulistego fotela z miękka poduchą.

Nowoczesna, świetlista przestrzeń mieszkalna, która zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami i designerskimi dekoracjami.Fot. Łukasz Kozyra

Na uwagę zasługuje udział gospodarzy w realizacji domu, którzy wspierali projektantkę koncepcyjnie, ale i samodzielnie wzięli udział w niektórych pracach wykonawczych. Autorskim pomysłem domowników było wyodrębnienie tzw. beczki, czyli okrągłej przestrzeni, w której znajdują się pomieszczenia mokre: toaleta dla gości, łazienka oraz sauna. Idea beczki powstała jeszcze na etapie wykonywania projektu architektonicznego. Ponadto, właściciel własnoręcznie wykonał betonowe płyty, którymi wykończona jest jedna ze ścian w imponującym salonie.

Wnętrza zaprojektowała architekt Marta Pala-Szczerbak, a partnerem wykonawczym była sieć salonów Dekorian.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Wnętrza: minimalizm udomowiony