Mieszkanie jak dworek

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer zdjęcia: Sylwester Rejmer

Gospodyni lubi stare dworki pełne ciepłych kolorów, solidnych mebli, dostojnych bibelotów. Stąd pomysł, by w nowoczesnym mieszkaniu w bloku wyczarować klimat przeszłości. Zobaczmy, jak się powiodła ta próba.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI
Mieszkanie. Gospodyni mieszkania, pani Dorota, jest specjalistką od zarządzania. Kilka lat temu przeprowadziła się z Częstochowy do Warszawy - i tyle niemal czasu zajęło jej szukanie mieszkania. Patrzyła bowiem nie tylko na to, co w środku - zależało jej również na odpowiednim widoku za oknem. I znalazła: kilka metrów od budynku szumią topole... O pomoc w urządzeniu wnętrza zwróciła się do projektantki Dany Kamińskiej-Cydzik. Wspólnym pomysłem obu pań są m.in. sufitowe belki (z płyt wiórowych fornirowanych barwionym dębem) oraz stylizowany kredens wkomponowany między nowoczesne szafki kuchenne wykonane z płyty MDF.
Fot. Sylwester Rejmer
Właścicielka mieszkania jest zafascynowana polskimi dworkami. Do ich stylu chciała nawiązać, urządzając swoje cztery kąty. Jak to zrobić w typowym blokowym wnętrzu? Projektantka sięgnęła po wypróbowany sposób: mieszanie STYLÓW. Stąd w MIESZKANIU, szczególnie w otwartej części dziennej, rozłożyste kanapy i fotele, dębowe drewno z wyraźnym rysunkiem słojów, belki sufitowe.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięNiektóre współczesne sprzęty - m.in. kredens, żyrandol, świeczniki - przypominają formą wzory z czasów Księstwa Warszawskiego.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Dekoracje na złoto

Aranżacja niczym scenografia

Skomentuj:

Mieszkanie jak dworek