Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projektujemy pomysłowe schowki

Tekst: Katarzyna Kowalska Pomysł i wizualizacja komputerowa: Delfina Grzelak

W każdym domu potrzebne jest miejsce do przechowywania rzeczy nieporęcznych, o dużych, nietypowych rozmiarach, np. deski do prasowania (także snowboardowej albo nart). Nasza stylistka podpowiada, jak można rozwiązać taki problem.

Projekt 1

Wśród zdjęć

Kącik do prasowania można urządzić nawet w reprezentacyjnej części mieszkania, jaką jest niewątpliwie PKÓJ DZIENNY. Proponujemy zrobić na zamówienie (na przykład ze sklejki i płyty drewnopochodnej) pomysłowy schowek. Jego front składa się z dwóch części połączonych zawiasami sprzęgłowymi lub nożycowymi, jakich używa się w barkach zamykanych drzwiczkami-klapą. Górna część frontu po opuszczeniu staje się deską do prasowania.

Projekt 2

Za łóżkiem

Nawet w niezbyt dużej SYPIALNI przestrzeń za wezgłowiem łóżka można przeznaczyć na nietypowy schowek na nieporęczne przedmioty. W tym celu trzeba zbudować sięgającą od podłogi do sufitu ściankę z płyty gipsowo-kartonowej. Stawiamy ją minimum 20 cm od ściany ; tyle potrzeba, by za przegrodą zmieściła się ustawiona pionowo deska do prasowania, a nad nią wąska półeczka na żelazko. Schowek może być głębszy, zależnie od wielkości przedmiotów, które chcemy tam przechowywać.

Nową ściankę można wykończyć na przykład dekoracyjną tapetą dopasowaną do wystroju pokoju albo pomalować na taki sam kolor, jaki ma reszta ścian - wtedy idealnie wtopi się w tło.

Skomentuj:

Projektujemy pomysłowe schowki