Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym się kierujemy kupując dach? Jaka jest rola obróbek blacharskich na dachu?

Mat. prasowe

Kolor, estetyka, długie lata gwarancji czy też detale, które wpływają na finalny wygląd zarówno dachu jak i całego naszego domu - to wszystko ma znaczenie w procesie wyboru pokrycia dachowego.

Blachodachówka modułowa Venecja
Blachodachówka modułowa Venecja
Fot. Budmat

Do tej pory głównym produktem różniącym od siebie poszczególnych producentów było podstawowe pokrycie czyli blachodachówka. Różniła się ona m.in. kształtem, ilościami fal czy wysokością tłoczenia. Poza tym, wszystkie elementy do wykończenia dachu, typu gąsiory kalenicowe, obróbki boczne czyli wiatrownice, wykonywane były w sposób bardzo podobny.

Wykonanie wspomnianych wiatrownic często odbywało się – i nadal odbywa, na miejscu budowy z dostarczonych dekarzowi blach płaskich. Wiatrownice są bardzo widoczne na dachu i to one wieńczą całość. Poprzez taką jednorodność działania wykonawców, w efekcie widać duże podobieństwo dachów stalowych, niezależnie od zastosowanego pokrycia.

Wychodząc naprzeciw trendom rynku czy zwiększającym się wymaganiom konsumenta, który chce mieć piękny dach i dba o detale, firma Budmat wprowadziła do swojej oferty fabryczne obróbki modułowe, czyli coś, dzięki czemu nasz dach może wyróżnić się na tle innych.

Fabryczne obróbki modułowe Budmat
Fabryczne obróbki modułowe Budmat
Fot. Budmat

Wiatrownice modułowe

Najważniejszą z nich i tym samym przełomem w tej branży są wiatrownice modułowe Venecja. Elementy te są dedykowane pod konkretny wzór blachodachówki, w tym przypadku pod blachę modułową Venecja. Dzięki zastosowaniu tej nowości technologicznej, nasz dach jest kompletny i jednorodny. Wiatrownica jest wykonana w taki sposób, by idealnie komponować się z ostatnia falą arkusza blachodachówki, dzięki czemu zakończenie dachu na szczytach jest bardzo estetyczne, szczelne i trwałe.

Wiatrownica modułowa Venecja
Wiatrownica modułowa Venecja
Fot. Budmat

Gąsiory dachowe

Drugą, równie ważną grupą obróbek dedykowanych blachodachówkom modułowym Budmat są gąsiory kalenicowe. Nowości – gąsior dachowy GS-LUX (dopasowany do blachodachówki modułowej Venecja, Rialto, Bella Sara i Ferrara) oraz gąsior GSM-TOP i GSM-FLAT (dopasowany do blachodachówki modułowej Murano), są zwieńczeniem naszego dachu, a ich kształty i przetłoczenia pasują idealnie do przetłoczeń naszej blachodachówki modułowej. Dopasowanie dedykowanych gąsiorów do wszystkich blachodachówek modułowych Budmat to kolejny krok na przód w poprawie estetyki dachu.

Idealne dopasowanie

Modułowość wiatrownic i gąsiorów w głównej mierze polega na idealnym dopasowaniu ich do konkretnych modeli blachodachówek modułowych. Poprzez ich zastosowanie, wszystkie elementy pokrycia dachowego dekarz układa niczym klocki, które do siebie pasują. Ponadto, oprócz wyjątkowego poziomu estetyki i oryginalności dachu, zyskujemy także pewność starannie wykonanego pokrycia - bez zarysowań, opiłków metalicznych czy niedopasowanych elementów, a więc błędów które mógłby popełnić wykonawca dachu.

Gąsior Budmat
Gąsior Budmat
Fot. Budmat

 Wszelkie fabryczne obróbki modułowe firmy Budmat są wyprodukowane z użyciem blach w dokładnie tych samych odcieniach kolorystycznych, co blachodachówki modułowe. Dzięki zastosowaniu obróbek fabrycznych możemy uzyskać od producenta dodatkową, rozszerzoną gwarancję wydłużająca okres jej obowiązywania.

Piękny dach to wybór nie tylko kształtu blachodachówki modułowej, która nam się podoba, ale także świadoma decyzja o rodzaju wykończenia tego dachu. Aby wszystko do siebie idealnie pasowało, a dach był estetyczny, warto wybrać dobre, modułowe obróbki blacharskie, które zwieńczą naszą całą inwestycję.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czym się kierujemy kupując dach? Jaka jest rola obróbek blacharskich na dachu?