Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?

Redakcja Pressland

Chcąc poczuć się we własnym domu komfortowo i bezpiecznie warto zadbać o rolety zewnętrzne. Na rynku dostępny jest jednak ich szeroki wybór - na co zwracać uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?
Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?
Fot. Shutterstock

Sprawdź różne warianty

Rolety zewnętrzne dzielą się na różne rodzaje. Najczęściej wybieranym wariantem są rolety natynkowe, które mogą Państwo znać również pod nazwą rolety elewacyjne. Rolety natynkowe posiadają obudowę wykonaną z aluminium a ich pokrywa rewizyjna znajduje się w przedniej części kasety. To właśnie kasetę montuje się do muru bądź w zależności od upodobań we wnęce okna. Zaznaczam, że tego rodzaju rolety sprawdzają się podczas montażu w gotowych budynkach. Dostępne są w bardzo szerokiej palecie barwnej, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Warto wybierać rolety, których pancerz posiada wypełnienie z pianki poliuretanowej, co zapewnia właściwą izolację cieplną. Na rynku dostępne są również rolety podtynkowe. Na ich obecność należy jednak zdecydować się jeszcze przed budową domu, gdyż wymagają zewnętrznej zabudowy. Tak samo jak rolety natynkowe, ich obudowa stworzona jest z aluminium, jednak pokrywę montuje się od dołu skrzynki. Kaseta jest przytwierdzana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce.

Rolety zewnętrzne a bezpieczeństwo

Kupując rolety zewnętrzne wiele osób chce nie tylko zadbać o zacienienie wnętrza domu, ale też o bezpieczeństwo. W takiej sytuacji warto postawić na rolety antywłamaniowe. Wydawać by się mogło, że wszystkie takie są - niestety nie. Oczywiście, mogą chronić przed włamywaczami, jednak nie posiadają specjalnych zabezpieczeń. Rolety antywłamaniowe są przede wszystkim bardziej wytrzymałe i posiadają elementy o większym przekroju niż jej zwykłe odmiany. Co więcej - po opuszczeniu rolety jej wieszaki blokują się, dzięki czemu niepowołany gość nie ma jak przedostać się do środka.

Warto zaznaczy, że wybierając rolety warto wybrać te z napędem elektrycznych, gdyż z uwagi na ich konstrukcję, rozmiar i wagę jej użytkowanie może nie być komfortowe. Rolety z napędem elektrycznym dostępne są w wersji przewodowej - mechanizm uruchamia się wówczas za pośrednictwem przycisku, do którego prowadzi kabel bądź w wersji bezprzewodowej.

Nie jesteś przekonany czy warto posiadać rolety?

Rolety to element, który pozwala osiągnąć wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala ograniczyć straty ciepła w budynku - wszystko za sprawą tego, iż pancerz wypełniony jest materiałem izolacyjnych, który stanowi dodatkową przegrodę cieplną. Warto również pamiętać, że rolety pozwalają również ograniczyć wychładzanie powstałe w wyniku wiatry. Przy zaciągniętej rolecie, w przestrzeni pomiędzy nią a oknem tworzy się warstwa powietrza, w której ruch jest ograniczony. Jak już wspominaliśmy, rolety zewnętrzne są również ochroną przed włamywaczami. Nie zapominajmy, że rolety pełnią również ochronę akustyczną - pozwalają obniżyć hałas o około 10 dB. Jest to, więc idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w hałaśliwym sąsiedztwie. Przypominamy, że dodatkowa osłona okien doceniania jest również przez osoby uwielbiające spać w całkowitym zaciemnieniu. Mamy nadzieję, że choć trochę przekonaliśmy Państwa, że warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Jeśli nie to dodajemy, że specjaliści od wyceny nieruchomości zgodnie twierdzą, że podnoszą one wartość budynku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?