Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza kawalerki w Łodzi

projekt, realizacja i zdjęcia: Pracownia House Design

33-metrowe mieszkanie w Łodzi przeszło całkowitą przemianę. Po gruntowanym remoncie zmieniło się nie do poznania. Spora wysokość wnętrz pozwoliła na wprowadzenie antresoli.

To mieszkanie w łódzkiej kamienicy nie wyróżniało się niczym szczególnym. W małym wnętrzu na planie litery "L" nie zmieściło się zbyt wiele. Kawalerka ma jednak jedną kluczową zaletę - jest wysoka. Fakt ten stał się punktem wyjścia dla metamorfozy, którą przeprowadziła Pracownia House Design.

Projektanci zdecydowali się na gruntowną zmianę. Zmieniono układ mieszkania oraz wprowadzono antresolę. W ten sposób uzyskano miejsce na pełnowymiarowe łóżko, duży aneks kuchenny, zamykaną wnękę na pralkę, wygodną łazienkę i całkiem sporą strefę wypoczynkową.

Antresolę wykonano ze stalowych elementów i drewna. Jej lekka konstrukcja nie przytłacza mieszkania, wygląda lekko i przywodzi na myśl postindustrialne lofty. Na antresoli jest sypialnia, a pod nią aneks kuchenny. Dzięki antresoli można było wprowadzić całkiem spory stół i powiększyć strefę wypoczynkową, którą wyznacza kanapa narożna. Ścian, na której zawieszono telewizor, udekorowano oryginalnymi płytami w grafitowym odcieniu.

Miejsce na przechowywanie wygospodarowano w przedpokoju, gdzie znajduje się duża szafa wnękowa z przesuwanymi drzwiami z lustrami na całą wysokość. Lustra optycznie powiększają pomieszczenie. Całe wnętrze urządzono w stonowanych kolorach - dominują biel, szarości i odcień naturalnego drewna.

Źródło: Pracownia House Design

Skomentuj:

Metamorfoza kawalerki w Łodzi