Metamorfoza kawalerki w Łodzi

projekt, realizacja i zdjęcia: Pracownia House Design

33-metrowe mieszkanie w Łodzi przeszło całkowitą przemianę. Po gruntowanym remoncie zmieniło się nie do poznania. Spora wysokość wnętrz pozwoliła na wprowadzenie antresoli.

kawalerka, małe wnętrza
Mieszkanie po metamorfozie
fot. Pracowania House Design

To mieszkanie w łódzkiej kamienicy nie wyróżniało się niczym szczególnym. W małym wnętrzu na planie litery "L" nie zmieściło się zbyt wiele. Kawalerka ma jednak jedną kluczową zaletę - jest wysoka. Fakt ten stał się punktem wyjścia dla metamorfozy, którą przeprowadziła Pracownia House Design.

Projektanci zdecydowali się na gruntowną zmianę. Zmieniono układ mieszkania oraz wprowadzono antresolę. W ten sposób uzyskano miejsce na pełnowymiarowe łóżko, duży aneks kuchenny, zamykaną wnękę na pralkę, wygodną łazienkę i całkiem sporą strefę wypoczynkową.

Antresolę wykonano ze stalowych elementów i drewna. Jej lekka konstrukcja nie przytłacza mieszkania, wygląda lekko i przywodzi na myśl postindustrialne lofty. Na antresoli jest sypialnia, a pod nią aneks kuchenny. Dzięki antresoli można było wprowadzić całkiem spory stół i powiększyć strefę wypoczynkową, którą wyznacza kanapa narożna. Ścian, na której zawieszono telewizor, udekorowano oryginalnymi płytami w grafitowym odcieniu.

Miejsce na przechowywanie wygospodarowano w przedpokoju, gdzie znajduje się duża szafa wnękowa z przesuwanymi drzwiami z lustrami na całą wysokość. Lustra optycznie powiększają pomieszczenie. Całe wnętrze urządzono w stonowanych kolorach - dominują biel, szarości i odcień naturalnego drewna.

Źródło: Pracownia House Design

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Metamorfoza kawalerki w Łodzi