Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co postawić na parapecie? Wybieramy najlepsze ozdoby na parapet

red.

Kiedyś na parapecie stały wyłącznie doniczki z kwiatami. Dziś także one stoją, ale obok nich pojawiają się oryginalne bibeloty, które nadają wnętrzu elegancji i smaku. Co więc ustawić na parapecie, aby było ładnie i niebanalnie?

parapet
Stylowa, ceramiczna donica ze szkliwionej ceramiki o lustrzanym, srebrnym wykończeniu / 22.50 zł/ mercatino.pl
Fot. mat. prasowe

Parapety podokienne to w zasadzie minipółki, które można ciekawie wykorzystać. Nie stawiajmy jednak na nim przypadkowych bibelotów, przedmioty dostosujmy do charakteru wnętrza. Do tego trzeba mieć na uwadze, że mimo ustawionych przedmiotów, wciąż musi być zachowany łatwy dostęp do okna. Nie powinno być tak, że za każdym razem, jak uchylamy okno wszystkie stojące na parapecie przedmioty spadają na podłogę.

Na parapecie w gabinecie można postawić np. ramki na zdjęcia lub zegar. W sypialni, w której stoi toaletka, na parapecie można ustawić stojak na biżuterię. W salonie ładnie zaprezentuje się kolorowe szkło i oryginalne figurki. Jeśli parapet ozdabiamy doniczkami, wybierzmy oryginalne wzory. W aranżacji parapetów sprawdza się umiar – lepiej, aby stało na nim mniej przedmiotów, niż byłby ścisk. Bardzo dobrze wygląda jeden przedmiot, np. kolorowy wazon. Pamiętajcie, że bibeloty na parapecie nie mogą być małe, bo przy otwieraniu okien będą sprawiać kłopot. Warto też co pewien czas zamieniać wystrój parapetowej galerii i np. dostawać ją do pór roku.

Warto też wziąć pod uwagę światło padające przez okno. Ono sprawi, że nawet masywne przedmioty będą wyglądać lekko. Z kolei wazony czy inne rzeczy z kolorowego szkła będą pienie się mienić i wprowadzać barwny blask do pokoju.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Co postawić na parapecie? Wybieramy najlepsze ozdoby na parapet