Dekoracja parapetu, czyli co postawić pod oknem

red.

Parapet bywa często miejscem zapomnianym, przysłoniętym firanką. Tymczasem stanowi znakomitą przestrzeń na ekspozycję kolekcji szkła i kwiatów.

kolorowe butelki,
Kolekcja kolorowych butelek zawsze najlepiej wygląda w miejscu jasnym, gdzie szklane naczynia mogą wyeksponować swoje barwy.
fot. House Doctor

Parapet to najlepsze miejsce na ekspozycję kwiatów i szklanych przedmiotów. Rośliny mają tam zapewnione optymalne nasłonecznienie, a szkło, dzięki grze świateł, może w pełni zalśnić. Czasem już jeden wazon czy kwitnąca roślina doniczkowa mogą sprawić, że aranżacja okna ożyje. Ważne, żeby dobrze wyselekcjonować przedmioty, które chcemy umieścić na parapecie. Lepiej, żeby nie były to rzeczy zbyt drobne. Wówczas, jeśli będziemy chcieli otworzyć okno czeka nas kłopotliwe przenoszenie bądź przesuwanie drobiazgów.

 

Szczególnie dobrze będą się prezentować przedmioty z kolorowego szkła. Przy nasłonecznionym oknie będą na kolorowo filtrować światło wpadające do wnętrza.

 

Jednak na parapecie możemy też pokusić się o bardziej nietypową aranżację - rzeźba albo własna instalacja wniosą do środka odrobinę artystycznego sznytu.


PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

Skomentuj:

Dekoracja parapetu, czyli co postawić pod oknem