Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto zainwestować w wygodne schody na strych?

Artykuł sponsorowany

Jeżeli chciałbyś, aby strych stał się dodatkową przestrzenią do przechowywania sezonowych sprzętów warto zadbać o bezpieczny i komfortowy sposób komunikacji. Idealnym rozwiązaniem są wygodne, składane schody strychowe chowające się za estetyczną klapą. Zapewnią one nie tylko szybki dostęp do pomieszczenia nad poddaszem, ale przede wszystkim po złożeniu nie będą zajmować dodatkowego miejsca.

Dlaczego warto zainwestować w wygodne schody na strych?
Dlaczego warto zainwestować w wygodne schody na strych?
Fakro

Co warto wiedzieć o schodach strychowych?

Wygoda użytkowania schodów strychowych zależy przede wszystkim od ich prawidłowego doboru do miejsca przeznaczonego na ich montaż. Trzeba być przygotowanym na pytania doradcy dotyczące wysokości pomieszczenia, wymiaru otworu montażowego oraz grubości stropu, które determinują rozmiar schodów. Istotna jest również tzw. odległość zamachowa, czyli wolna przestrzeń umożliwiająca swobodne rozłożenie drabinki oraz łatwy i bezpieczny dostęp od frontu schodów. Nie wolno zapomnieć o maksymalnej odległości po rozłożeniu drabinki na wypadek, gdyby na podłodze znajdowała się jakaś przeszkoda.

Rodzaje schodów na poddasze

Najpopularniejsze są schody segmentowe, które składają się z trzech lub czterech elementów. Możemy je podzielić ze względu na materiał, z którego została zrobiona drabinka na schody drewniane lub metalowe. Dużą popularnością na rynku cieszą się także schody nożycowe. Ich ogromny atut to możliwość zastosowania w otworach o niewielkich rozmiarach oraz proste dopasowanie do wysokości pomieszczenia poprzez dodanie lub odjęcie stopni.

Wśród schodów do zastosowań specjalnych znajdziemy: schody przesuwne, ognioodporne, do domów pasywnych oraz przeznaczone do szczególnie wysokich pomieszczeń – wysokość schodów to aż 366cm.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na nową generację schodów strychowych GREENSTEP. Model LET Electric to pierwszy model schodów FAKRO sterowany elektrycznie. Schody zapewniają najwyższy komfort użytkowania, obsługiwane są za pomocą jednego z dwóch dostępnych w ofercie systemów sterowania: Z-Wave lub WiFi. Dodatkowo schody w standardzie posiadają przycisk naścienny. Schody LET gwarantują także doskonałe parametry termoizolacyjne i wysoką estetykę. Są wyposażone w drabinkę nożycową oraz stalową ramę wraz z listwami wykończeniowymi i zestawem szybkiego montażu.

Nowa generacja schodów strychowych FAKRO GREENSTEP została stworzona zgodnie z filozofią GO GREEN, która łączy w sobie komfort i design, jednak na pierwszym miejscu stawia dbałość o środowisko. 

Model LET Electric to pierwszy model schodów FAKRO sterowany elektrycznie.
Model LET Electric to pierwszy model schodów FAKRO sterowany elektrycznie.
Fakro

Na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów?

Na pewno ważne są parametry techniczne oraz częstotliwość użytkowania. Miejsce montażu zdefiniuje wielkość schodów oraz narzuci wymiary. Jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często będziemy z nich korzystać i co będziemy przechowywać na poddaszu. W przypadku ciężkich rzeczy warto zainwestować w schody metalowe, które wyróżniają się większą wytrzymałością i mogą przenieść obciążenie aż do 200 kg. Wszystkie schody w ofercie FAKRO charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, posiadają też 4. najwyższą klasę szczelności wg normy EN 12207.  Jednak w przypadku szczególnie zimnych pomieszczeń strychowych warto zainwestować w schody energooszczędne (o lepszym współczynniku przenikania ciepła), które będą dobrą barierą pomiędzy ciepłym pomieszczeniem mieszkalnym, a zimnym strychem.

Wybierając schody strychowe nie zapominajmy o charakterze domu. Warto by i one komponowały się ze stylem, w jakim został urządzony. Bogata oferta schodów pozwala na idealnie dopasowanie rozmiaru, ale także parametrów technicznych i użytkowych.

Miejsce montażu zdefiniuje wielkość schodów oraz narzuci wymiary.
Miejsce montażu zdefiniuje wielkość schodów oraz narzuci wymiary.
Fakro

Schody dopasowane do Ciebie

Wygoda i bezpieczeństwo to podstawa. Schody strychowe FAKRO są przebadane zgodnie ze standardami normy EN14975. Charakteryzują się mocną i stabilną konstrukcją, posiadają wytrzymałe, szerokie (w zależności od modelu 8 lub 13 cm), antypoślizgowe stopnie.

Schody strychowe FAKRO możemy dostosować do swoich potrzeb dzięki akcesoriom. Dla zwiększenia komfortu użytkowania można zamontować drugą, dodatkową poręcz, barierkę ochronną lub uchwyt strychowy, które ułatwiają wejście na strych. Wielu klientów decyduje się na montaż luku górnego. Zapobiega on nawiewaniu oraz gromadzeniu się kurzu z poddasza na klapie i drabince zamkniętych schodów. Poprawia również parametry izolacyjne i szczelność schodów strychowych, na których został zamontowany.

Zwróć uwagę na detale

Na ostatnim segmencie drabiny montowane są stopki, nadające schodom estetyczny wygląd oraz poprawiają stabilność drabiny. Odpowiednie właściwości materiału, z którego zostały wykonane sprawiają, że nie rysują powierzchni podłogi. Użytkownicy docenią też mechanizm odciążający drabinkę, dzięki któremu rozkładanie schodów jest jeszcze wygodniejsze.

Zastosowanie systemu dyskretnego montażu pozwala na estetyczne i minimalistyczne wykończenie wnętrza.
Zastosowanie systemu dyskretnego montażu pozwala na estetyczne i minimalistyczne wykończenie wnętrza.
Fakro

Dopasowanie do wnętrza

Do schodów strychowych FAKRO można dokupić dedykowane listwy wykończeniowe. W zależności od potrzeb mogą być drewniane, PCV lub przeznaczone do dyskretnego montażu. Dużą popularnością cieszą się te ostatnie, które pozwalają na idealne zlicowanie schodów z powierzchnią stropu. Dzięki zastosowaniu listew LXL-Invisible skrzynka schodów pozostaje praktycznie niewidoczna. Nie ma potrzeby montowania listew wykończeniowych maskujących szczeliny, a klapa schodów zostaje ukryta w suficie. Zastosowanie systemu dyskretnego montażu pozwala na estetyczne i minimalistyczne wykończenie wnętrza. Montaż listew LXL-Invisible wraz ze schodami należy wykonać przed wykończeniem sufitu płytami.

Schody FAKRO zawsze są dostarczone w formie gotowej do montażu. Oznacza to, że są w pełni złożone, a montaż ogranicza się do ich instalacji w suficie zgodnie z dołączoną instrukcją.
Schody FAKRO zawsze są dostarczone w formie gotowej do montażu. Oznacza to, że są w pełni złożone, a montaż ogranicza się do ich instalacji w suficie zgodnie z dołączoną instrukcją.
Fakro

Łatwy montaż

Schody FAKRO zawsze są dostarczone w formie gotowej do montażu. Oznacza to, że są w pełni złożone, a montaż ogranicza się do ich instalacji w suficie zgodnie z dołączoną instrukcją.  System montażu pozwala na proste zamontowanie schodów przez dwie osoby oraz dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia. Instalację można dodatkowo uprościć stosując kątowniki montażowe, dostępne jako akcesorium. Zamontowane w narożach skrzynki usztywniają jej konstrukcję gwarantując zachowanie równych długości przekątnych. Wkręcane w kątowniki szpilki zapewniają szybkie i dokładne wypoziomowanie schodów w stropie.

Pamiętajmy również o tzw. „ciepłym montażu” schodów strychowych istotnym szczególnie w budownictwie energooszczędnym. W przypadku schodów strychowych FAKRO wystarczy zaopatrzyć się w zestaw izolacyjny LXD, który ułatwi wykonanie izolacji termicznej szczeliny pomiędzy skrzynką zamontowanych schodów, a otworem w stropie.

Schody strychowe FAKRO pozwalają na łatwe i bezpieczne korzystanie ze strychu bez konieczności montażu kosztownych oraz zajmujących dużo miejsca schodów stacjonarnych. Wysokie parametry termoizolacyjne gwarantują oszczędność, a dopracowany design sprawia, że idealnie komponują się z wnętrzem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto zainwestować w wygodne schody na strych?