aktualności

 • TRŁ ZIMA! Co pokażą wystawcy w trakcie grudniowej odsłony targów?

  TRŁ ZIMA! Co pokażą wystawcy w trakcie grudniowej odsłony targów?

  W trakcie przedświątecznej edycji Targów Rzeczy Ładnych TRŁ/ZIMA!, które odbędą się w weekend, 11 i 12 grudnia 2021 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje 320 wystawców. Przybliżamy sylwetki i prace wybranych twórców.

 • Halupczok, kolekcja mebli kuchennych Fenice

  Meble kuchenne Halupczok: premiera kolekcji 2021

  Meble sygnowane marką Halupczok to od lat kwintesencja wyrafinowanej estetyki idącej w parze z cenioną jakością i zaawansowaną technologią rozwiązań. Zwolenników nieszablonowego wzornictwa i nowatorskiego podejścia do projektowania wnętrz nie zawiodły najnowsze propozycje meblowe marki, których premiera odbyła się w listopadzie br.

 • Recenzja książki "Kompaktowo" Lu Wei

  Jak udządzić małe mieszkanie? Recenzja książki "Kompaktowo" Lu Wei

  Lu Wei to chińska projektantka wnętrz, której specjalnością jest budownictwo mieszkaniowe. Przez dziesięć lat odwiedziła wiele chińskich miastach, prowadząc badania rynku nieruchomości - rozmawiała też z właścicielami setek mieszkań na temat warunków życia. Rozmówcy opowiedzieli Lu Wei o tym, co przeszkadza im w ich domach - w jaki sposób architektka wykorzystała zdobytą wiedzę?

 • TRŁ ZIMA! w Warszawie, PGE Narodowy, 11-12 grudnia 2021 r.

  TRŁ ZIMA! w Warszawie, PGE Narodowy, 11-12 grudnia 2021 r.

  Rekordowa liczba 320 wystawców zaprezentuje się podczas przedświątecznej edycji Targów Rzeczy Ładnych TRŁ/ZIMA!, które odbędą się w weekend, 11 i 12 grudnia 2021 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie. Największe tegoroczne wydarzenie z cyklu TRŁ to również możliwość znalezienia oryginalnych prezentowych inspiracji.

 • WE CARE by Westwing Collection - kolekcja z materiałów ze zrównoważonych źródeł

  WE CARE by Westwing Collection - kolekcja z materiałów ze zrównoważonych źródeł

  Westwing wprowadza na rynek WE CARE by Westwing Collection, pierwszą kolekcję Westwing wykonaną z wyselekcjonowanych, zrównoważonych materiałów.

 • AquaClean Sela Monolith Lava

  Światowy Dzień Toalet: etymologia i historia słowa „toaleta”

  Pomieszczenia domowe nie są sobie równe. Najważniejsze to kuchnia, pokój i łazienka, co odpowiada hierarchii funkcji domu: jedzenie – spanie – załatwianie potrzeb cielesnych. Ale jeśli spojrzymy na pomieszczenia domowe przez pryzmat nazewnictwa, okazuje się, że ani kuchnia, ani stryszek, ani nawet piwnica nie doczekały się takiego bogactwa synonimów co niepozorna… toaleta. Co więcej, to właśnie ona ma swój specjalny dzień - 19 listopada, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Toalet.

 • Strefa dzienna w domu – jak ją urządzić funkcjonalnie i stylowo? Bezpłatny webinar OKK! design

  Strefa dzienna w domu – jak ją urządzić? Bezpłatny webinar OKK! design

  Strefa dzienna to szczególna przestrzeń w każdym domu. Wnętrze, które służy jako miejsce relaksu dla każdego z domowników, jest też obszarem reprezentacyjnym, gdzie przyjmuje się gości. Salon to miejsce wielofunkcyjne, w którym niezwykle ważne jest połączenie estetyki, komfortu i funkcjonalności. To właśnie strefie dziennej poświęcony będzie kolejny webinar OKK! design, w którym gośćmi specjalnymi będą architektki z WZ STUDIO – Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.

 • 3. edycja kampanii edukacyjnej „Już nie świeci? Oddaj do elektrośmieci”

  3. edycja kampanii edukacyjnej „Już nie świeci? Oddaj do elektrośmieci”

  Ochrona środowiska, a tym samym troska o przyszłość naszą i kolejnych pokoleń, może być realizowana na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest segregacja śmieci. Często jest to jednak temat problematyczny - wciąż borykamy się z wątpliwościami, w jaki sposób dokonać podziału, do których pojemników wrzucać poszczególne rzeczy. A co zrobić ze zużytą żarówką LED oraz z żarówką tradycyjną? W celu edukowania Polaków w temacie prawidłowego postępowania ze zużytym oświetleniem, już po raz trzeci, wystartowała publiczna kampania edukacyjna „Już nie świeci? Oddaj do elektrośmieci”, której inicjatorem jest ElektroEko, największa w Polsce organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 • Wnętrze dobrze oświetlone. Konkurs „Light up! With AQForm”

  Wnętrze dobrze oświetlone. Konkurs „Light up! With AQForm”

  Według danych Polskiego Związku Niewidomych spośród wszystkich pięciu zmysłów to właśnie wzrok dostarcza aż 80% informacji. Czy to niewystarczająco dużo, aby bliżej przyjrzeć się roli światła w architekturze, zwłaszcza wnętrz? Konkurs „Light up! With AQForm” pozwoli odkryć zupełnie nowe oblicze oświetlenia oraz zastanowić się nad tym, jak światło wpływa na naszą przestrzeń życiową.

 • Rzeczy do zabawy. Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, 1.12.2021–10.04.2022

  Rzeczy do zabawy. Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, 1.12.2021–10.04.2022

  W wytwórni zabawek na Pradze od lat 20. XX wieku produkowano niezwykłe przedmioty. Projektowane przez Edwarda Manitiusa zabawki, pomoce szkolne i gadżety reklamowe dla firm wyróżniały się innowacyjnością i jakością wykonania. Wystawę poświęconą tym wielofunkcyjnym obiektom będzie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi już od 1 grudnia 2021 r.

 • Apartament w Warszawie

  Pracownia MIKOŁAJSKAstudio w finale konkursu European Property Awards

  Krakowskie biuro projektowe MIKOŁAJSKAstudio znalazło się w finale prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Property Awards. Apartament zaprojektowany przez matkę i córkę, architektki Krystynę i Idę Mikołajskie, walczy o miejsce na podium - wyniki poznamy już na początku grudnia 2021 r.

 • Franke na Warsaw Home&Contract 2021

  Franke na Warsaw Home&Contract 2021

  Najnowsze sprzęty i nowoczesne funkcje - design, który zdobi oraz ekologia. Targi Warsaw Home&Contract wróciły, a wraz nimi możliwość szerokiego zaprezentowania urządzeń Franke, którymi wyposażyć można całą kuchnię.

 • Metamorfoza Salonu KLER: Warszawa, Puławska 436

  Metamorfoza Salonu KLER: Warszawa, Puławska 436

  Blisko 1000 m kw. powierzchni, otwarta przestrzeń, bogactwo kolorów, faktur i materiałów. Tu nowoczesność spotyka się z klasyką, a aktualne trendy podkreślają charakter ponadczasowego wzornictwa. Salon Kler w Warszawie, bo o nim mowa, zyskał zupełnie nowe oblicze, które z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkich miłośników pięknych wnętrz.

 • Kuchnia Castorama

  Kuchnia idealna? Castorama zaprezentuje najnowsze rozwiązania kuchenne podczas targów Warsaw Home & Contract

  Castorama będzie obecna podczas tegorocznej edycji targów wnętrzarskich Warsaw Home & Contract. W ich trakcie przedstawi inspiracje na dobrze zaprojektowaną, idealnie dopasowaną do potrzeb nawet najbardziej wymagającego użytkownika kuchnię.

 • Pierwszy taki przewodnik dla inwestorów budujących na wynajem w Polsce

  Pierwszy taki przewodnik dla inwestorów budujących na wynajem w Polsce

  Inwestycje mieszkaniowe budowane na wynajem to, obok logistyki, najszybciej rosnący sektor rynku nieruchomości w Polsce. O najmie instytucjonalnym jako nowym modelu biznesowym dyskutowali w Sopocie uczestnicy Forum Rynku Nieruchomości. Punktem kulminacyjnym imprezy stała się m.in. premiera „Przewodnika po PRS” opracowanego przez ThinkCo we współpracy z Decoroom. To kompendium wiedzy o planowaniu i projektowaniu budynków na wynajem (Private Rented Sector).

 • Oskar Zięta - stołki Plopp

  Design wspiera walkę z rakiem piersi - charytatywna aukcja Fundacji TVN i Desa Unicum

  Do 25 października trwa internetowa aukcja, podczas której można wylicytować 20 kultowych stołków PLOPP Standard marki Zięta Studio. Unikatowa seria w kolorze magenta została stworzona w związku z „Różowym Październikiem”, czyli Miesiącem Walki z Rakiem Piersi, a także 20-leciem Fundacji TVN. Całkowity dochód ze sprzedaży stołków PLOPP Standard zostanie przekazany na rzecz Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie.

 • Kolektywni

  KOLEKTYWNI – 5 marek, wspólna historia

  Środowy wieczór w wykwintnej restauracji Opasły Tom zapamiętany zostanie w świecie polskiego designu jako początek nowej ery, ery kolektywnego działania. Przy smakołykach serwowanych przez najlepszych szefów kuchni odbyła się premiera grupy KOLEKTYWNI, zrzeszającej rodzime marki meblarskie, których wyznacznikiem jest unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

 • targi rzeczy ładnych

  Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie: co wystawcy pokażą 11 i 12 września?

  Już w najbliższy weekend, w Centrum Praskim Koneser, wybrani polscy wystawcy zaprezentują oryginalne wzornictwo. Ponad 230 niezależnych marek i projektantów, w ramach TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT!, pokaże między innymi ceramikę, plakaty, meble, rośliny, akcesoria, tekstylia i ekologiczne kosmetyki. Prezentujemy wybrane produkty z ofert niektórych wystawców.

 • Cyklista, 100x140, 2021, Grzegorz Klimek, Wystawa Interferencje, Station of Art Gallery

  Wystawa malarstwa ,,Interferencje"

  Wystawa „Interferencje”, autorstwa Grzegorza Klimka, to okazja do zapoznania się z dziełami bardzo obiecującego artysty młodego pokolenia. Wernisaż prac autora wyróżniającego się na polskim rynku sztuki odbył się 26 sierpnia 2021 roku w warszawskiej galerii Station of Art Gallery. Nowatorskie i angażujące prace Grzegorza Klimka zyskują wysokie notowania wśród wielbicieli sztuki współczesnej. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. Na wystawie w Station of Art Gallery artysta pokazuje osiemnaście prac. Wśród nich są dwa tryptyki i jedna instalacja, zatytułowana „Cindy”. Specjalnie na tę wystawę Grzegorz Klimek namalował kolejnego, charakterystycznego dla jego twórczości sterowca, który nosi tytuł ST7R. Wystawa potrwa do 25 września i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

 • TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT!

  TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT! 11-12 września, Centrum Praskie Koneser, Warszawa

  TRŁ FRESH! to wydarzenie, które odbędzie się w ramach Targów Rzeczy Ładnych. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 230 wystawców z całej Polski - w Centrum Praskim Koneser zaprezentują swoją ofertę niezależne marki i projektanci. Oryginalne wzornictwo będzie można zobaczyć w formie stacjonarnej 11 i 12 września, następnie targi przeniosą się do wirtualnej przestrzeni, gdzie na portalu www.targirzeczyladnych.pl będzie można kupić wszystkie prezentowane produkty aż do 29 września. Równolegle będą miały miejsce targi TRŁ PRINT!, podczas których najlepsi polscy twórcy zaprezentują stworzone przez siebie plakaty i ilustracje.

 • targi rzeczy ładnych

  Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu: polski design już 4 i 5 września w Hali Stulecia. Znamy wystawców!

  TRŁ WROCŁAW! to pierwsza w 8-letniej historii edycja Targów Rzeczy Ładnych na Dolnym Śląsku. Każda odsłona tego wydarzenia przyciąga tysiące klientów, a także projektantów wnętrz i architektów. Na targach swoje produkty pokaże ponad 130 wystawców z całej Polski. Na liście znalazły się marki z ugruntowaną pozycją, jak i znakomici debiutanci. Wrocławskie TRŁ będą wyjątkowe - ma im towarzyszyć specjalna edycja targów Mamaville, najlepszych w Polsce targów dla mam. Obydwa wydarzenia będą miały miejsce jednocześnie w Hali Stulecia.

 • łódź design festical

  Łódź Design Festival 2021. Dobre projektowanie, lepsze życie. 2 x ŁDF

  Wciąż pamiętamy o majowej odsłonie festiwalu, okazuje się jednak, że może być... LEPIEJ! Już 16 września rusza Łódź Design Festival pod hasłem LEPIEJ 2.0. W ciągu czterech dni, w Centrum Festiwalowym przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi, odwiedzający będą mogli zobaczyć ponad 10 wystaw w ramach cyklu opowieści o designie. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 • Nowy showroom Laminam w Poznaniu

  Nowy showroom Laminam w Poznaniu. Zobacz spieki kwarcowe w wielkim formacie!

  100 metrów kwadratowych i 5 metrów wysokości, a w tej przestrzeni nowoczesna ekspozycja spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam. Warto się tu wybrać, by poznać dostępne wzory, ale także zgłębić (nie zawsze oczywiste) możliwości zastosowania ich w apartamencie czy domu. Wielu inspiracji dostarczy już sama aranżacja wnętrza, zaprojektowana przez pracownię JMW Architekci.

 • architket wnętrz

  Architekt wnętrz: 4 pytania, które zadajemy mu najczęściej

  Architekt wnętrz ma za zadanie przygotować projekt aranżacji, a tym samym wyręczyć klienta w szeregu działań związanych z organizacją całego procesu. Jeśli wcześniej nie mieliśmy doświadczenia ze współpracą tego typu, naturalnym jest, że w naszej głowie rodzi się wiele pytań, ale także i wątpliwości. Przed rozmową z potencjalnym projektantem warto się do niej przygotować, aby nie umknął nam żaden istotny szczegół. O co klienci najczęściej pytają architekta wnętrz w procesie projektowym - i jak wygląda ten proces?

 • Szafa 2-drzwiowa Mitra; Komoda z szufladami Mitra; Łóżeczko Mitra;

  Nie ma jak u mamy! Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji Dnia Matki

  Bukiet barwnych kwiatów, szczery uśmiech i drobny upominek w dłoni - taki scenariusz doskonale sprawdzi się 26 maja! Tego dnia wszystkie mamy obchodzą swoje święto, dlatego warto już teraz pomyśleć o prezencie, który sprawi im radość. Dodatki do salonu z naturalnych materiałów, elegancka ceramika lub obrazy, wprowadzające do sypialni powiew świeżości? Sami najlepiej wybierzemy, które artykuły dekoracyjne są wprost idealne dla naszej mamy.

 • meble modułowe Idillio meble Kler sofa sofa z funkcją spania sofa dwuosobowa sofa rozkładana sofa do salonu

  Idillio – beztroski wypoczynek we wspólnym gronie

  Idylliczny wypoczynek we własnym salonie? Sielankowa, spokojna przestrzeń dopasowana do potrzeb domowników? Meble modułowe Idillio marki Kler to gwarancja komfortowej przestrzeni urządzonej ze smakiem, w której relaks w gronie najbliższych przechodzi na wyższy poziom komfortu.

 • opoczno red dot design award 2021 kolekcja color crush płytki podłogowe płytki ceramiczne aranżacja łazienki

  Red Dot dla polskiej marki Opoczno! Odważna kolekcja Color Crush z „Oscarem designu”

  Opoczno, najstarszy polski producent płytek ceramicznych i gresowych, zdobył Red Dot Award - najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie wzornictwa. Została nią uhonorowana kolekcja wielkoformatowych płyt gresowych Color Crush. To międzynarodowy dowód uznania dla zmian, jakie Opoczno wprowadziło w ciągu ostatnich lat w procesie wytwarzania swoich produktów.

 • szczoteczka soniczna szczoteczka do zębów szczoteczka soniczna Ocean X Pro Elite

  Szczoteczka OCLEAN X PRO ELITE

  Elastyczna główka z diamentowym włosiem, ultradźwiękowa redukcja szumów, dotykowy wyświetlacz LCD i indukcyjne ładowanie. Nowa szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite pojawiła się w sprzedaży 29 marca. Ma wszystko, co trzeba, by na zadbać o komfort oraz doskonały efekt mycia zębów.

 • nowe etykiety energetyczne etykiety agd etykietowanie czas na zmianę ministerstwo klimatu sprzęt gospodarstwa domowego  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów energooszczędność

  Nowe etykiety energetyczne sprzętu AGD – z myślą o oszczędności

  Urządzenia AGD mają znaczący wpływ na bilans energetyczny domu. To w nich tkwi duży potencjał oszczędności energii. Wymieniając stary sprzęt na nowy w najlepszej dostępnej klasie energetycznej, zyskujemy wiele benefitów – nie tylko finansowych, lecz także środowiskowych. Teraz w sklepach nie zobaczymy już jednak charakterystycznych plusów na etykietach energetycznych. Od 1 marca 2021 roku obowiązują bowiem nowe oznaczenia z uproszczoną skalą od A do G.

 • płytki ceramiczne płytki podłogowe płytki ścienne płytki łazienkowe gres opoczno

  Perły Ceramiki UE 2020 dla płytek Opoczno. Aż siedem nagród w prestiżowym konkursie

  Jury konkursu Perły Ceramiki UE 2020 przyznało aż siedem nagród kolekcjom płytek ceramicznych i gresowych z polskiego Opoczna, w tym Perłę Ceramiki Dystrybutorów i Perłę Ceramiki Projektantów. Wyjątkowe uznanie i łącznie trzy statuetki zdobyła kolekcja Color Crush.