Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztuje remont łazienki 2022?

AZ/materiał reklamowy

Remont całego domu lub wybranych pomieszczeń jest procesem wymagającym odpowiedniego nakładu czasu i środków finansowych. Wykonany w sposób profesjonalny daje wnętrzu nowe, drugie życie, przedłużając jego żywotność i poprawiając zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Przed rozpoczęciem remontu warto wiedzieć, z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć. Ile w nadchodzącym roku przyjdzie nam zapłacić za remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki 2022?
Ile kosztuje remont łazienki 2022?
Aboutdecor

Remont łazienki – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że na powyższe pytanie trudno jest odpowiedzieć jedną, konkretną kwotą. Cena remontu łazienki jest bowiem zależna od kilku najważniejszych jego aspektów. Kluczową rolę odgrywa tu zakres robót oraz powierzchnia łazienki – im więcej prac zlecimy ekipie, tym większe koszty będziemy musieli ponieść. Nie bez znaczenia jest także standard wykończenia, jakość wybranych materiałów oraz doświadczenie i umiejętności wybranej ekipy remontowej. Na cenę remontu wpływa także nasze miejsce zamieszkania. W poszczególnych województwach zarówno ceny materiałów, jak i robocizny znacznie różnią się między sobą. Do najdroższych pod tym względem województw należą województwa mazowieckie oraz małopolskie, natomiast do najtańszych – podkarpackie i świętokrzyskie. 

Samodzielne oszacowanie kosztów związanych z remontem pozwoli nam na lepsze przygotowanie się na wydatki, jak również dokładne zaplanowanie wszystkich prac, które zmieszczą się w naszym budżecie. 

Remont łazienki – co warto wiedzieć?
Remont łazienki – co warto wiedzieć?
Aboutdecor

Koszty remontu łazienki – poszczególne prace

Do najtańszych elementów remontu i aranżacji łazienki należą prace wstępne. Za skuwanie płytek podłogowych przyjdzie nam zapłacić około 24,62–33,57 zł/m², natomiast za gruntowanie ścian – 4,16–5,83 zł/m². Najdroższymi pracami remontowymi jest z kolei układanie płytek – zarówno ściennych, jak i podłogowych – za które przyjdzie nam zapłacić kolejno 73,42–94,83 zł oraz 82,13–110,70 zł/m². Dokładna cena uzależniona jest od naszego miejsca zamieszkania, doświadczenia i umiejętności fachowca, a także rodzaju i rozmiaru wybranych przez nas płytek.

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych podczas remontu jest malowanie. Za pokrycie ścian i sufitów potrójną warstwą farby przyjdzie nam zapłacić między 12,30 a 16,61 zł/m².

Koszty remontu łazienki – poszczególne prace
Koszty remontu łazienki – poszczególne prace
Aboutdecor

Elementami najbardziej charakterystycznymi, jeśli chodzi o remont łazienki, są etapy białego montażu. Zaliczają się do niego takie prace jak: montaż umywalki, wanny, prysznica, wc oraz bidetu. Cena montażu umywalki waha się w zakresie między 85 a 125 złotych w zależności od województwa. W przypadku montażu wanny zakres cenowy waha się między 175 a 340 zł, natomiast za montaż wc zapłacimy między 110 a 140 zł. 

Remont łazienki – całkowity koszt

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, ile będzie kosztować nasza brązowa łazienka, musimy wziąć pod uwagę wszystkie poszczególne jej elementy i zsumować je, dla bezpieczeństwa pozostawiając sobie zapas finansowy od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wykonując kosztorys przede wszystkim należy wziąć pod uwagę powierzchnię łazienki. Za gruntowny remont niewielkiego, pięciometrowego pomieszczenia zapłacimy w 2022 roku około 15 do 20 tysięcy; wraz z metrażem łazienki cena ta będzie oczywiście sukcesywnie rosnąć.  

Remont łazienki – wybierz nowy wystrój 

Przygotowując kosztorys remontu łazienki, powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj i jakość wybranych materiałów i elementów – zarówno farb i płytek, jak i umywalki, wanny czy prysznica – które determinować będą również przyszły wygląd oraz styl pomieszczenia. 

.
.
Aboutdecor
    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztuje remont łazienki 2022?