Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak się dobrze ukryć przed słońcem i owadami? Zobacz [ZDJĘCIA]

redakcyjny

W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacisznym miejscu. Tylko jak sprawić, by nasze domy nie nagrzewały się pod wpływem prażącego słońca? Wbrew pozorom, montaż klimatyzacji nie jest jedynym, ani najlepszym wyjściem. Bardziej skuteczne są rolety i żaluzje zewnętrzne.

Wykonane z włókna szklanego, osadzone w sztywnych aluminiowych ramkach, moskitiery skutecznie za-bezpieczają przed uciążliwymi owadami.
Wykonane z włókna szklanego, osadzone w sztywnych aluminiowych ramkach, moskitiery skutecznie za-bezpieczają przed uciążliwymi owadami.
MS więcej niż OKNA

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach upały nie będą czymś nadzwyczajnym. Przeciwnie – najprawdopodobniej będą się powtarzać. Dlatego też kwestia zabezpieczenia domu przed nadmiernym nagrzewaniem się staje się coraz pilniejsza. Zwłaszcza, że korzystanie z klimatyzacji latem, podobnie jak nadmierna emisja ciepła zimą, powoduje jedynie pogłębienie problemów klimatycznych. Nie wspominając o kosztach, jakie generuje.

 

Ochrona przed upałem…
Rozwiązaniem problemu może okazać się montaż zewnętrznych rolet kompaktowych i żaluzji mSun+. W przeciwieństwie do modeli montowanych wewnątrz domu, te propozycje firmy MS więcej niż OKNA stanowią skuteczną barierę dla ciepła. Uniemożliwiają bowiem przeniknięcie promieniowania do wnętrza budynku. Poza tym – w przypadku żaluzji może-my tak sterować ułożeniem lameli, by regulować poziom nasłonecznienia w zależności od naszych potrzeb w danej chwili. Wystarczy jeden ruch, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub stworzyć przyjemny półmrok.
Rolety i żaluzje mSun + mogą być sterowane ręcznie, elektrycznie lub radiowo. Za pomocą pilota, a także telefonu czy tabletu, możemy regulować ich położenie z dowolnego miejsca na ziemi. System pozwala na zaprogramowanie czasowe, a także stałe dostosowanie przesłon do na-szych preferencji. Dzięki temu samoczynnie rozwiną się około południa, by później – po zmierzchu, lub jeśli wolimy dopiero ranem – samoczynnie się zwinąć. Możemy też oddzielnie zaprogramować modele w oknach od strony wschodniej i zachodniej, tak by dostosować je do słońca.

 

…i przed owadami
Wysokie temperatury w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza często oznaczają obecność insektów – zwłaszcza uciążliwych komarów. Jak zabezpieczyć dom przed tymi nieproszonymi gośćmi? Wygodną opcją jest zamontowanie moskitier z oferty MS więcej niż OKNA.


Specjalne, wykonane z włókna szklanego siatki zamocowane są w wytrzymałych, aluminiowych ramkach połączonych zaciskowo (nie zaś, jak w przypadku tanich modeli, za pomocą plastikowego łącznika, który często się łamie). Dopasowuje się je indywidualnie do rozmiarów konkretnych okien. Moskitiery są nie tylko skuteczne. W przeciwieństwie do preparatów owadobójczych są również zupełnie bezpieczne dla alergików. Co ważne jesienią, gdy owady przestają być dokuczliwe, moskitiery można szybko i łatwo zdemontować, by wiosną bez problemu założyć na nowo.

 

Aluminiowe żaluzje fasadowe mSun+ zapewnią skuteczną ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem.
Aluminiowe żaluzje fasadowe mSun+ zapewnią skuteczną ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem.
MS więcej niż OKNA
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak się dobrze ukryć przed słońcem i owadami? Zobacz [ZDJĘCIA]