Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zachować poziom podłogi z płytek? Jak wybrać odpowiedni system wyrównujący?

Red.

Poziomowanie podłogi to nie lada wyzwanie zarówno dla amatorów-majsterkowiczów jak i dla fachowców. Posiadając odpowiednie narzędzia wysokiej jakości, możemy szybko osiągnąć efekt idealnie równej podłogi. Podpowiadamy, w co warto zainwestować.

Układ wyrównujący płytki AS Andrzej Smakulski
Układ wyrównujący płytki AS Andrzej Smakulski
Fot. as-krzyzyki.pl

Wymiana płytek w łazience, kuchni lub przedpokoju to zadanie, które najczęściej powierza się fachowcom. Tymczasem wielu majsterkowiczów zastanawia się, czy byliby w stanie samodzielnie położyć płytki, eliminując tym samym koszty robocizny. Uważa się, że najtrudniejsze jest zachowanie poziomu podłogi. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na samodzielny montaż, czy zatrudnimy fachowców warto zainwestować w odpowiedni system wyrównujący płytki. Zdecydowanie ułatwi on montaż i przyśpieszy wykonywanie prac.

Najważniejsze jest utrzymanie poziomu podłogi

Przed rozpoczęciem układania podłogi z płytek, należy dokładnie przyjrzeć się podłożu - sprawdzić jego poziom, wilgotność oraz oczyścić powierzchnię i zniwelować ewentualne nierówności. Należy pamiętać, że pierwszą i najważniejszą rzeczą podczas układania płytek jest utrzymanie odpowiedniego poziomu podłogi! O wychylenia i krzywości (bez względu na rodzaj płytek) jest bardzo łatwo, a wtedy efekt nie będzie zadowalający. Bardzo pomocny jest układ wyrównujący - zestaw klipsów i klinów, które utrzymają oczekiwany poziom podłogi. To właśnie te małe elementy znacznie ułatwiają uzyskanie idealnego wyglądu podłogi. Kiedyś najpopularniejsze były tradycyjne krzyżyki. Dziś coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania, właśnie na rzecz systemu wyrównującego. Dużo efektywniej zapobiega on przemieszczaniu się kafli podczas ich instalowania i wiązania kleju. Płytki pozostają w stabilnej pierwotnej pozycji.

Układ wyrównujący płytki AS Andrzej Smakulski
Układ wyrównujący płytki AS Andrzej Smakulski
Fot. as-krzyzyki.pl

System wyrównujący płytki od sprawdzonego producenta

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest sporo układów wyrównujących - w bardzo różnych cenach. Jednak uwaga - należy wybierać tylko systemy od sprawdzonych producentów. Wszystkie elementy systemu powinna cechować odpowiednia wytrzymałość, stabilność i jednocześnie wysoka elastyczność. Powinny być one wykonane ze specjalnego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia tworzywa. Wykonany z dobrych materiałów system wyrównujący jest w stanie utrzymać stabilnie nawet ciężkie płytki dużych rozmiarów. Kupując system nieznanego pochodzenia, ryzykujemy pęknięcia elementów, a co za tym idzie spowolnienie pracy, a nawet nie zachowanie równej płaszczyzny podłogi.

Krótszy czas pracy

Co istotne, użycie zestawu klipsów i klinów znacznie skraca czas pracy - nie ma potrzeby wielokrotnego sprawdzania poziomu powierzchni (jak to ma miejsce podczas stosowania innych, bardziej tradycyjnych metod glazurniczych). System jest wygodny i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi - montaż staje się więc bezproblemowy i szybszy.

Warto zwracać uwagę na objętość poszczególnych opakowań. Im więcej elementów systemu, tym lepiej, a praca staje się wygodniejsza. W systemach znajdziemy aż 200 szt. klipsów i 100 klinów,

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zachować poziom podłogi z płytek? Jak wybrać odpowiedni system wyrównujący?