Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kąpiel w wannie w wielu odsłonach

AS

Pośród pytań, które stawiamy sobie urządzając naszą wymarzoną łazienkę, jest także to jedno z zasadniczych – wanna czy prysznic? Z pewnością każde z rozwiązań ma wiele zalet. Nie zawsze możemy jednak pozwolić sobie na jednoczesny montaż obu. Jest jednak rozwiązanie, które może stanowić satysfakcjonujący kompromis pomiędzy wyborem wanny lub prysznica.

Bateria wannowa wolnostojąca Fiesta, Bateria umywalkowa stojąca nablatowa Fiesta, Wieszak pojedynczy Grace
Bateria wannowa wolnostojąca Fiesta, Bateria umywalkowa stojąca nablatowa Fiesta, Wieszak pojedynczy Grace
FERRO

Wyjściem z sytuacji jest postawienie na wannę, w której montujemy także zestaw prysznicowy. W zasadzie najczęściej myśląc o opcji wanny w łazience rozważamy wyłącznie jej wielkość, kształt, ustawienie pod ścianą lub w wersji wolnostojącej. Szkoda, bo umożliwia ona – a dokładniej proponowana do niej wielość rozwiązań z zakresu armatury – komfortowe korzystanie z obu wariantów kąpieli.

Dostępnej na rynku armaturze wannowej warto przyjrzeć się jeszcze z jednego względu. Bardzo często pozwala na takie zorganizowanie strefy wanny, która idealnie będzie odpowiadała naszym aktualnym potrzebom czy też funkcjonalnym możliwościom łazienki, np. we wnętrzach ze skosami. Zapraszamy do naszego przeglądu rozwiązań dedykowanych wannom.

2w1, czyli wanna z zestawem prysznicowym

Wspomniane kompromisowe rozwiązanie łączące komfort obu rodzajów kąpieli – w wannie i pod prysznicem, jest jednym z popularnie wykorzystywanych w naszych łazienkach. Świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi, czy też osób aktywnie uprawiających sport, które raz potrzebują odprężającej kąpieli, a zaraz potem szybkiego prysznica. Możemy zdecydować się na wybór klasycznego drążka prysznicowego oraz rączki natryskowej z możliwością wyboru rodzaju strumienia. Warto postarać się także o wysokiej jakości baterię wannową. Dobrze sprawdzą się tu rozwiązania marki Ferro i np. bateria wannowa ścienna Stillo. Jej delikatne wzornictwo będzie pasowało do bardzo różnej stylistyki łazienkowych wnętrz.   

Bateria umywalkowa stojaca Stillo, bateria wannowa scienna Stillo
Bateria umywalkowa stojaca Stillo, bateria wannowa scienna Stillo
Ferro

Fani intensywniejszych doznań pod prysznicem mogą natomiast skorzystać z montowanego nad baterią wannową zestawu natryskowego z deszczownią. Prezentowany na zdjęciu Rondo Lux posiada deszczownię o średnicy 20 cm oraz 3-funkcyjną rączkę natryskową. Metalowy przełącznik z wkładką ceramiczną wykorzystany w zestawie umożliwia swobodną zmianę przepływu wody między deszczownią a rączką natrysku. Rondo Lux można podłączyć do dowolnej baterii prysznicowej lub wannowej – wybierając np. model FERRO ONE. 

Rozwiązanie z deszczownią to wybór niezwykle efektowny i nowoczesny. Dzięki nienarzucającej się stylistyce, Rondo Lux może znaleźć się w różnie urządzonych łazienkach. Zestaw z powodzeniem zastąpi dotychczasowe rozwiązanie z drążkiem i rączką.

Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Rondo Lux Półka szklana Novatorre Metalia 9
Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Rondo Lux, Półka szklana Novatorre Metalia 9
Ferro

Nawet w wysublimowanym salonie łazienkowym funkcja prysznica w wannie może okazać się niezbędna. Jeśli nie chcemy „rozbijać” układu płytek linią zestawu natryskowego, wybrać można jedynie niewielki uchwyt na rączkę. W aranżacji, w której dominują kolor, formaty ściennych kafli i elegancka wanna, można zdecydować się na minimalistyczne wzornictwo armatury – baterię wannową Savio i 3-funkcyjną rączkę natryskową Sole. Uwagę zwraca tu także zasłona prysznicowa z najmodniejszym w tym sezonie printem roślinnym. Wybierając wannę łączoną z prysznicem warto zastanowić się właśnie nad wyborem tego typu zabezpieczenia przed rozchlapywaniem wody. Oczywiście do konkretnych modeli wanien dobrym rozwiązaniem będzie także parawan nawannowy.

Bateria  wannowa ścienna Savio, Sole rączka natrysku 3-funkcyjna
Bateria wannowa ścienna Savio, Sole rączka natrysku 3-funkcyjna
FERRO

Do zadań specjalnych

W łazienkach ze skosem dachowym często to właśnie wanna ustawiana jest w miejscach z największym spadkiem. Umiejscowienie jej ogranicza pole manewru jeśli chodzi o kąpiel pod prysznicem. Dodatkowo, często na montaż armatury pozostaje tu niewiele miejsca. W takiej sytuacji można sięgnąć po baterię wannową ścienną, np. Algeo lub modele montowane na rancie wanny. W ofercie Ferro znajdziemy eleganckie rozwiązania czterootorowe w kolekcjach Algeo i Algeo Square.

Algeo bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką; Algeo bateria wannowa ścienna
Algeo bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką; Algeo bateria wannowa ścienna
FERRO

Wannowa królowa

Wannowa armatura wolnostojąca to bez wątpienia jeden z najbardziej efektownych modeli przeznaczonych do wanien. Najlepiej sprawdzi się w przestronnych salonach łazienkowych, gdzie będzie mogła być odpowiednio wyeksponowana. Jej wymagania dotyczą jednak nie tylko niezbędnej przestrzeni do ustawienia. Równie istotne jest tu także wykonanie odpowiedniego podłączenia instalacji wodnej. Efekt końcowy zrekompensuje jednak nakład pracy. Bateria wolnostojąca Fiesta z pewnością będzie wyjątkowym elementem wyposażenia naszego salonu łazienkowego.

Bateria wannowa wolnostojąca Fiesta, Bateria umywalkowa stojąca nablatowa Fiesta, Wieszak pojedynczy Grace
Bateria wannowa wolnostojąca Fiesta, Bateria umywalkowa stojąca nablatowa Fiesta, Wieszak pojedynczy Grace
FERRO
    Więcej o:

Skomentuj:

Kąpiel w wannie w wielu odsłonach