Matowa czerń – nowy trend czy powrót klasyki?

sponsorowany

Czarny pasuje do wszystkiego, ciemne kolory pomniejszają optycznie wnętrza, czarny jest ponury i przygnębiający, czerń to klasyka i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu… Teorii jest wiele, tylko która prawdziwa? I której rady słuchać projektując łazienkę?

Logon Black
Logon Black
KFA

Pamiętajmy, że łazienka to wyjątkowe pomieszczenie, bo choć zazwyczaj metrażowo jest najmniejszym w domu czy mieszkaniu, jej zaprojektowanie zajmuje najwięcej czasu. Z jednej strony planując ją marzymy o wnętrzu nowoczesnym, nawiązującym do najnowszych trendów, ale z drugiej mamy świadomość, że kolejna zmiana w tym pomieszczeniu nastąpi za kilka, a może nawet kilkanaście lat. Jak pogodzić te oczekiwania? Jak równocześnie postawić na najmodniejsze rozwiązania i klasykę? To proste: wybrać czerń czyli mega trend ostatnich miesięcy.

.
.
KFA

Obecne od kilku lat szarości w tym roku wyraźnie ciemnieją – stają się mocniejsze i przemieniają się w czerń. Oczywiście monochromatyczna łazienka, cała w czerni to rozwiązanie dla bardziej odważnych. Można jednak wprowadzić ten trend do wnętrza poprzez drobniejsze elementy, w końcu czarny doskonale komponuje się z każdym kolorem.

.
.
KFA

Jakie dodatki wybrać? Można zacząć od opraw oświetleniowych, ram luster czy uchwytów meblowych. Warto też oczywiście postawić na baterie łazienkowe w matowej czerni. Na rynku jest wiele ciekawych kolekcji, np. Logon Black marki KFA Armatura. W tej serii dostępne są różne modele baterii umywalkowych, a także wannowych – w tym wyjątkowa stojąca bateria dedykowana do wolnostojących wanien.

Czarna kolorystyka daje też spore pole do popisu w zakresie łączenia nowoczesnego z klasycznym – teksturalne czarne płytki w połączeniu z białymi, np. rustykalnymi meblami z pewnością stworzą ciekawy duet.

Z kolei uzupełnienie łazienki dużą, industrialną deszczownią doskonale skomponuje się z prostymi, ponadczasowymi, przykładowo szarymi płytkami. Świetnym rozwiązaniem będzie tu czarna deszczownia Moza Premium Black z najnowszej oferty marki KFA Armatura. Jej matowa powłoka powstaje w innowacyjnym procesie produkcyjnym, na który składa się kilkanaście etapów. Efektem tego jest nie tylko głęboki, intensywny kolor, ale również wysoka odporność na uszkodzenia.

Deszczownia Moza Premium Black
Deszczownia Moza Premium Black
KFA

Czerń w łazience jest jak mała czarna (sukienka) – zawsze modna, ale i ponadczasowa. Można z jej pomocą tworzyć różnorodne kombinacje, od luksusowych po proste, codzienne stylizacje. Nie można jednak zapominać, że czarne baterie to element wymagający specjalnej pielęgnacji. Decydując się na wyposażenie łazienki w takie rozwiązania warto zaopatrzyć się dedykowane kosmetyki do czyszczenia baterii. Specjalistyczne preparaty, np. Clean&Fresh nie są drogie, a nie tylko nie uszkodzą czarnych powierzchni, a dodatkowo je zaimpregnują podkreślając ten wyjątkowy kolor.

Kosmetyki do czyszczenia baterii Clean&Fresh
Kosmetyki do czyszczenia baterii Clean&Fresh
KFA
    Więcej o:

Skomentuj:

Matowa czerń – nowy trend czy powrót klasyki?