Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok

mat. partnera

Nowy rok to czas podsumowań, ale też oczekiwania na nowe. Jak zmieni się wystrój łazienek, co będzie modne w przestrzeni kąpielowej i na jakie meble łazienkowe warto postawić w 2022 roku, by cieszyć się nimi przez kolejne lata? Przedstawiamy 5 trendów aranżacyjnych na ten rok.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Mood
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Mood
mat. prasowe

1. Naturalnie piękne meble łazienkowe

Natura na dobre rozgościła się we wnętrzach. Żywe rośliny, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim naturalne materiały, jak kamień i drewno zdominowały wystrój naszych domów i mieszkań. Dają one namiastkę kontaktu ze światem przyrody, który znacznie ograniczył wybuch pandemii, ale też są wyrazem tęsknoty za naturalnością i troski o planetę. Naturalnych inspiracji nie może więc zabraknąć wśród topowych trendów aranżacyjnych w 2022 roku. Dotyczy to także przestrzeni kąpielowych. Okładziny ścienne i podłogowe imitujące naturalne materiały, kolorowe dekory inspirowane światem fauny i flory, a wreszcie meble eksponujące niepowtarzalny rysunek drewna to „must have” modnych łazienkowych aranżacji. Te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Drewniane fronty i dekory zdobne mebli zawsze dobrze się prezentują, a wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają trwałość na lata. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Oval marki Devo. Prostota formy mebli oraz zastosowanie drewna dębowego wprowadzają do przestrzeni łazienki spokój i harmonię, dzięki czemu idealnie zaspakajają potrzeby aranżacyjne amatorów życia w zgodzie z naturą.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Oval
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Oval
mat. prasowe

2. Łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń ta staje się oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako salonu kąpielowego, wręcz domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna łazienki. Odtworzyć klimat prawdziwego SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale swą lekką w formie bryłą tworzyć przyjemne dla oka efekty wizualne. Warunki te spełnia wspomniana już kolekcja mebli łazienkowych Oval marki Devo. Zaprojektowana przez Studio Grynasz i nagrodzona Oskarem designu - Red Dotem seria idealnie pasuje do stworzenia prywatnej strefy SPA, w której możemy odpocząć po całym dniu. W łazience urządzonej niczym domowy salon odnowy biologicznej sprawdzi się także kolekcja mebli Sonet z portfolio marki. Zaprojektowana w stylu soft design opiera się na miękkich liniach, stylowych zaokrągleniach oraz harmonijnych proporcjach. Stonowana kolorystyka oraz detale wykonane z olejowanego, litego drewna pozwalają na stworzenie przestrzeni atrakcyjnej estetycznie, idealnej do wypoczynku w domowym zaciszu.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Sonet
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Sonet
mat. prasowe

3. Przestrzeń szyta na miarę - modułowość i personalizacja

Modna łazienka w 2022 roku to nie tylko miejsce inspirowane naturą, sprzyjające relaksowi i pełniące funkcje domowego SPA, ale także przestrzeń dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dlatego tak ważnym trendem w aranżacji wnętrz nie tylko łazienkowych, jest personalizacja i wiążąca się z nią ściśle w przypadku mebli – modułowość. Spersonalizowany wystrój łazienki to piękny i efektowny wygląd wpisujący się w gusta i upodobania użytkowników, ale też rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb, codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Dlatego meble modułowe, które dają możliwość personalizacji, to nie tylko szeroka oferty dostępnych brył, ale przede wszystkim kolekcje, które dzięki swoim proporcjom i konstrukcji pozwalają na dowolne zestawianie elementów i budowanie przestrzeni łazienek w oparciu o różne scenariusze użytkowe. Taka właśnie możliwości stwarza kolekcja Koral marki Devo. Daje ona bardzo dużą swobodę w komponowaniu ze sobą poszczególnych elementów, ich kolorystyki, wyboru uchwytów, a nawet sposobu wykończenia krawędzi frontów. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach. Modułowość mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami, mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. System pozwala także na zabudowę i estetyczne wkomponowanie toalety oraz bidetu podwieszanego. Wszystko według indywidualnych potrzeb i upodobań.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Koral
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Koral
mat. prasowe

4. Wszystko pod ręką - funkcjonalność i higiena

Modne meble do łazienki to takie, które pasują zarówno do stylu i wielkości pomieszczenia, ale też są funkcjonale i pomagają utrzymać tak ważną w dobie pandemii czystość, a tym samym zadbać o porządek w łazience na co dzień. I choć wielu wydawać się to może trywialne, zachowanie higieny w przestrzeniach domowych łazienek jest jednym z wiodących trendów w jej urządzaniu w 2022 roku. Ceramiczne powierzchnie z jonami srebra, bezkołnierzowe misy WC, bezdotykowe baterie, czy w końcu toalety myjące to wyposażenie, które podbija świat nowocześnie urządzonych łazienek. By zachować czystość, higienę i porządek na co dzień warto postawić na meble o minimalistycznym designie, wykonane z praktycznych materiałów. Taka jest kolekcja Amaro 2.0 z portfolio marki Devo. - to zestaw prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań dla miłośników funkcjonalności. Metalowe akcesoria malowane proszkowo łączą w sobie ciekawą formę plastyczną z łatwym i praktycznym scenariuszem użytkowym. Dają też możliwość personalizacji poprzez dowolne wykorzystanie strefy wokół lustra i umywalki. Na uwagę zasługuje również minimalistyczna kolekcja Mood marki Devo, która pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości łazienki i potrzeb użytkowników. Innowacyjne rozwiązanie toaletki oraz organizerów na podręczne akcesoria nie tylko podkreśla oryginalny charakter pomieszczenia, ale i ułatwia przechowywanie i zachowanie porządku na co dzień.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Amaro 2.0
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Amaro 2.0
mat. prasowe

5. Ponadczasowa elegancja – linia i styl

Nadchodzący rok to także zwrot ku bardziej klasycznym inspiracjom. Powolne odchodzenie od stylistycznej prostoty na rzecz efektownych form, miękkich linii i obłych kształtów, którego zapowiedzią było triumfujące już w minionym roku art déco. To także powrót kolorów – zarówno tych głębokich, nasyconych barw, jak i subtelnych w odbiorze, stonowanych pasteli, które coraz częściej zdobią też fronty modnych mebli łazienkowych. Wisienką na torcie wśród wnętrzarskich nowości i trendów są jednak meble reliefowane, takie jak z linii Gloria 2.0 marki Devo. Dostępne w kolekcji bryły łączą w sobie zaokrąglenia nawiązujące do wczesno modernistycznego stylu z nowoczesną formą. Uzyskany w ten sposób wrażenie miękkości potęguje pastelowa kolorystyka. Efekt „wow” dają jednak charakterystyczne żłobienia frontów – modne reliefy, które czynią meble wyjątkowymi. Stąd kolekcja Gloria 2.0, będąca nowością w portfolio producenta mebli łazienkowych, to prawdziwa gratka dla miłośników pięknych wnętrz, łączących klasykę z nowoczesnym stylem.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Gloria 2.0
Meble łazienkowe Devo, kolekcja Gloria 2.0
mat. prasowe

Dodatkowe informacje www.devo.pl.

O Devo 

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok