Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nie ryzykuj wypadku przy pracy. Bez jakich środków ochrony osobistej nie można się obejść?

Artykuł zewnętrzny

Odzież robocza i sprzęt ochronny powinny stanowić element podstawowego wyposażenia nie tylko profesjonalnych pracowników i rzemieślników, ale także domowych majsterkowiczów.

kask ochronny
kask ochronny
Ardon

W zakładach, gdzie wymagany jest wysoki poziom ochrony pracowników, wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej zapewniane są przez pracodawcę. Jeśli jesteś rzemieślnikiem prowadzącym własną działalność gospodarczą lub zajmujesz się np. cięciem drewna lub spawaniem u siebie na podwórku, to zapewnienie wysokiej jakości sprzętu ochronnego należy do ciebie. Co jest więc tym najbardziej podstawowym sprzętem, bez którego nie możesz się obejść?

Nie ma miejsca na wymówki. Chodzi o Twoje zdrowie.

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy powinny stanowić priorytet nie tylko w branży profesjonalnej. Kask ochronny, gogle lub odpowiednia odzież robocza mogą w nieoczekiwanych sytuacjach uratować Twoje zdrowie, a czasem nawet życie. Czasy, kiedy można było się usprawiedliwiać niewygodną i nieprzyjemną odzieżą roboczą i sprzętem ochronnym, już dawno minęły. Nowoczesne produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania, z naciskiem na design i komfort noszenia.

Pracujesz z chemikaliami, na budowie lub remontujesz mieszkanie? Pamiętaj, że odpowiednie ubrania robocze to zazwyczaj za mało. Trzeba chronić również inne części ciała.

  • Ochronę twoich dłoni zapewnią wytrzymałe rękawice antywibracyjne.
  • Twoje nogi wzmocni jakościowe obuwie robocze.
  • Podczas cięcia, szlifowania lub spawania nie obejdziesz się bez okularów ochronnych.
  • Jeśli poruszasz się po placu budowy, należy koniecznie chronić głowę za pomocą wytrzymałego kasku.

Nowoczesna odzież robocza

Odzież robocza dostępna jest w olbrzymiej ilości wariantów i wersji kolorystycznych. Wybierając konkretny element odzieży, zawsze uwzględniaj rodzaj wykonywanej pracy. Odzież ochronna nie tylko poprawi twoje bezpieczeństwo, ale również zapewni komfort podczas pracy. Poszczególne elementy odzieży produkowane są z naciskiem na funkcjonalność, wytrzymałość i długą żywotność. Nie zapominaj o odpowiednim obuwiu ochronnym – czy to będą gumowce, półbuty, czy też buty ze stalowym noskiem.

Okulary ochronne

Istnieje niezliczona ilość sytuacji, w których nie można obejść się bez odpowiednich okularów roboczych. Jeśli podczas swojej działalności jesteś narażony na bezpośrednie ryzyko urazu oczu, to powinny być one niezbędnym elementem twojego wyposażenia. Podczas spawania nie można się obejść bez okularów spawalniczych, bezpieczeństwo w razie narażenia na intensywne promieniowanie UV zapewnią ci okulary ze szkłami filtrującymi. Jeśli nosisz okulary dioptryczne i nie używasz soczewek kontaktowych, na rynku można znaleźć również specjalne okulary ochronne z soczewkami dioptrycznymi.

Kaski robocze

Czy wiesz, że urazy głowy należą do najbardziej ryzykownych urazów? Kaski ochronne są niezbędne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko upadku lub uderzenia. Dzięki swojej konstrukcji skutecznie pochłaniają wstrząsy i chronią część ciała, której uszkodzenie może być śmiertelne. Przed lżejszymi uderzeniami ochroni cię wzmocniona czapka robocza z daszkiem, która zapewnia większy komfort nawet przy długotrwałym noszeniu.

Ochrona własnego zdrowia powinna być priorytetem każdego nowoczesnego człowieka. Jeśli wykonujesz niebezpieczne czynności w pracy lub w czasie wolnym, powinieneś używać dobrej jakości sprzętu ochronnego. Oferta jest bardzo szeroka – z całą pewnością zadowoli zarówno panów, jak i kobiet i dzieci.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nie ryzykuj wypadku przy pracy. Bez jakich środków ochrony osobistej nie można się obejść?